ZWYCIĘSTWO JEST KONSEKWENCJĄ
Aktualności
Logo
Górnik Libiąż oficjalnym klubem partnerskim Górnika Zabrze!
2021-12-30
Górnik Libiąż oficjalnym klubem partnerskim Górnika Zabrze!

Stało się! To, do czego szykowaliśmy się już od dłuższego czasu właśnie zostało potwierdzone - Szkoła Piłkarska "Górnik" Libiąż została oficjalnym partnerem ekstraklasowego Górnika Zabrze. Trójstronne porozumienie w tej sprawie: pomiędzy naszym klubem, Górnikiem Zabrze SA, a Akademią Piłkarską Górnika Zabrze zostało właśnie podpisane... .


Przedstawiciele wymienionych podmiotów spotkali się tuż przed Nowym Rokiem w Arenie Zabrze, w sali pucharowej 14-krotnego Mistrza Polski, gdzie dopięte i sfinalizowane zostały kilkumiesięczne negocjacje w sprawie umowy współpracy. Nasz klub reprezentowany był przez Prezesa Dawida Chylaszka oraz Wiceprezesa Tomasza Dresslera (obaj na zdjęciu wraz z dyrektorem Akademii Górnika Łukaszem Milikiem). Umowa ma charakter bezterminowy, a jej konsekwencją będą wymierne korzyści dla klubu, w szczególności dla naszych wychowanków oraz trenerów.


Oprócz oczywistego faktu możliwości tytułowania się klubem partnerskim Górnika Zabrze, naszymi konkretnymi i wymiernymi korzyściami będą m.in.:


  • regularne mecze sparingowe i turniejowe z drużynami młodzieżowymi Górnika Zabrze,
  • zorganizowane wyjazdy grupowe na mecze Ekstraklasy w Zabrzu na preferencyjnych warunkach,
  • możliwość udziału naszych najzdolniejszych wychowanków w testach, turniejach czy zgrupowaniach w barwach Górnika Zabrze, a także w cyklicznych konsultacjach dla wyróżniających się zawodników powołanych z grona klubów partnerskich,
  • dostęp do wiedzy, w tym konspektów treningowych oraz wymiana myśli szkoleniowej między trenerami,
  • regularny udział nieograniczonej grupy naszych trenerów w cyklicznych szkoleniach organizowanych przez Górnik Zabrze (tylko w pierwszym półroczu 2022 roku będzie 5 takich wydarzeń w Zabrzu),
  • udział naszych trenerów w stażach na różnych szczeblach szkolenia w Górniku Zabrze (od Ekstraklasy do najmłodszych drużyn w Akademii), co roku będziemy mogli na tego typu staże wysłać 3 trenerów,
  • wizyty piłkarzy pierwszego składu Górnika w Libiążu przy okazji różnych wydarzeń (turnieje, pikniki, wydarzenia specjalne).Co ciekawe, Górnik Zabrze nie jest jedynym klubem z Ekstraklasy, który w minionych latach zainteresowany był partnerstwem z Górnikiem Libiąż, był jednak klubem najbardziej zdeterminowanym i otwartym na realne partnerstwo, gdzie ważnym jest każdy z podmiotów porozumienia. Cieszymy się, że łączy nas nie tylko nazwa "Górnik" oraz barwy klubowe, ale także wizja pracy i systematycznego rozwoju nie tylko klubu, ale i wychowanków, którzy w zgodnej opinii uczestników porozumienia, powinni swój mniejszy klub na rzecz większego opuszczać w odpowiednim dla nich momencie. Na tym zależy i nam, czego wyrazem jest chęć zapewnienia możliwie najlepszego rozwoju naszym młodym piłkarzom tak długo, aż ich potencjał wystarczył będzie by pójść dalej.


Jeżeli chodzi o Górnik Zabrze, to wiemy o tym, że w Libiążu klub ten ma bardzo wielu kibiców i sympatyków, a nie tak dawno Libiąż został partnerskim... miastem dla Górnika Zabrze. Jak widać, nasza współpraca doskonale wpisuje się więc w lokalne tło, co również nie pozostaje bez znaczenia.


Warto na koniec także odnotować, że opisywane porozumienie nie ogranicza nas w żaden sposób w naszej działalności, w tym nie ogranicza współpracy z innymi klubami w sprawach transferowych. Wierzymy za to, że współpraca z Górnikiem Zabrze będzie dla nas wszystkich - w tym dzieci i trenerów - dodatkowym motywatorem do ciężkiej pracy na treningach, a dla tych najbardziej wytrwałych - szansą na kolejny krok w piłkarskiej przygodzie.


Wchodzimy w Nowy Rok z przytupem i nie zamierzamy zwalniać tempa!