ZWYCIĘSTWO JEST KONSEKWENCJĄ
Aktualności
Logo
Świętowaliśmy 10-lecie Klubu - Relacja z Pikniku Rodzinnego (+ foto)
2019-06-25
Świętowaliśmy 10-lecie Klubu - Relacja z Pikniku Rodzinnego (+ foto)

Około 400-500 uczestników zaszczyciło nas swoją obecnością podczas corocznego Pikniku Rodzinnego, który tym razem zorganizowaliśmy pod hasłem Festiwalu Futbolu z okazji 10-lecia naszego Klubu i 50-lecia uzyskania praw miejskich przez Libiąż... .


Świętowaliśmy w sobotę 22.06 w gronie wychowanków, rodziców i bliskich, trenerów, działaczy i sympatyków Szkoły Piłkarskiej Górnik Libiąż. Dzieci najpierw wzięły udział w tradycyjnej już Olimpiadzie Piłkarskiej, w której w 10 kategoriach wiekowych wyłoniliśmy 30 medalistów,a którzy ponadto otrzymali nagrody rzeczowe. Po zmaganiach piłkarskich strefa dla najmłodszych dzieci obejmowała atrakcje dmuchane, park linowy, miasteczko rowerowe, a ponadto watę cukrową i lody liczbie 220 porcji. Dla wszystkich uczestników pikniku upiekliśmy kiełbaski i tu ponownie padł rekord, gdyż było ich dokładnie 480 sztuk!


W trakcie wydarzenia naszymi gośćmi specjalnymi byli młodzi piłkarze z Górnika Zabrze, którzy zagrali 2 mecze towarzyskie. Młodsza grupa rocznika 2008 zmierzyła się z naszymi zawodnikami w tym samym wieku, z kolei starsza (2002-2003) stanęła naprzeciw drużyny najstarszych wychowanków i byłych już zawodników naszego UKS z roczników 2000-2003.


Nasza reaktywowana drużyna wystąpiła w składzie: Patryk Pawela (Miedź II Legnica), Eryk Adamski (Resovia Rzeszów), Antoni Wątroba (MKS Libiąż), Kacper Klechowski (Fablok Chrzanów), Konrad Wojtaś (MKS Libiąż), Oskar Chechelski (Zagłębie Sosnowiec), Mateusz Węgorek (MKS Libiąż), Karol Piechota (Fablok Chrzanów), Kacper Łaski (Resovia Rzeszów), Piotr Ślósarz (Soła Oświęcim), Maciej Grudziński (SMS Łódź), Wojciech Grudziński (SMS Łódź), Filip Głownia (Gwarek Zabrze), Michał Stachera (Cracovia Kraków), Jakub Szumniak (MKS Libiąż), Damian Wilczak (Resovia Rzeszów), Aleksander Potoczny (MKS Libiąż), Patryk Kosowski (SMS Kraków), Dawid Celmer (Motor Lublin), Konrad Piotrowski (SMS Kraków). Trenerem jak za dawnych lat podczas tego meczu był Hubert Szumniak - aktualnie Wiceburmistrz Libiąża. Kierownikiem zespołu Rafał Wilczak.

Zabrakło w tym dniu z nami m.in. Patryka Plewki, który bardzo chciał przyjechać, ale udał się na obóz sportowy z Wisłą Kraków w ramach przygotowań do kolejnego sezonu Ekstraklasy, Wcześniej Patryk zdążył na rzecz naszego klubu przekazać ekstraklasową koszulkę Wisły ze swoim nazwiskiem, która będzie piękną pamiątka i znajdzie swoje zaszczytne miejsce.


Oprócz dzieci i młodzieży z dobrej (i zdrowej!) strony pokazali się także rodzice, którzy rywalizowali w grach i zabawach sprawnościowych na boisku głównym. Serdecznie dziękujemy za zaangażowanie!!


Część oficjalna, oprócz nagradzania dzieci i przypomnienia w telegraficznym skrócie tego, jak wyglądała nasza droga przez te 10 lat, poświęcona została także wyróżnionym osobom. Tak się składa, że co roku podczas naszych pikników i turniejów nagradzamy sponsorów i darczyńców Górnika Libiąż, wobec czego tym razem w naszych wyróżnieniach postawiliśmy na ludzi, bez których ta ciężka praca nie byłaby możliwa.


