ZWYCIĘSTWO JEST KONSEKWENCJĄ
Aktualności
Logo
Solidarni z Ukrainą - organizujemy zbiórkę potrzebnych rzeczy dla Ukrainy i zapraszamy dzieci na bezpłatne treningi!
2022-02-28
Solidarni z Ukrainą - organizujemy zbiórkę potrzebnych rzeczy dla Ukrainy i zapraszamy dzieci na bezpłatne treningi!

Z dumą informujemy, że włączamy się do akcji pomocy dla Ukrainy i dołożymy swoją cegiełkę do tej niezwykle wartościowej inicjatywy wsparcia dla naszych poszkodowanych sąsiadów ze wschodu. Rosyjskiej agresji mówimy stanowcze NIE, a w czynieniu dobra zawsze jesteśmy gotowi się wykazać, wobec czego oficjalnie zapowiadamy akcję zbierania potrzebnych produktów. Do dawania dobrego przykładu zachęcamy wszystkich naszych wychowanków i rodziny, a że zbiórkę organizujemy przy współpracy z Polskim Czerwonym Krzyżem, to po zebraniu niezbędnych produktów przekażemy je właśnie do oddziału PCK w Krakowie lub powstającej właśnie filii w Chrzanowie. 


Zbiórkę darów rzeczowych prowadzić będziemy pod hasłem #napomocUkrainie , a przeznaczymy na to drugi tydzień marca. Poniżej szczegóły...Potrzeby:


ŻYWNOŚĆ DŁUGOTERMINOWA: konserwy, olej, cukier, makarony, mąka, kasza, ryż, herbata, kawa, słodycze, mleko UHT, warzywa/owoce w puszkach (np. fasola, groszek, kukurydza, ananas, brzoskwinia), przeciery pomidorowe w kartonach, suszone owoce, orzechy.


KOSMETYKI I CHEMIA: żele pod prysznic, szampony, mydła, szczoteczki i pasty do zębów, kremy ochronne, podpaski, pampersy dla dzieci, płyny do prania, płyny do mycia naczyń.


ŚRODKI OPATRUNKOWE: zwłaszcza na zranienia i oparzenia: koce termiczne, gazy jałowe, kompresy jałowe, opaski dziane, bandaże elastyczne, ampułki soli fizjologicznej, środki odkażające, rękawiczki jednorazowe, chusty opatrunkowe sterylne, opaski uciskowe, nożyczki do opatrunków.


Zbieramy także NOWE koce i śpiwory!


UWAGA! Nie zbieramy odzieży.


Można też przekazać pieniądze, za które (zależnie od finalnie zebranych rzeczy) dokonamy zakupów niezbędnych przedmiotów lub też wpłacimy je na konto PCK dedykowane pomocy Ukrainie.
A teraz istotne informacje nt. zbiórki:

- Produkty zbierać będziemy w przyszłym tygodniu, od poniedziałku 07.03 do piątku 11.03 włącznie.

- Poniżej podajemy konkretny harmonogram, kiedy dana grupa ma przynosić swoje produkty (każda grupa treningowa dostaje KONKRETNY termin/trening, na który będzie przynosić produkty i przekazywać produkty trenerom).

- Produkty przekazać należy trenerowi przed lub po treningu (zgodnie z ustaleniami z trenerem).

- Po zebraniu produktów, zostaną one skatalogowane, zapakowane i przekazane do punktu odbioru Polskiego Czerwonego Krzyża.Więcej informacji o zbiórce w ramach PCK przeczytać można tutaj: https://pck.pl/zbiorka-darow-rzeczowych-dla-uchodzcow-z-ukrainy/HARMONOGRAM ZBIÓRKI DLA POSZCZEGÓLNYCH GRUP TRENINGOWYCH (lada dzień wpisywać będziemy konkretne daty):

Trampkarze A - Trening w dniu 11.03. piątek

Trampkarze B - Trening w dniu 09.03. środa

Młodziki A - Trening w dniu 07.03. poniedziałek

Młodziki B - Trening w dniu 07.03. poniedziałek

Orliki A - Trening w dniu 10.03. czwartek

Orliki B - Trening Trening w dniu 10.03. czwartek

Żaki A - Trening w dniu 10.03. czwartek

Żaki B - Trening Trening w dniu 09.03. środa

Skrzaty - Trening w dniu 09.03. środa

Przedszkole A - Trening w dniu 08.03. wtorek

Przedszkole B - Trening w dniu 08.03. wtorek
W razie pytań dotyczących akcji, prosimy o kontakt z koordynatorem zbiórki - Katarzyna Szczelina tel. 606 521 405 oraz z biurem klubu kontakt@gorniklibiaz.pl


UWAGA: równolegle do pomocy w ramach zbiórki zapraszamy także na bezpłatne zajęcia treningowe dzieci z Ukrainy, przebywające aktualnie w naszym regionie. Jeśli znacie kogoś takiego, to śmiało polecajcie, a my chętnie zagospodarujemy efektywnie ten trudny czas dla dzieci w wieku 4-15 lat. W tym celu udostępniamy szybki kontakt z naszymi trenerami w zakładce KONTAKT.