Przerwa przerwą, ale o szkole średniej trzeba pomyśleć - powstaje klasa sportowa!
2020-04-27

Lekcji nie ma, treningów nie ma, wyjścia ograniczone, niemniej pewnych rzeczy i czynności odkładać w czasie nie można. Oto przypominamy bardzo istotną informację dla wszystkich 8-klasistów, którym polecamy serdecznie libiąski Zespół Szkół, a konkretnie klasę sportową liceum o profilu piłka nożna chłopców oraz siatkówka dziewcząt i chłopców... .

Jest to pierwsza próba powołania do życia w naszej gminie klasy sportowej w szkole średniej i tym bardziej nam miło polecić tę ścieżkę, że jesteśmy jednym z głównych partnerów tego projektu edukacyjnego.

Oto co proponuje Szkoła:

• realizację programu szkolenia sportowego równolegle z programem kształcenia ogólnego
  • treningi prowadzone przez wykwalifikowaną kadrę trenerską- trenerów piłki nożnej z licencją UEFA B i trenerów II klasy w siatkówce
  • treningi z wykorzystaniem profesjonalnego sprzętu sportowego
  • 10 godzin zajęć sportowych w tygodniu
  • ścisłą współpracę ze Szkołą Piłkarską „Górnik Libiąż” i MKS Libiąż
  • udział w meczach, turniejach, obozach sportowych

Ponadto, co warto podkreślić, szkoła przy współpracy z gminą dysponuje najlepszą bazą sportową w powiecie chrzanowskim:

• pełnometrażową halą sportową, boiskiem sportowym z nawierzchnią poliuretanową
  • dwoma pełnowymiarowymi trawiastymi boiskami piłkarskimi (MORS Libiąż),
  • halą pneumatyczną (orlik)

Terminarz naboru do klasy sportowej:

• 11.05.2020. – 20 .05.2020 – złożenie wniosku o przyjęcie do szkoły w sekretariacie ZS
  • 21.05.2020. – 03.06.2020. – przeprowadzenie testu sprawności fizycznej
  • 10.06.2020. – ogłoszenie listy kandydatów, którzy uzyskali pozytywny wynik testu sprawności fizycznej
  • pozostałe działania i terminy – jak wszyscy kandydaci do szkoły

Uwaga - powyższe terminy mogą ulec zmianie ze względu na pandemię. O szczegóły pytajcie w sekretariacie szkoły.

Więcej informacji na stronie: http://www.zs.libiaz.pl/liceum-ogolnoksztalcace/

Polecamy klasę sportową i połączenie nauki z uprawianiem sportu!!