Trenerzy uczestniczyli w Kursokonferencji
2011-01-09
Trenerzy uczestniczyli w Kursokonferencji

Trenerzy Szkoły Piłkarskiej "Górnik" Libiąż wzięli w minioną sobotę udział w zajęciach edukacyjnych zorganizowanych przez Małopolski Związek Piłki Nożnej w Krakowie. Tematem kursokonferencji było szkolenie dzieci w wieku 6-12 lat. Przez kilka godzin obserwować można było pokazowe zajęcia praktyczne z dziećmi, po czym uczestnicy konferencji wysłuchali kilku wykładów dot. nauczania dzieci gry w piłkę nożną. Szkolenie odbyło się w hali Com Com Zone w Krakowie. W podobnym przedsięwzięciu trenerzy z naszej Szkoły uczestniczyli także w grudniu ubiegłego roku, z tą tylko różnicą, że wtedy szkolenie było skierowane także do trenerów drużyn seniorskich.

Program zrealizowanych zajęć praktycznych:
• nauczanie techniki w formie gier (grupa szkoleniowa żaków r. 2003 oraz grupa szkoleniowa żaków r. 2002)
• nauczanie i doskonalenie techniki przy pomocy przyrządów (grupa szkoleniowa orlików r. 2001 oraz grupa szkoleniowa żaków r. 2000)
• nauczanie i doskonalenie techniki w ćwiczeniach koordynacji ruchowej (grupa szkoleniowa młodzików r.1999 oraz grupa szkoleniowa młodzików r.1998)

Program zajęć teoretycznych:
• system organizacyjny szkolenia dzieci i młodzieży piłkarskiej w Polsce, grupa wiekowa 6–12 lat.
Wykładowcą był Robert Grad – PZPN
• system organizacyjny szkolenia dzieci i młodzieży piłkarskiej w Niemczech, grupa wiekowa 6–12 lat.
Wykładowcą był Tomasz Zabielski – PZPN
• szkolenie i uwarunkowania rozwojowe dzieci i młodzieży w piłce nożnej, wiek 6–12 lat.
Wykładowcą był Władysław Szyngiera – AWF Katowice