Laureaci VI edycji akcji Przez naukę do wielkiej piłki na meczu Polska - Macedonia (relacja + foto)
2019-10-15

We did it again! Znowu to zrobiliśmy! Po raz szósty w naszej historii wysłaliśmy trzech laureatów - najlepszych uczniów i najpilniejszych pod względem frekwencji zawodników - do oglądania wielkiej piłki! Mało tego, chłopcy nie tylko zasiedli - jak co roku - na wspaniałym stadionie i oglądali swoich idoli, ale po raz szósty mieli okazje stanąć z nimi twarzą w twarzą. Sami zobaczcie... .

Tym, którzy jakimś cudem tego jeszcze nie wiedzą, przypomnimy tylko, że nasza autorska akcja 'Przez naukę do wielkiej piłki' polega na corocznym nagradzaniu naszych wychowanków atrakcyjnymi wyjazdami na mecze i spotkania z piłkarzami w zamian za wysokie wyniki w nauce (średnia na koniec roku) i wysoką frekwencję na treningach. W 5-ciu dotychczasowych akcjach nasi wychowankowie oglądali m.in. na żywo: Borussię Dortmund, Juventus Turyn, młodzieżowe reprezentacje Hiszpanii i Niemiec oraz 2-krotnie pierwszą Reprezentację Polski (w tym roku już 3-ci raz).

Za każdym razem oprócz meczu naszym młodym zawodnikom dane jest spotkać się z profesjonalnymi piłkarzami, a foto relacje z tych spotkań możecie zobaczyć TUTAJ.

Tegorocznymi laureatami, za rok szkolny 2018-2019, zostali:

1. Dominik Cebula (2008) - średnia ocen 5,36 i frekwencja 90%

2. Mikołaj Gut (2009) - średnia 5.18 i frekwencja 91,26%

3. Tomasz Gut (2009) - średnia 5.36 i frekwencja 86,61%

Chłopcy w nagrodę pojechali na - jak się okazało - historyczny, bo dający awans naszej Reprezentacji mecz POLSKA - MACEDONIA na Stadionie Narodowym. Chłopcy otrzymali bilety Kategorii 1, zwiedzili kawałek Warszawy dokąd udali się z Katowic pociągiem Intercity, a po meczu spotkali się w hotelu z wybranymi zawodnikami Polskiej Reprezentacji. Do zdjęć pozowali i autografy zebrali m.in. od Wojciecha Szczęsnego, Arkadiusza Milika, Krzysztofa Piątka czy Grzegorza Krychowiaka. Ponadto przy stadionie spotkali się na krótką chwilę z Bartoszem Kapustką i były Reprezentantem Polski Tomaszem Dawidowskim.

Co oczywiste, zawodnicy nie ponosili żadnych kosztów wyjazdu, a noc spędzili w apartamencie nieopodal Stadionu Narodowego. W poniedziałek około południa byli już w domu, pełni wrażeń, zaopatrzeni w pamiątkowe zdjęcia i bezcenne autografy.

Komplet zdjęć z wyjazdu możecie zobaczyć już w naszej GALERII

Fundatorem nagród w ramach akcji Przez naukę do wielkiej piłki jest Agencja BMG-SPORT.

Serdecznie dziękujemy za sprawianie radości i spełnianie marzeń naszych wychowanków.

BMG_logo.JPG