ZWYCIĘSTWO JEST KONSEKWENCJĄ
Aktualności
Logo
Kolejny transfer z Górnika Libiaż na szczebel centralny - Oskar Chechelski definitywnie zawodnikiem Zagłębia Sosnowiec!
2019-08-14
Kolejny transfer z Górnika Libiaż na szczebel centralny - Oskar Chechelski definitywnie zawodnikiem Zagłębia Sosnowiec!

Z Libiąża na szerokie wody - kolejny raz otrzymujemy potwierdzenie tej tezy, oto bowiem w dniu dzisiejszym doszło do finalizacji transferu definitywnego naszego kolejnego wychowanka na szczebel centralny! Tym razem wykupienia "naszego" Oskara Chechelskiego dokonało 1-ligowe Zagłębie Sosnowiec.


Jak pewnie pamiętacie, jest to już nasz drugi transfer definitywny do Zagłębia, gdyż w styczniu tego roku sfinalizowaliśmy przejście do Sosnowca Filipa Nowaka (rocznik 2002). Wcześniej z kolei transfery do Ekstraklasowej Wisły Kraków (Patryk Plewka i Adrian Gałka).A propos bohatera dzisiejszego tekstu, to Oskar trafił do nas w czerwcu 2012 roku i przez ten okres trenował pod okiem trenerów: Dawida Chylaszka, Adriana Szafrana w roczniku 2003. Przez kilka lat, jako wyróżniający się zawodnik, był także włączony do kadry rocznika 2002, gdzie trenował i grał pod okiem trenera Bartłomieja Kosowskiego. Jako zawodnik Górnika Libiąż brał udział w niezliczonej ilości meczów i turniejów, a także obozach sportowych. Był jednym z bohaterów sezonu 2015/2016, w którym nasza drużyna Młodzików awansowała do Małopolskiej Ligi Młodzików. Oskar w tym właśnie sezonie rozgrywkowym strzelił 47 bramek w 20 meczach! Wielokrotnie był królem strzelców czy też najlepszym zawodnikiem różnych rozgrywek czy turniejów. To właśnie bramkostrzelność i szybkość są Jego znakami rozpoznawczymi. Piłkę nożną traktuje jako swoją największą pasję.


W Sosnowcu Oskar przebywał na wypożyczeniu od półtorej roku, gdzie dał poznać się trenerom z bardzo dobrej strony. Oprócz gry w drużynach młodzieżowych zdążył już także zadebiutować w seniorskich rezerwach Zagłębia, gdzie na "dzień dobry" strzelił... 3 bramki!

Sympatykom naszego klubu Oskar przypomniał się podczas czerwcowego Pikniku, kiedy to zagrał w pokazowym meczu naszych najstarszych wychowanków przeciwko Górnikowi Zabrze.


Naszemu wychowankowi życzymy, aby rozwinął swój potencjał na tyle, by w przyszłości aspirować do gry na najwyższym możliwym poziomie. Za wspólną drogę przebytą w Górniku Libiąż serdecznie dziękujemy. Trzymamy kciuki za dalszy rozwój!!