Oskar Chechelski zawodnikiem Zagłębia Sosnowiec!
2018-03-13
Oskar Chechelski zawodnikiem Zagłębia Sosnowiec!

Oskar Chechelski to nasz kolejny wychowanek, który wypływa na szersze wody. Jak informowaliśmy niedawno, Oskar przebywał na testach w Zagłębiu Sosnowiec i właśnie doszło do podpisania umowy transferowej pomiędzy klubami. Oskar został wypożyczony do Zagłębia do 30.06.2019 roku. Dołączył tym samym do grona zawodników, którzy "wypływają na szersze wody", żeby spróbować swoich sił na kolejnych szczeblach piłkarskiej kariery... .

Oskar trafił do nas w czerwcu 2012 roku i przez ten okres trenował pod okiem trenerów: Dawida Chylaszka, Adriana Szafrana w roczniku 2003. Przez kilka lat, jako wyróżniający się zawodnik, był także włączony do kadry rocznika 2002, gdzie trenował i grał pod okiem trenera Bartłomieja Kosowskiego. Jako zawodnik Górnika Libiąż brał udział w niezliczonej ilości meczów i turniejów, a także obozach sportowych. Był jednym z bohaterów sezonu 2015/2016, w którym nasza drużyna Młodzików awansowała do Małopolskiej Ligi Młodzików. Oskar w tym właśnie sezonie rozgywkowym strzelił 47 bramek w 20 meczach! Wielokrotnie był królem strzelców czy też najlepszym zawodnikiem różnych rozgrywek czy turniejów. To właśnie bramkostrzelność i szybkość są Jego znakami rozpoznawczymi. Piłkę nożną traktuje jako swoją największą pasję.

Do Sosnowca młody zawodnik przeprowadził się w dniu wczorajszym. Będzie tam chodził do klasy sportowej i trenował w doskonałych warunkach. Zagłębie dysponuje bowiem świetną bazą szkoleniową (na zdjęciu), w tym kilkoma boiskami treningowymi i jednym pełnowymiarowym ze sztuczną nawierzchnią. Seniorska drużyna Zagłębia gra ponadto w I lidze.

Życzymy Oskarowi, aby rozwinął swój potencjał na tyle, by w przyszłości aspirować do gry na najwyższym możliwym poziomie.

Za wspólną drogę spędzoną w Górniku Libiąż serdecznie dziękujemy. Trzymamy kciuki za dlaszy rozwój!!

Wychowankowie Szkoły Piłkarskiej "Górnik" Libiąż, którzy są obecnie w innych klubach:

TRANSFERY DEFINITYWNE:

- Wiktor Bil (2003) Gwarek Zabrze
- Oskar Chechelski (2003) Zagłębie Sosnowiec
- Jan Garlacz (2004) MKS Trzebinia

Wszystkim zawodnikom przebywającym w innych klubach życzymy powodzenia w dalszej przygodzie z piłką.

Z kolei naszym wychowankom trenującym w "Górniku" Libiąż życzymy powodzenia i determinacji w naśladowaniu starszych kolegów. Ich przykład pokazuje, że z Libiąża można wypłynąć na szersze wody w odpowiednim momencie. Receptą jak zawsze pozostaje... ciężka praca!