Kolejna Świąteczna Paczka dla potrzebujących - razem możemy więcej!
2020-12-10
Kolejna Świąteczna Paczka dla potrzebujących - razem możemy więcej!

Zawsze warto pomagać - to już wiecie... . Zawsze warto pomagać z Górnikiem Libiąż - do tego chcemy Was ponownie przekonać. To już nasza coroczna tradycja, że pomagamy potrzebującym... . Już po raz ósmy chcemy podzielić się radością świąt i pomóc tym, dla których święta mogłyby być smutne. Chcemy dać naszym wychowankom dobry przykład i przekazać tajemne hasła, że "warto pomagać" i że "dobro wraca". Dziś wcielamy słowa w czyny i przedstawiamy rodzinę, której pomagamy w tym roku. Zbiórka darów już w przyszłym tygodniu (poniżej harmonogram)... .

Zacznijmy od tego, kogo postaramy się uszczęśliwić w tym roku (rodzina wytypowana przez OPS Libiąż):

Pani Małgorzata jest mieszkanką Gminy Libiąż od urodzenia. Samotnie od kilku lat wychowuje dwie małoletnie córki w wieku 11 lat i 8 lat. Aktualnie jest osobą bezrobotną, zarejestrowaną w Powiatowym Urzędzie Pracy w Chrzanowie. Jest zdana sama na siebie, nie może liczyć na pomoc rodziny (rodzice nie żyją, siostra od kilkunastu lat przebywa za granicą). Rodzina korzysta z pomocy OPS oraz funduszu alimentacyjnego.

Największym problemem rodziny jest brak swojego mieszkania. Większość środków materialnych, jak do tej pory, wydawane były na wynajem mieszkania z odstępnym. Od października tego roku rodzina przeniosła się do nowego lokalu, który wymagał gruntownego remontu. Pani Małgorzata we własnym zakresie wymalowała i doprowadziła mieszkanie do użyteczności. Mieszkanie jest nieduże, pokój z kuchnią, ale w rozsądnej cenie za wynajem i na miarę możliwości rodziny.

Potrzeby rodziny:

• matka lat 39, rozmiar 40, numer buta 39/40

odzież: kurtka zimowa dłuższa jaśniejsza + czapka + komin + rękawiczki, ciepły dres, legginsy, ciepła piżama, kozaki nr 39,

• starsza córka 11 lat, klasa V, rozmiar XS (164,170), numer buta 39/40

odzież: ciepła piżama, legginsy, bluza dresowa, ciepła czapka, komin, rękawiczki, buty trapery czarne z futerkiem

• młodsza córka 8 lat, klasa II, rozmiar 152, numer buta 35

odzież: kurtka zimowa, ciepła czapka, komin, rękawiczki, ciepły dres i piżama, legginsy, buty typu „emu” .

• wyposażenie domu

stół do kuchni z 4 krzesłami wymiar max. 110cm x 70cm, szafa na ubrania 90 cm szerokość, wysokość pokoju 2,40 cm, pralka automatyczna wąska (niewielka łazienka). Wyposażenie może być używane.

• artykuły spożywcze i środki czystości

rodzina bardzo chętnie przyjmie podstawowe artykuły spożywcze i środki czystości.

A teraz istotne informacje nt. zbiórki:

- Produkty zbierać będziemy w przyszłym tygodniu, od poniedziałku 14.12 do piątku 18.12 włącznie.

- Poniżej podajemy konkretny harmonogram, kiedy dana grupa ma przynosić swoje produkty (każda grupa treningowa dostaje KONKRETNY termin/trening, na który będzie przynosić produkty i przekazywać produkty trenerom)

- Produkty przekazać należy trenerowi przed lub po treningu (zgodnie z ustaleniami z trenerem)

- Po zebraniu produktów, zostaną wykonane paczki i zawieziemy je przed świętami do opisywanej rodziny czyniąc tyle dobra ile tylko zdołamy uzbierać!

- Produkty (przedmioty), które zbieramy:

a). produkty spożywcze (cukier, olej, mąka, makaron itp)

b). środki czystości (mydło, szampon, pasta do zębów, płyny do prania itp)

c). pomoce szkolne (zeszyty, kredki, piórniki, bloki, książeczki edukacyjne itp)

Można też przekazać pieniądze, za które będziemy chcieli kupić wymienione powyżej rzeczy tj. m.in. stół, pralkę i to co najpotrzebniejsze. Jeżeli zostanie pieniędzy, to jak co roku - część kwoty przekazujemy także jako bon zakupowy do wykorzystania w konkretnym sklepie (nie można go wykorzystać na alkohol, papierosy itp).

Jeżeli któreś z dzieci chce, to może do podarunków dołączyć własnoręcznie zrobioną kartkę z życzeniami świątecznymi :)

HARMONOGRAM ZBIÓRKI DLA POSZCZEGÓLNYCH GRUP TRENINGOWYCH (dary przynosimy tego konkretnego dnia):

Trampkarze - Trening 18.12 piątek

Młodziki A - Trening 17.12 czwartek

Młodziki B1 - Trening 17.12 czwartek

Młodziki B2 - Trening 17.12 czwartek

Orliki A1 - Trening 18.12 piątek

Orliki A2 - Trening 18.12 piątek

Orliki B1 - Trening 18.12 piątek

Orliki B2 - Trening 18.12 piątek

Żaki A1 - Trening 17,12 czwartek

Żaki A2 - Trening 17.12 czwartek