Pamiątkowa medale z okazji 10-lecia Klubu odebrali:

 • Jacek Latko - Burmistrz Libiąża
 • Hubert Szumniak - Wiceburmistrz Libiąża, współzałożyciel i pierwszy Prezes naszego Klubu
 • Tomasz Bębenek - Dyrektor Libiąskiego Centrum Kultury


Statuetki za pracę i wkład w rozwój Klubu odebrali instruktorzy i trenerzy/trenerki:

Marta Zając, Sylwia Kierat, Joanna Gut, Agnieszka Szumniak, Anna Serniak, Zbigniew Adamski, Dariusz Czyszczoń, Michał Grabowski, Michał Gucik, Michał Gut, Bartłomiej Kosowski, Kamil Ozimina, Jarosław Sandecki, Tomasz Słowik, Adrian Szafran, Jakub Szlęzak oraz księgowa klubu Małgorzata Wilczak i gospodarze obiektów: Andrzej Lamparski i Zbigniew Toporek.


Tegoroczną nagrodę Prezesa Klubu otrzymały: Joanna Gwoździewicz i Kamila Kasicka - "rodzice na medal", którzy od kilku lat wspierają nas w działalności


Specjalną nagrodę 10-lecia klubu otrzymał (ale nie mógł odebrać) Patryk Plewka - pierwszy wychowanek Szkoły Piłkarskiej Górnik Libiaż, który zagrał w Ekstraklasie.


Z kolei od przedstawicieli Samorządu Burmistrzów Jacka Latko i Huberta Szumniaka nasz Klub otrzymał pamiątkową tablicę z wygrawerowaną dedykacją oraz piłkę, które w imieniu Klubu odebrał Prezes Dawid Chylaszek. Serdecznie dziękujemy!Partnerzy organizacyjni naszego Pikniku, który SERDECZNIE DZIĘKUJEMY:

 • Urząd Miejski w Libiążu
 • Libiąskie Centrum Kultury
 • Sklep partnerski naszego Klubu Fashion & Sport
 • lodziarnia LODY JAGODY z Libiąża (ul. 11 Listopada 17/1). - podziękowania za pyszne lody!
 • Firma Oriflame Ewa Bigaj i Joanna Goss (Teambig) - podziękowania za kosmetyczne upominki dla trenerów, malowanie twarzy dla dzieci i loterię z nagrodami dla uczestników pikniku


Wielkie podziękowania kierujemy także do wszystkich osób, dzięki którym zorganizowaliśmy Piknik i dzięki którym ten miniony sezon był udany. Dziękujemy wychowankom, rodzicom i bliskim, sponsorom, partnerom, trenerom i pracownikom klubu, a także sympatykom. Dziękujemy i prosimy o więcej!Zdjęcia w liczbie 254 sztuk znajdziecie już teraz z naszej GALERIILiczby naszego Pikniku:

 • 400-500 uczestników
 • 480 upieczonych kiełbasek
 • 220 porcji lodów
 • niezliczone ilości waty cukrowej
 • 120 wychowanków biorących udział w konkurencjach Olimpiady Piłkarskiej
 • 38 grających gościnnie zawodników Górnika Zabrze
 • 20 naszych wychowanków, którzy zawitali do nas po latach i zagrali w meczu towarzyskim------------

PS. niebawem pojawi się na stronie odrębny wpis na te tematy, ale już teraz przypominamy, że:

 • trwają zapisy na darmowe treningi wakacyjne które odbywać się będą we wtorki i czwartki w godzinach dopołudniowych (wyjątek stanowią pierwsze zajęcia, które odbędą się nie we wtorek, a w poniedziałek 1 lipca). Listę zapisanych i szczegółowe informacje opublikujemy niebawem.
 • przypominamy, że do dnia 10 lipca br. możecie złożyć wniosek (jest to załącznik do REGULAMINU) wraz z kserokopią świadectwa szkolnego w ramach akcji "Przez naukę do wielkiej piłki". Szczegóły TUTAJ
 • rodzice dzieci z roczników 2007-2012 muszą dokonać rejestracji swojego dziecka w systemie PZPNu (instrukcja dostępna w poprzedniej aktualności)
 • niebawem ogłosimy ponadto zapisy na sierpniowy obóz stacjonarny (na miejscu w Libiążu) dla młodszych dzieci z roczników 2009-2012. Zależnie od ilości chętnych możliwe zorganizowanie kilku turnusów.