ZWYCIĘSTWO JEST KONSEKWENCJĄ
Aktualności
Logo
Małopolska Cup - 3-cie miejsce Młodzików w wieloetapowym turnieju wojewódzkim (relacja + foto)!
2019-08-07

Wygrali, etap gminny, wygrali etap powiatowy, następnie regionalny, a potem półfinał - wreszcie zagrali w gronie najlepszych 8 drużyn w wielkim finale wojewódzkim, gdzie zajęli 3. miejsce. Tak właśnie złotymi zgłoskami zapisała się w turnieju 'Małopolska Cup" nasza drużyna Młodzików!

Jest to wynik o tyle godny podziwu, że w całym województwie - jak mówią organizatorzy - w turnieju trwającym około miesiąca wystartowało aż 700 drużyn!

Tylko osiem z nich przebrnęło przez 4 etapy eliminacyjne, by na stadionie Garbarni Kraków w poniedziałek rywalizować o medale. W gronie tym świetnie poradzili sobie nasi wychowankowie, którzy stanęli na 3 stopniu podium. Chłopcy ze świetnej strony pokazali się nie tylko jako drużyna, ale także indywidualnie. Kacper Mendrela został "Mistrzem Techniki", pokonując zawodników innych drużyn w konkurencjach technicznych, z kolei Cyprian Gwoździewicz był bliski tytułu "Króla Strzelców" (zadecydowała dogrywka w rzutach karnych).

Klasyfikacja końcowa:

1. AP Canpack Okocimski Brzesko (powiat brzeski)

2. Dunajec Nowy Sącz (m. Nowy Sącz)

3. Górnik Libiąż (powiat chrzanowski)

4. Unia Oświęcim (powiat oświęcimski)

5. Hutnik Kraków (m. Kraków)

6. Słomniczanka (powiat krakowski)

7. Orkan Szczyrzyc (powiat limanowski)

8. Bruk-Bet Termalika Nieciecza (powiat tarnowski)

Najlepsi strzelcy

5 bramek - Wiktor Dej (Słomniczanka), Cyprian Gwoździewicz (Górnik Libiąż), Wiktor Wrona (Dunajec). Konkurs karnych wygrał Wiktor Dej

Najlepszy zawodnik - Kacper Sowa (Okocimski)

Najlepszy bramkarz - Jakub Okas (Okocimski)

Mistrz techniki piłkarskiej - 1. Kacper Mendrela (Górnik Libiąż) 247 pkt, 2. Karol Kępa (Trzciana 2000) 200 pkt, 3. Bartek Opioła (Orkan Szczyrzyc) 180 pkt

Zdjęcia z turnieju możecie zobaczyć m.in. na stronie MZPN.

Relacja video z finału dostępna jest na stronie TVP Kraków.

Warto odnotować, że w ramach turnieju i nagrody dla najlepszych zawodników z rozgrywek finałowych wytypowana została kadra zawodników, która w nagrodę pojedzie na obóz do Niedzicy. Z naszego zespołu do tej grupy wytypowani zostali: Antoni Goraus, Cyprian Gwoździewicz, Karol Pintal i Kacper Mendrela. Chłopcy niestety jednak nie skorzystają z tej możliwości, gdyż w tym samym terminie jadą na nasz obóz do Wisły.

Serdeczne gratulacje dla całej drużyny, w tym wszystkich zawodników biorących udział w turnieju na różnych jego etapach oraz dla trenera Kamila.