ZWYCIĘSTWO JEST KONSEKWENCJĄ
Aktualności
Logo
Górnik Libiąż ponownie odznaczony Gwiazdką jakości PZPN na kolejne 2 lata!
2021-12-23
Górnik Libiąż ponownie odznaczony Gwiazdką jakości PZPN na kolejne 2 lata!

Chciało by się powiedzieć, że marzenia się spełniają, ale to nie prawda... . Bo marzenia się SPEŁNIA! I tak jest w naszym przypadku, kiedy to u progu świąt Bożego Narodzenia przyszła informacja z Polskiego Związku Piłki Nożnej, że zdobyliśmy certyfikację jakości na kolejne 2 lata!


Jak dobrze pamiętacie: Złotą Gwiazdką PZPN chwaliliśmy i cieszyliśmy się przez minione 2 lata, co dało nam nie tylko mocne zaostrzenie rygorów dot. organizacji treningów i naszej pracy, ale także solidne finansowanie zmian, które wymusiła na nas certyfikacja. Wszystko to (mowa o wymogach stawianych przed klubem certyfikowanym) zostało pieczołowicie przez nas przygotowane i wdrożone, co zaowocowało utrzymaniem złotej gwiazdki przez 2 lata. W tym okresie wizytowano nas około 10 razy (w tym 8 wizyt niezapowiedzianych - każda na dwóch treningach), ale oceny były każdorazowo pozytywne, a ewentualne uchybienia niemal natychmiastowo naprawiane. Efekt jest taki, że dotrwaliśmy do końca II cyklu certyfikacji czyli do końca roku 2021.


W międzyczasie ogłoszono nabór wniosków do certyfikacji na III cykl, tj, lata 2022-2023. Co ważne, PZPN podjął decyzję, że w III cyklu zaostrzy wymagania, w związku z tym znacznie turniej dziś aplikować o złotą gwiazdkę (m.in. trzeba stworzyć drużyny dziewczęce oraz posiadać autorski program szkolenia, zamiast pracy w oparciu o program Akademii Młodych Orłów, którym posługuje się nasz Klub). W związku ze znacznym podniesieniem poprzeczki na gwiazdkę złotą, podjęliśmy decyzję, jak i wiele innych klubów, że aplikować będziemy tym razem o gwiazdkę SREBRNĄ. Efekt - jak już nadmienialiśmy - jest pozytywny i dziś możemy cieszyć się z kolejnego cyklu certyfikacji, a co za tym idzie - kolejnym rokiem dofinansowania z Polskiego Związku Piłki Nożnej.


Warto odnotować, że na lata 2022-2023 certyfikaty otrzymało łącznie 248 szkółek piłkarskich w Polsce, w tym 31 z województwa małopolskiego. Oznacza to, że zgodnie z założeniem programu certyfikacji, tyle klubów spełniło wymogi jakościowe i dopasowało organizację swoich zajęć do wymagań programu (w tym m.in. rejestracja zawodników na platformie laczynaspilka, przydzielenie 1 trenera na każdych 12-14 zawodników, licencjonowanie trenerów, praca w oparciu o program szkoleniowy, konspekty treningowe, mezocykle i mikrocykle treningowe, sprzęt treningowy w odpowiedniej ilości, wymiarach i jakości - bramki, piłki, akcesoria, jednolite stroje dla zawodników itp, organizacja turniejów, fizjoterapeuta, obsługa systemu online, i wiele wiele innych wymagań).


Czy w związku z przyznaniem nam Srebrnej Gwiazdki (zamiast Złotej) zmienia się coś dla naszych zawodników?

Nic się nie zmienia! Trenujemy w dalszym ciągu wg sztywnych wytycznych, gdzie w każdej grupie certyfikowanej zajęcia prowadzi 2 trenerów (na każdego z trenerów przypada tym razem max 14 zawodników, a nie 12 jak było poprzednio). Pracujemy nadal w oparciu o Program AMO z domieszką autorskich pomysłów i kreatywności trenerów oraz przy regularnym nadzorze jakości organizacyjnej.


Cieszymy się bardzo z kolejnego sukcesu organizacyjnego i wierzymy, że mocno przyczyni się on do jeszcze bardziej owocnej pracy na rzecz naszych młodych piłkarzy! Trzymamy jakość, trzymamy poziom - warto trenować w Taaaakim Klubie :)


Pełna lista certyfikowanych na 2022 rok szkółek piłkarskich dostępna jest TUTAJ


Uwaga: w związku z tym, że z dniem 1.01.2022 rozpoczyna się nowy cykl, to KAŻDY RODZIC dziecka z grup certyfikowanych (Skrzaty, Żaki, Orliki i Młodziki) MUSI do końca roku dokonać przypisania swojego dziecka do naszego klubu na portalu ŁączyNasPiłka. W poprzednich latach rejestrowaliście się Państwo i przypisywaliście dzieci do Górnika Libiąż. Teraz wystarczy zrobić już tylko przypisanie, co zajmie Wam jakieś 2 minuty. W tym celu:

  1. Wchodzimy na portal laczynaspilka.pl i logujemy się jako rodzic w prawym górnym roku.
  2. W tym samym rogu wchodzimy na profil naszego dziecka.
  3. Wtedy na środku strony w profilu dziecka klikamy w ramkę - przypisz dziecko do szkółki piłkarskiej.
  4. Po wejściu na tę podstronę wprowadzamy dane, żeby wybrać klub - województwo, miejscowość, klub. Zaraz potem dodajemy zdjęcie dziecka (dowolne), akceptujemy regulamin i zatwierdzamy.

W razie jakichkolwiek problemów prosimy o kontakt z Trenerami, którzy pomogą i wyślą szczegółową instrukcję video.P.S. to nie koniec świetnych wieści, jakie dla Was mamy - oto bowiem tuż pod koniec grudnia ogłosimy coś równie spektakularnego. Będzie to jeszcze jeden milowy krok w naszym rozwoju klubu. Szczegóły już wkrótce na stronie internetowej i profilu facebook.