ZWYCIĘSTWO JEST KONSEKWENCJĄ
Aktualności
Logo
Za nami finalna wizytacja z PZPN w drodze po złotą gwiazdkę...
2019-09-12
Za nami finalna wizytacja z PZPN w drodze po złotą gwiazdkę...

W dniu dzisiejszym w godzinach dopołudniowych w naszym klubie gościliśmy Panią Magdalenę Pawlik - Specjalistę ds. rozwoju piłki amatorskiej w województwie świętokrzyskim, która dokonała drugiej i ostatniej wizytacji naszego Klubu w procesie certyfikacji PZPN... .


Ciężko nam zliczyć godziny, które poświęciliśmy na przygotowanie się do tej wizyty - chodziło bowiem o spełnienie konkretnych wymogów związanych z dokumentacją, rejestracją, sprzętem, programem szkolenia itp. Dziś spełnienie tych wymogów było weryfikowane przez PZPN, a raport z tej wizytacji trafi już w poniedziałek na biurka komisji weryfikującej i przyznającej gwiazdki wybranym klubom w całej Polsce. Miło nam przy tej okazji poinformować, że dziś spełniliśmy WSZYSTKIE możliwe wymogi stawiane na tym etapie przez PZPN, w związku z czym mamy poczucie wykonania bardzo dobrej roboty.


Poczucie spełnienia obowiązku to jednak nie wszystko, wszak teraz nasze dokumenty staną w szranki z dokumentami innych klubów, a komisja zadecyduje, które kluby zapracowały najmocniej na złotą gwiazdkę.

Jak być może pamiętacie, w całym województwie małopolskim o złotą gwiazdkę aplikuje 32 klubów (najliczniejsze województwo pod tym względem) i pewnym jest, że wszyscy tego zaszczytu nie dostąpią. A zatem samo spełnienie wymogów formalnych to jedno... . Ale trzeba jeszcze zdobyć uznanie Komisji, na które - nie ukrywamy - mocno liczymy.


Decyzja zapadnie maksymalnie do końca września, a gwiazdki przyznane zostaną na 2-letni okres. Trzymajcie mocno kciuki - mamy szansę na działalność w elitarnym gronie!!


Ciekawostki:
 • W całej Polsce do procesu certyfikacji zakwalifikowanych zostało 1080 klubów sportowych.
 • Do drugiego etapu w woj. małopolskim zakwalifikowały się następujące kluby LISTA
 • O tym, jak wielka jest rywalizacja o gwiazdki w woj. małopolskim niech świadczy fakt, że o złotą ubiegają się tutaj 32 kluby, a dla porównania w woj. opolskim 1 klub, w lubelskim 2 kluby, w zachodniopomorskim 3 kluby, w warmińsko-mazurskim 3 kluby, w świętokrzyskim 3 kluby.

--------------

PS. Dostajemy dziś od Was rodziców sygnały, że niektórzy otrzymują maila z PZPN z informacją, że syn został usunięty z drużyny. Proszę się tym nie przejmować, jest to wynikiem tego, że właśnie dziś dokonujemy przypisywania zawodników do konkretnych drużyn w systemie certyfikacji i może być tak, że kogoś przenosimy z drużyny do drużyny w panelu certyfikacji, co skutkuje wysłaniem automatycznego maila do Państwa. Prosimy więc o nie podejmowanie żadnych kroków.---------------


Informacja dla dla tych, którzy jeszcze w ostatniej chwili dokonują REJESTRACJI ZAWODNIKA W SYSTEMIE PZPN:


CERTYFIKACJA SZKOŁY PIŁKARSKIEJ i obowiązek rodziców do rejestracji dziecka w systemie PZPN


Do 13.09 można zarejestrować jeszcze swoje dziecko w systemie PZPN (dotyczy dzieci z roczników 2007-2014) - Ci którzy jeszcze tego nie zrobili, mają na to ostatnie chwile. Procedura trwa 10-15 minut.


A zatem konkrety:


 • Poniższe kroki MUSI wykonać rodzic KAŻDEGO naszego zawodnika/zawodniczki z roczników 2007-2014
 • Najpierw wchodzicie na stronę www.laczynaspilka.pl
 • Potem postępujecie wg TEJ INSTRUKCJI, dzięki czemu zakładacie konto zawodnika
 • Następnie postępujecie wg TEJ DRUGIEJ INSTRUKCJI dzięki czemu zawodnika przypisujecie do naszego UKS Górnik Libiąż (my już takie konto dla klubu utworzyliśmy)


Jako klub posiadający konto w systemie certyfikacji będziemy na bieżąco widzieć, kto dokonał już rejestracji i przypisał swoje dziecko do naszej Szkoły Piłkarskiej. Wtedy my zatwierdzimy przypis i dopiszemy danego zawodnika do konkretnej grupy treningowej.


A jeżeli ciągle zastanawiacie się, po co to wszystko, to odpowiemy najprościej jak się da - takie wymogi PZPN.

Każda z naszych certyfikowanych grup, czyli:


 • Młodziki A, Młodziki B, Młodziki C
 • Orliki A, Orliki B, Orliki C
 • Żaki A, Żaki B
 • Skrzaty A, Skrzaty B,
 • Przedszkolaki z rocznika 2013-2014

będą ściśle przez PZPN monitorowane i wszyscy zawodnicy z tych grup muszą mieć swoje profile na stronie Łączy nas piłka.W razie pytań lub problemów jesteśmy do Waszej dyspozycji pod telefonem 514 800 175, adresem mailowym, a także w siedzibie klubu.