ZWYCIĘSTWO JEST KONSEKWENCJĄ
Aktualności
Logo
Jesteśmy w elicie! Mamy złotą gwiazdkę PZPN na potwierdzenie jakości pracy!
2019-12-04
Jesteśmy w elicie! Mamy złotą gwiazdkę PZPN na potwierdzenie jakości pracy!

Ależ mamy cudowną końcówkę roku w naszej działalności. Dopiero co pochwaliliśmy się uruchomieniem mobilnej aplikacji GOALY, a tu nadeszła długo wyczekiwana i wspaniała wiadomość z Polskiego Związku Piłki Nożnej. Otóż możemy oficjalnie ogłosić: Jesteśmy certyfikowaną Akademią oznaczoną Złotą Gwiazdką PZPN!!


Wiadomość to o tyle wspaniała, że plasuje nas to w elitarnym gronie 117 akademii w całej Polsce, które spełniły komplet wymogów na to najwyższe, złote oznaczenie. Gwiazdka ta będzie dla Was wszystkich sygnałem, że w Górniku Libiąż szkoli się na najwyższym poziomie, z dbałością o wiele detali. Aby dostać takie wyróżnienie trzeba spełnić kilkadziesiąt warunków, wśród których są m.in te dotyczące:
  • infrastruktury boiskowej i zaplecza, szatni, magazynów sprzętu itp.
  • sprzętu treningowego, w tym m.in. piłki, odpowiednia ilość i wielkość bramek, akcesoria treningowe, stroje sportowe itp.
  • liczebności zawodników na treningach (co do zasady 12 przypadających na 1 trenera).
  • kwalifikacji trenerów (wszyscy trenerzy muszą mieć wymagane uprawnienia i dążyć do licencji UEFA B, którą już w większości mamy, a 3 trenerów jest w trakcie kursu)
  • dokumentacji, w tym tej dotyczącej programu szkolenia dzieci.
  • współpracy z podmiotami zewnętrznymi w tym m.in. fizjoterapeutą, lekarzem, dostawcą sprzętu sportowego itp.


To tylko telegraficzny skrót tego, o co musieliśmy zadbać i dokonaliśmy tego, czego efektem jest złota gwiazdka!


Teraz bierzemy się mocno do pracy, żeby żadnego z tych aspektów nie zaniedbać i spełniając wszystkie wymogi PZPNu, dążyć do jeszcze lepszej organizacji pracy i osiągnięcia oczekiwanych efektów szkolenia. Osiągnięcie to na pewno nas nie rozleniwi, a wręcz przeciwnie - napędzi jeszcze bardziej do dalszej pracy - na 10-lecie klubu mamy piękną nagrodę, ale dążyć będziemy do dalszego rozwoju. To możemy Wam obiecać!


Pełna lista szkółek i akademii, które otrzymały złote, srebrne i brązowe znajduje się na stronie Łączy nas piłka.Przy tej okazji chcielibyśmy wspomnieć jeszcze o 2 ważnych kwestiach:  1. Jak już informowaliśmy niedawno na niektórych zebraniach z rodzicami, od stycznia nieunikniona będzie podwyżka opłat za zajęcia dla wszystkich grup piłkarskich. Związane to jest właśnie z naszymi działaniami dotyczącymi zmniejszania liczebności grup treningowych. Wiąże się to z zatrudnieniem dodatkowych trenerów (tylko w tym roku zatrudniliśmy 3 trenerów), a co za tym idzie, wzrostem kosztów naszego funkcjonowania. Chcemy utrzymać małą liczebność zawodników w grupach, bo nie tylko jest to warunek posiadania złotej gwiazdki, ale przede wszystkim jest to korzystne z punktu widzenia szkoleniowego (zresztą, zawsze marzyliśmy o takich małych grupach, gdzie efektywność pracy jest o niebo większa). Sami, jako klub - który ma na głowie również koszty związane z utrzymanie stadionu - nie uniesiemy tych wydatków, wobec czego niebawem ogłosimy komunikat o podwyżce opłat za zajęcia. Nowe stawki obowiązywać będą od stycznia 2020.
  2. W związku ilością naszych grup treningowych oraz planami rozwojowymi Klubu informujemy, że chcielibyśmy zatrudnić dodatkowych trenerów do naszego Klubu. Zapraszamy więc do kontaktu osoby które posiadają uprawnienia trenerskie, ale także te, które uprawnień nie posiadają, bo pomożemy je zrobić (podpowiemy, jak i gdzie udać się na kurs). Jeżeli więc ktoś czuje, że mógłby być trenerem pracującym z dziećmi i młodzieżą (jako trener główny lub asystent), to serdecznie zapraszamy na spotkanie. Osoby zainteresowane prosimy pisać na adres: kontakt@gorniklibiaz.plAKTUALIZACJA 06.05.2019

W związku z tym, że trwają nasze działania na platformie online Certyfikacji PZPN i niektórzy zawodnicy są przypisywani do poszczególnych grup, to mogą Państwo otrzymać maila z PZPN z informacją, że syn (córka) został usunięty z drużyny lub klubu. Prosimy się tym nie przejmować i zignorować maila - one są po prostu wysyłane z automatu, jeśli przenosimy zawodników między grupami.