Szlachetna Paczka Górnika Libiąż - Pomagamy potrzebującym po raz 11-ty! AKTUALIZACJA Z PODSUMOWANIEM
2023-12-04

Szlachetna Paczka na start! Już po raz jedenasty pomagać będziemy potrzebującym w ramach świątecznej akcji, w której chcemy podzielić się radością Świąt. W tym roku wytypowaliśmy potrzebującą rodzinę przy współpracy ze "Szlachetną Paczką" i zapraszamy wszystkich do czynienia dobra... .

Po raz kolejny chcemy dać naszym wychowankom dobry przykład i przekazać tajemne hasła, że "warto pomagać" i że "dobro wraca". Dziś po raz kolejny wcielamy słowa w czyny i przedstawiamy rodzinę, której wspólnie pomożemy w tym roku. Zbiórka darów już w przyszłym tygodniu (poniżej harmonogram dla wszystkich grup)... .

Zacznijmy od tego, kogo postaramy się uszczęśliwić w tym roku (rodzina wytypowana w ramach "Szlachetnej Paczki"):

Członkowie rodziny:

• Pani Magdalena
  • Partner Kacper
  • Syn Filip (14 lat)
  • Syn Mateusz (5 lat)

(imiona mogły zostać zmienione celem zachowania anonimowości)

Opis:

Rodzina pani Magdy to dwaj synowie w wieku 14 i 5 lat oraz partner Kacper. Oboje kiedyś pracowali w jednym zakładzie na produkcji. Niestety ich życie zmieniło się w momencie kiedy Pani Magda zachorowała i musiała trafić na stół operacyjny. Ze względu na długie chorobowe zwolniono ją z pracy. Jej partner również stracił stałe źródło dochodu. Obecnie oboje pracują tylko dorywczo. Pani Magda w obecnej chwili jest na zwolnieniu lekarskim ze względu na stan zdrowia. Zajmuje się domem i chłopcami. Pan Kacper skręcił nogę w kostce, co również ogranicza jego funkcjonowanie. Bardzo lubi sprawy związane z elektronika dzięki czemu może naprawiać sprzęty komputerowe co jest jedną z jego pasji, którą zaraża również starszego syna Filipa. Lubi jeździć na rowerze i grać w piłkę. Najmłodszy Mateusz lubi bawić się samochodami, cieszy go wszystko. Rodzina posiada także zwierzątko- małego czarnego kotka.

3 kluczowe potrzeby rodziny:

1. Rower dla Mateusza

Stary rower złośliwie zniszczyli Mateuszowi koledzy.

2. Buty zimowe dla chłopca rozmiar 31

Jest zima, a buty Mateusza są ciasne. Mateusz marzy o nowych butach.

3. Pościel dla chłopców 160x2000

Pozostałe potrzeby:

Żywność trwała: kasza, makaron, herbata, kawa, cukier, płatki śniadaniowe, olej, dżem, słodycze dla dzieci i inne

Środki czystości: płyn do naczyń, pasta do zębów, żel pod prysznic, i inne

Odzież: spodnie zimowe (narciarskie) rozmiar 134 cm, kozaki(buty zimowe) rozmiar 31

Inne: pościel (poszwy, prześcieradło), kołdra, poduszka, ręczniki, ręczniki

Brakujące sprzęty gospodarstwa domowego; pralka

Opał: 1 tona węgla (groszek)

Szczególne upominki:

Pani Magda: torebka lub perfumy

Syn Filip: samochód zabawka

Syn Mateusz: zabawki, piłka nożna

Kacper: wędka

A teraz istotne informacje nt. zbiórki:

- Produkty zbierać będziemy w przyszłym tygodniu, od poniedziałku 11.12 do środy 13.12 włącznie.

- Poniżej podajemy konkretny harmonogram, kiedy dana grupa ma przynosić swoje produkty (każda grupa treningowa dostaje KONKRETNY termin/trening, na który będzie przynosić produkty lub pieniądze i przekazywać produkty trenerom)

- Produkty/wpłaty przekazać należy trenerowi przed lub po treningu (zgodnie z ustaleniami z trenerem)

- Po zebraniu produktów, zostaną wykonane paczki i zawieziemy je do punktu zbiórki Szlachetnej Paczki, skąd trafią do rodziny.

- Produkty (przedmioty), które zbieramy ponadto co powyżej wskazano w potrzebach rodziny:

a). produkty spożywcze (cukier, olej, mąka, makaron i inne wymienione powyżej)

b). środki czystości (mydło, szampon, pasta do zębów, płyny do prania i inne wymienione powyżej)

c). pomoce szkolne (zeszyty, kredki, piórniki, bloki, książeczki edukacyjne i inne wymienione powyżej)

Można też przekazać pieniądze, za które będziemy chcieli kupić wymienione powyżej rzeczy tj. m.in. pościel, buty, pralka. Jeżeli zostanie pieniędzy, to jak co roku - część kwoty przekazujemy także jako bon zakupowy do wykorzystania w konkretnym sklepie (nie można go wykorzystać na alkohol, papierosy itp).

Jeżeli któreś z dzieci chce, to może do podarunków dołączyć własnoręcznie zrobioną kartkę z życzeniami świątecznymi dla rodziny :)

HARMONOGRAM ZBIÓRKI DLA POSZCZEGÓLNYCH GRUP TRENINGOWYCH

(dary przynosimy tego konkretnego dnia):

Trampkarze A - Trening WTOREK 12.12

Młodziki A - Trening WTOREK 12.12

Młodziki B - Trening WTOREK 12.12

Orliki A - Trening PIĄTEK 8.12

Orliki B - Trening ŚRODA 13.12

Żaki A - Trening WTOREK 12.12

Żaki B - Trening ŚRODA 13.12

Skrzaty - Trening ŚRODA 13.12

Przedszkole - Trening WTOREK 12.12

W razie pytań dotyczących akcji, prosimy o kontakt z koordynatorem zbiórki - Katarzyna Szczelina tel. 606 521 405 oraz z biurem klubu kontakt@gorniklibiaz.pl

Aktualizacja po zbiórce:

Z wielką radością informujemy, co zostało zebrane i przekazane potrzebującej Rodzinie podczas tegorocznej zbiórki:

• 4430 zł w gotówce,
  • bon Tauron 120 zł, bon do sklepu sportowego 50 zł
  • 9 kartonów żywności, kosmetyków, środków czystości, słodyczy, zabawek, pościeli.
  • za zebrane pieniądze kupiliśmy rower, zabawki, odzież dla mamy, kartę podarunkową do CCC za 600 zł oraz kartę podarunkową do Media Ekspert za 2000 zł.

Za każdą Waszą cegiełkę, wszystkie dary i pomoc składamy SERDECZNE PODZIĘKOWANIA!

Z serca dziękujemy także Kasi Szczelinie, koordynatorowi zbiórki oraz osobom pomocnym przy segregacji i pakowaniu paczek: Joanna i Nikola Gwoździewicz, Kornelia Dressler oraz Piotr Podsada, a także naszym trenerom za koordynację zbiórki w grupach. DOBRO WRACA - PODAJ DALEJ!!!