P O M A G A M Y !!  Po raz 10-ty przygotujemy Świąteczną Paczkę dla potrzebujących
2022-12-09
P O M A G A M Y !! Po raz 10-ty przygotujemy Świąteczną Paczkę dla potrzebujących

To już dziesiąta edycja naszej świątecznej akcji, w której chcemy podzielić się radością Świąt i pomóc tym, dla których ten czas mógłby być smutny. Poprzez akcję „Świąteczna Paczka” nie tylko wesprzemy wytypowaną rodzinę, ale damy także naszym wychowankom dobry przykład i przekażemy lub utrwalimy tajemne hasła, że "warto pomagać" i że "dobro wraca". Dziś po raz kolejny wcielamy słowa w czyny i przedstawiamy rodzinę, której wspólnie pomożemy w tym roku. Zbiórka darów już w przyszłym tygodniu (poniżej harmonogram)... .

Zacznijmy od tego, kogo postaramy się uszczęśliwić w tym roku (rodzina wytypowana przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Libiążu):

Rodzina 6 osobowa, w tym czworo dzieci w wieku 8, 6, 4 i 2 lata. Dzieci są od roku pod opieką dziadków, rodzice nie wywiązywali się z funkcji opiekuńczo-wychowawczej. Rodzina utrzymuje się z emerytury dziadków oraz świadczenia 500+ na czworo dzieci. Mieszkają                 w dwupokojowym mieszkaniu. Rodzina będzie się cieszyła z każdej otrzymanej pomocy. Dziadkowie wskazali potrzeby dzieci, dla siebie niczego nie oczekują. Najważniejsze dla dziadków są potrzeby i zadowolenie wnuków.

Chłopiec 8 lat

·        Wzrost 128 cm, rozmiar obuwia 33

Interesuje się sportem – piłka nożna, jego idolem jest Lewandowski. Bardzo lubi rzeczy z logo Minecraft i klocki Lego.

Chłopiec 6 lat

·        Wzrost 116-122 cm, rozmiar obuwia 31

Interesuje się, podobnie jak brat – piłką nożną, jego idolem jest Lewandowski. Również lubi rzeczy z logo Minecraft i klocki Lego.

Chłopiec 4 lata

·        Wzrost 110 cm, rozmiar obuwia

Lubi układać puzzle od 60-120 elementów.

Chłopiec 2 lata

·        Wzrost 92-98, rozmiar obuwia 24 cm (najlepiej zapinane na rzepy)

Najpilniejsze potrzeby rodziny:

·        Piżamki z krótkim rękawem i krótkimi spodenkami dla chłopców, Skarpety dłuższe zimowe dla wszystkich chłopców, traperki dla 8 i 6 latka

·        Pieluchy pampers 4 (max do 18 kg)

·        Stołek do biurka z regulowaną wysokością

·        Łóżko dwa dwóch starszych braci z wysuwaną szufladą do spania (mały metraż mieszkania)

·        Płyny do mycia, prania, płukania, kapsułki do prania

·        Artykuły plastyczne – bloki lub papier ksero do rysowania, kredki, malowanki chłopięce, książeczki edukacyjne dla 8,6 i 4 latka.

A teraz istotne informacje nt. zbiórki:

- Produkty zbierać będziemy w przyszłym tygodniu, od poniedziałku 12.12 do piątku 16.12 włącznie.

- Poniżej podajemy konkretny harmonogram, kiedy dana grupa ma przynosić swoje produkty (każda grupa treningowa dostaje KONKRETNY termin/trening, na który będzie przynosić produkty lub pieniądze i przekazywać produkty trenerom)

- Produkty/wpłaty przekazać należy trenerowi przed lub po treningu (zgodnie z ustaleniami z trenerem)

- Po zebraniu produktów, zostaną wykonane paczki i zawieziemy je przed świętami do opisywanej rodziny czyniąc tyle dobra ile tylko zdołamy uzbierać!

- Produkty (przedmioty), które zbieramy ponadto co powyżej wskazano w potrzebach rodziny:

a). produkty spożywcze (cukier, olej, mąka, makaron i inne wymienione powyżej)

b). środki czystości (mydło, szampon, pasta do zębów, płyny do prania i inne wymienione powyżej)

c). pomoce szkolne (zeszyty, kredki, piórniki, bloki, książeczki edukacyjne i inne wymienione powyżej)

Można też przekazać pieniądze, za które będziemy chcieli kupić wymienione powyżej rzeczy tj. m.in. łóżko i krzesło oraz to co najpotrzebniejsze. Jeżeli zostanie pieniędzy, to jak co roku - część kwoty przekazujemy także jako bon zakupowy do wykorzystania w konkretnym sklepie (nie można go wykorzystać na alkohol, papierosy itp).

Jeżeli któreś z dzieci chce, to może do podarunków dołączyć własnoręcznie zrobioną kartkę z życzeniami świątecznymi dla rodziny :)

HARMONOGRAM ZBIÓRKI DLA POSZCZEGÓLNYCH GRUP TRENINGOWYCH (dary przynosimy tego konkretnego dnia):

Trampkarze A - Trening 14.12 orlik/sp4

Młodziki A - Trening środa 14.12 w sp4

Młodziki B - Trening piątek 16.12 w sp4

Orliki A - Trening środa 14.12 w sp4

Orliki B - Trening środa 14.12 w sp4

Żaki A - Trening czwartek 15.12 w sp4

Żaki B - Trening ...........

Skrzaty - Trening piątek 16.12 w sp2

Przedszkole - Trening 15.12 w sp2

Na bieżąco uzupełniamy harmonogram w porozumieniu z trenerami poszczególnych grup.

W razie pytań dotyczących akcji, prosimy o kontakt z koordynatorem zbiórki - Katarzyna Szczelina tel. 606 521 405 oraz z biurem klubu kontakt@gorniklibiaz.pl