Podsumowanie 2010 roku
2011-01-06
Podsumowanie 2010 roku

Zakończył się pierwszy rok działalności naszej Szkoły. Miło nam poinformować, że w pełni zrealizowaliśmy nasz założony plan, który to prezentowaliśmy przy okazji Walnego Zgromadzenia na poczatku 2010 roku. Szkoła Piłkarska „Górnik” Libiąż w ubiegłym roku zrealizowała szkolenie dzieci w zakresie piłki nożnej w sumie dla 83 wychowanków. Dzieci ćwiczyły w czterech grupach (od 7 do 10-latków) – najmłodsza grupa z rocznik 2003 została powołana we wrześniu 2010. Dzieci trenowały pod okiem czterech wykwalifikowanych trenerów, a także wzięły udział w ponad 20 turniejach piłkarskich w takich miejscowościach jak np.: Cieszyn, Kraków, Chorzów, Chrzanów, Jaworzno, Libiąż. Sami także zorganizowaliśmy 5 turniejów („Barbórka Cup”, 2 turnieje „Amago Cup”, Turniej z okazji Dni Libiąża oraz Mistrzostwa Libiąża klas I-III), w których wzięli udział nasi wychowankowie oraz drużyny spoza gminy i województwa (m.in. z takich miejscowości jak: Kraków, Chorzów, Cieszyn, Chrzanów, Sosnowiec, Mikołów, Bytom, Tychy, Jaworzno). Warto odnotować, że nasi zawodnicy wzięli  także udział w organizacji Amatorskich Mistrzostw Europy Region's Cup, podczas których wyprowadzali piłkarzy na boisko. Oprócz tego, w ubiegłym roku 20 naszych wychowanków uczestniczyło w obozie sportowym w Zawoi. Uczestnicy obozu zamieszkali w Ośrodku Wypoczynkowym „Halny”, dysponowali 2 i 3-osobowymi pokojami z pełnym węzłem sanitarnym, stołówką i świetlicą. Podczas obozu grupa dwa razy dziennie brała udział w treningach, a także wyjechała na wycieczkę do Zakopanego, Szaflar, bacówki, uczestniczyła w górskich wędrówkach, grzybobraniu, konkursach i zabawach oraz wieczorkach przy ognisku. Dla naszych wychowanków zorganizowaliśmy także w minionym roku spotkania z gwiazdami sportu – piłkarzami Ekstraklasy Rafałem Boguskim i Konradem Gołosiem, którzy wizytowali Libiąż przy okazji turnieju "Amago Cup". Zrealizowaliśmy też ważne dla nas inwestycje: remont pomieszczenia klubowego w Miejskim Ośrodku Rekreacyjno-Sportowym, które dziś jest biurem Klubu, zakup bramek aluminiowych, zakup kompletu strojów i dresów dla najstarszej grupy wychowanków oraz wyposażenia treningowego.

Przy tej okazji po raz kolejny serdecznie chcieliśmy podziękować wszystkim Sponsorom, Przyjaciołom, Członkom i Sympatykom naszej Szkoły, bez których wsparcia nie byłoby możliwe działanie na taką skalę. Dziękujemy także wszystkim naszym wychowankom i ich Rodzicom za udany rok współpracy.

W nowym roku nie zamierzamy spoczywać na laurach i już mamy ściśle określony plan działania - tak pod względem programu szkoleniowego jak i inwestycji. W związku z tym, że w styczniu przeprowadzimy nabór uzupełniający do roczników 2000 i 2003, a we wrześniu nabór do nowego rocznika 2004, liczba naszych wychowanków w tym roku przekroczy 100 osób. Dodatkowo najstarsze dzieci rozpoczną od września regularne rozgrywki ligowe. Niesie to za sobą nowe wyzwania, którym  z pewnością gotowi jesteśmy podołać. O naszych szczegółowych planach na rok bieżący poinformujemy już niebawem podczas Walnego Zgromadzenia sprawozdawczego, które najprawdopodobniej odbędzie się w lutym (dokładny termin podamy niebawem).

SUKCESY NASZYCH WYCHOWANKóW W PIERWSZYM ROKU DZIAŁALNOŚCI:

Rok 2010
- 2 miejsce w XIII Euroreginalnym Halowym Turnieju Piłki Nożnej Żaków w Cieszynie  (rocznik 2000)
- 3 miejsce w Halowym Turnieju "AMAGO CUP 2010" o puchar Prezesa Firmy Amago w Libiążu (rocznik 2001)
- 3 miejsce w Halowym Turnieju "AMAGO CUP 2010" o puchar Prezesa Firmy Amago w Libiążu (rocznik 2002)
- 1 miejsce w Halowym Turnieju "Barbórka Cup 2010" o puchar Prezesa PKW S.A. w Libiążu (rocznik 2000)
- 1 miejsce w Halowym Turnieju "Kmita Cup 2010" w Zabierzowie (rocznik 2000)
- 3 miejsce w Halowym Turnieju "Kmita Cup 2010" w Zabierzowie (rocznik 2002)
- 7 miejsce w Halowym Turnieju o Puchar Niepodległości w Chrzanowie (rocznik 2000)
- 8 miejsce w Halowym Turnieju Piłki Nożnej w Chorzowie (rocznik 2000)
- 1 miejsce w Turnieju "Szczakowianka Cup 2010" w Jaworznie (rocznik 2001)
- 4 miejsce w Turnieju z okazji 1200-lecia miasta Cieszyna (rocznik 2000)