ZWYCIĘSTWO JEST KONSEKWENCJĄ
Aktualności
Logo
Filip Nowak definitywnie zawodnikiem Zagłębia Sosnowiec! Kolejni zawodnicy na testach...
2019-01-18
Filip Nowak definitywnie zawodnikiem Zagłębia Sosnowiec! Kolejni zawodnicy na testach...

Zawsze miło nam pisać o tego typu sprawach. Mocno stawiamy na szkolenie - to już wiecie. A robimy to m.in. po to, żeby nasi wychowankowie mieli możliwie jak najlepszy start w piłce, o ile oczywiście z tym sportem wiążą swoją przyszłość i są na tyle mocno zdeterminowani. W dniu dzisiejszym możemy już oficjalnie ogłosić, że kolejni nasi wychowankowie wypływają na szerokie wody - i o to nam przecież chodzi... . 

 

O tym, że jeden z naszych najstarszych wychowanków Patryk Plewka (r. 2000) od tego sezonu gra w Ekstraklasie - już wiecie... .

O tym, że definitywnie do Wisły Kraków wytransfelowaliśmy także Adriana Gałkę (r. 2001) - także już wiecie... .

O tym, że obecnie mamy w innych klubach wytransferowanych lub wypożyczonych łącznie 25 zawodników też już informowaliśmy (TUTAJ)

Dziś możemy ogłosić kolejne decyzje transferowe, którymi możemy się pochwalić, bo świadczą one o tym, że nasi Zawodnicy są bardzo doceniani.


Po pierwsze:

Filip Nowak (r. 2002, na zdjęciu po lewej jeszcze jako mały chłopiec) został właśnie definitywnie zawodnikiem Zagłębia Sosnowiec. Nasz wychowanek w ostatnich latach właśnie w tym klubie kształcił się piłkarsko na zasadzie wypożyczenia. W tym miesiącu oba kluby doszły do porozumienia i Filip jest już pełnoprawnym zawodnikiem Zagłębia.

Co ciekawe, jednym z profitów z tego transferu będzie dla nas możliwość uczestniczenia na wiosnę w Ekstraklasowym meczu Zagłębia z Wisłą Kraków lub Lechią Gdańsk. W wyjeździe weźmie udział 25 dzieci, które nie tylko zasiądą na trybunach, ale - uwaga, uwaga! - wyprowadzą na mecz piłkarzy obu drużyn!! Bądźcie czujni, bo niebawem ogłosimy konkurs, w którym wyłonimy dzieci do tego wyjazdu. 

Ale to nie koniec w temacie Zagłębia. Oto bowiem w minionym i obecnym tygodniu na testach w tym Ekstraklasowym Klubie przebywają kolejni nasi zawodnicy - tym razem z młodszych roczników: Cyprian Gwoździewicz, Bartłomiej Ciuła, Kacper Mendrela, Kamil Konieczny (wszyscy 2007) oraz Mateusz Tekieli (2006). Przypominamy, że obecnie w Zagłębiu jest jeszcze jeden z naszych wychowanków - Oskar Chechelski, którego wypożyczenie potrwa do czerwca 2019, po czym oba kluby zadecydują co dalej (wiemy, że Oskar zbiera w nowym klubie bardzo dobre recenzje). 


Z innych informacji transferowych warto odnotować, że:

- wspomniany Mateusz Tekieli spędzi najbliższe pół roku w Fabloku Chrzanów, gdzie został wypożyczony do drużyny r. 2006, która zagra w najwyższej lidze wojewódzkiej. Będzie to bardzo dobra możliwość sprawdenia się Mateusza na tle najlepszych drużyn w Małopolsce w tym roczniku (już po koniec minionego roku Mateusza na testy do siebie zaprosiła także Wisła Kraków - a także Cypriana Gwoździewicza i Mikołaja Widlarza). 

- obecnie jako Klub czynimy starania o pozyskanie kilku młodszych zawodników z okolicznych klubów, którzy mogliby zdobyć u nas szlify niezbędne do dalszej przygody piłkarskiej.

 

Jak widać na przykładach, Górnik Libiąż nie tylko szkoli ze "znakiem jakości", ale także z chęcią - w odpowiednim momencie - pozwala zawodnikom spróbować swoich sił w mocniejszych klubach/drużynach niejednokrotnie samemu im w tym pomagając - poprzez wykorzystanie licznych kontaków - własnych oraz Agencji Managerskiej, z którą współpracujemy.

 

Z Libiąża do wielkiej piłki - to możliwe, czego wszystkim naszym zawodnikom niniejszym życzymy!