Aktualności
Logo
Jedenasta edycja Turnieju Barbórka Cup za nami! (relacja + foto)
2019-12-12

Niemal setka dzieci na boisku, sportowa rywalizacja, dużo świetnej zabawy i ogrom nagród - tak w skrócie wyglądała jedenasta edycja naszego sztandarowego turnieju "Barbórka Cup" o Puchar Prezesa Tauron Wydobycie. Pora na podsumowanie tego, co wydarzyło się w tym dniu w Libiążu... .

Na starcie rywalizacji stanęło 8 drużyn orlików (roczniki 2009 i 2010), w tym dwie nasze ekipy. Rywalizacja toczyła się w dwóch grupach, po czym przyszedł czas na system pucharowy o miejsca 1-4 oraz 5-8. Ostatecznie przez drabinkę prowadzącą do podium najsprawniej przebrnęła drużyna AP21 i to ona wygrała tegoroczny turniej. W finale drużyna AP21 pokonała 3:1 ekipę AP 2012 Jaworzno, a z kolei w małym finale o brąz Triumf Alwernia wygrał z Górnikiem Libiąż 1:0.

Wytypowani zostali ponadto wyróżniający się zawodnicy, którzy otrzymali statuetki i dyplomy:

"Król strzelców" - Piotr Truchan (AP 2012 Jaworzno)

Najlepszy zawodnik - Dominik Filipek (AP 21)

Najlepszy Bramkarz - Dawid Gut (KS Chełmek)

Pięć pierwszych drużyn zostało uhonorowanych okazałymi pucharami, a wszyscy zawodnicy biorący udział w turnieju otrzymali obfite paczki spożywcze oraz torby sportowe i inne akcesoria - wszystko to ufundowane przez spółkę Tauron Wydobycie. Laureatom nagrody wręczali; Dyrektor ds. Pracy ZG "Janina" Marcin Nastawny oraz Wiceburmistrz Libiąża Hubert Szumniak.

Warto odnotować również, że tradycyjnie turniej uświetniły nasze tancerki, które zaprezentowały się w dwóch nowych układach tanecznych. Ponadto wszystkie dzieci mogły liczyć na ciepły posiłek, a rodzice na przysmaki serwowane przez kawiarenkę.

Tegoroczną nowością było stoisko firmy Oriflame, która tego dnia ufundowała upominki dla trenerów, a także przeprowadziła loterię dla rodziców i kibiców.