Świąteczną Paczkę dla potrzebującej rodziny czas zacząć! To jak, pomożecie??
2019-12-13
Świąteczną Paczkę dla potrzebującej rodziny czas zacząć! To jak, pomożecie??

To już nasza coroczna tradycja, że pomagamy potrzebującym... . Po raz siódmy chcemy podzielić się radością świąt i pomóc tym, dla których święta mogłyby nie być radosne. Chcemy dać naszym wychowankom dobry przykład i przekazać tajemne hasła, że "warto pomagać" i że "dobro wraca". Dziś wcielamy słowa w czyny i przedstawiamy rodzinę, której pomagamy w tym roku. Zbiórka darów już na początku przyszłego tygodnia (poniżej harmonogram)... .

Zacznijmy od tego, kogo postaramy się uszczęśliwić w tym roku:

Rodzina wytypowana do pomocy świątecznej składa się z 4 osób. W skład rodziny wchodzi mama, tata oraz dwójka dzieci w wieku chłopiec 6 lat, dziewczynka 10 lat. Rodzina mieszka na terenie gminy Libiąż, korzysta z pomocy Ośrodka Pomocy Społecznej. Ma trudne warunki mieszkaniowe. Rodzice są niezaradni życiowo oraz wykazują bezradność w sprawach opiekuńczo - wychowawczych. Rodzina jest ze sobą związana emocjonalnie, rodzice w miarę swoich możliwości starają się dbać o dzieci, ale nie są w stanie w pełni zaspokoić potrzeb dzieci i rodziny. Prawie cały dochód rodziny idzie na opłacenie wynajmowanego mieszkania.

Potrzeby dzieci:

Odzież zimowa - kurtki, obuwie, dresy, bluzy, swetry ( wzrost dziewczynka 150 cm, nr buta 36, chłopiec wzrost 134, nr buta 33).

Lampka nocna do wspólnego pokoju dzieci.

Książeczki i materiały edukacyjne dla wypełnienia czasu wolnego w domu.

Dziewczynka marzy o konikach z My Little Pony i akcesoriach do niego (rodziny nie stać na kupno firmowego konika), chłopiec fascynuje się Strażakiem Samem. Bardzo chciałby dostać wóz strażacki. Zbiera wszystko co jest związane ze strażakiem.

Potrzeby rodziny:

Artykuły spożywcze i chemiczne, płyny do prania (po proszkach do prania zostaje biały osad, ponieważ rodzina ma starą pralkę).

Odkurzacz (poprzedni od miesiąca jest spalony).

Lampa sufitowa do pokoju dziennego i kuchni.

Komplet garnków (do kuchenki gazowej).

Pościel standardowa 160x200 dla dzieci i dorosłych.

A teraz istotne informacje nt. zbiórki:

- Produkty zbierać będziemy w przyszłym tygodniu, od poniedziałku 16.12 do środy 18.12 włącznie.

- Poniżej podajemy konkretny harmonogram, kiedy dana grupa ma przynosić swoje produkty (każda grupa treningowa dostaje KONKRETNY termin/trening, na który będzie przynosić produkty i przekazywać produkty)

- Produkty przekazać należy trenerowi przed lub po treningu (zgodnie z ustaleniami z trenerem)

- Po zebraniu produktów, zostaną wykonane paczki i zawieziemy je przed świętami do opisywanej rodziny

- Produkty, które zbieramy:

a). produkty spożywcze (cukier, olej, mąka, makaron itp)

b). środki czystości (mydło, szampon, pasta do zębów, płyny do prania itp)

c). pomoce szkolne (zeszyty, kredki, piórniki, bloki, książeczki edukacyjne itp)

Można też przekazać pieniądze, za które będziemy chcieli kupić: komplet garnków, odkurzacz, lampę i lampkę nocną oraz pościel i ewentualnie bony spożywcze.

Jeżeli któreś z dzieci chce, to może do podarunków dołączyć własnoręcznie zrobioną kartkę z życzeniami świątecznymi :)

HARMONOGRAM ZBIÓRKI DLA POSZCZEGÓLNYCH GRUP TRENINGOWYCH (dary przynosimy tego konkretnego dnia):

Trampkarze - Trening 18.12 (środa)

Młodziki A - Trening 16.12 (poniedziałek)

Młodziki B - Trening 16.12 (poniedziałek)

Młodziki C - Trening 18.12 (środa)

Orliki A - Trening 16.12 (poniedziałek)

Orliki B - Trening 16.12 (poniedziałek)

Orliki C - Trening 18.12 (środa)

Orliki D - Trening 18.12 (środa)

Żaki A - Trening 16.12 (poniedziałek)

Żaki B - Trening 16.12 (poniedziałek)