Okrągły rok w gronie Szkółek certyfikowanych - trzymamy się dobrze i nie zwalniamy!
2020-12-03

Szanowni Rodzice, mija rok odkąd UKS Górnik Libiąż otrzymał złoty certyfikat PZPN i trafił do elitarnego grona Akademii ze znakiem jakości przyznawanym przez Polski Związek Piłki Nożnej. Spełniliśmy ogrom wymogów formalnych i organizacyjnych, z wytężeniem pracujemy na każdym treningu, żeby pilnować jakości szkolenia i... trzymamy się dobrze... .

A musicie Państwo wiedzieć, że nie jest to łatwe, bo po pierwsze - wymogi są bardzo restrykcyjne, a po drugie - pracy nie ułatwia sam PZPN, który te wymogi wyostrza nawet w trakcie okresu certyfikacyjnego, dlatego musimy nadążać. Jak dotąd robimy to z bardzo dobrym efektem, czego wyznacznikiem są m.in. niezapowiedziane wizyty kontrolne, które mają na celu ocenić naszą pracę i organizację.

Wiele szkółek z całej Polski straciło już swoje gwiazdki zaliczając dwie negatywne wizytacje i nie stosujący wymagań, do których są zobligowane.

Wspominaliśmy już kiedyś, że dostosowanie naszego Klubu do wymogów związanych ze złotą gwiazdką polegało na spełnieniu kilkudziesięciu warunków, wśród których są m.in te dotyczące:

• infrastruktury boiskowej i zaplecza, szatni, magazynów sprzętu itp.
  • sprzętu treningowego, w tym m.in. odpowiednia ilość i wielkość bramek oraz piłek, akcesoria treningowe, jednolite stroje sportowe itp.
  • liczebności zawodników na treningach (co do zasady 12 przypadających na 1 trenera), stąd na naszych treningach widzicie zwykle po 2 trenerów,
  • kwalifikacji trenerów (wszyscy trenerzy muszą mieć wymagane uprawnienia i dążyć do licencji UEFA B, którą już 90% naszych trenerów posiada)
  • dokumentacji, w tym tej dotyczącej programu szkolenia dzieci, mezocyklów i mikrocyklów szkoleniowych oraz konspektów treningowych przygotowywanych na KAŻDE zajęcia!
  • współpracy z podmiotami zewnętrznymi w tym m.in. fizjoterapeutą, lekarzem, dostawcą sprzętu sportowego itp.

To tylko telegraficzny skrót tego, o co musieliśmy zadbać i dokonaliśmy tego, czego efektem jest złota gwiazdka!

Certyfikat mamy przyznany, jak wszystkie certyfikowane kluby, do 30.06.2021r. i dopiero wtedy przyjdzie czas na podsumowanie tego okresu, włożonej pracy, poniesionych kosztów oraz pozyskanych pieniędzy (PZPN wynagradza sukcesywnie certyfikowane szkółki).

Dziś jeszcze nie rozstrzygamy, co przyniesie przyszłość oraz czy w kolejnym okresie certyfikowania będziemy ubiegali się o kolejną gwiazdkę (na kolejne lata). Wynika to m.in. z faktu, że jest sporo niewiadomych. Wiemy już dziś, że PZPN zaostrzał będzie wymogi na poszczególne poziomy gwiazdek (złota, srebrna i brązowa). Bez względu na to jednak, czy nadal będziemy posiadaczem certyfikatu czy nie, bronić będziemy wypracowanej jakości i organizacji pracy. Ten ogrom włożonego dzięki certyfikacji zaangażowania przyniósł nam bardzo wiele korzyści, które - mamy nadzieję - widzicie Państwo na poszczególnych treningach. Chcemy swoją misję niesienia radości, wychowania i rozwijania talentów realizować jak najbardziej profesjonelnie. Tego możecie być Państwo pewni.

Serdecznie pozdrawiamy i dziękujemy Państwu (oraz dzieciom), że jesteście z nami - szczególnie w tym trudnym okresie pandemii!