Za nami I edycja Konferencji TRENUJEMY RODZICÓW
2018-01-16
Za nami I edycja Konferencji TRENUJEMY RODZICÓW

Kiedy myślimy o dzieciach i ich rozwoju, mamy w głowie nie tylko treningi i wytężoną pracę na murawie. Mamy w głowie także dobre wychowanie, dobrą zabawę oraz wiedzę, którą staramy się przekazywać w myśl zasady, że "Dobry zawodnik to po prostu... dobry człowiek". Edukacja dla dzieci to jedno, ale wychodzimy naprzeciw także edukacji rodziców i trenerów. I to im dedykowana była nasza pierwsza Konferencja pt. "Trenujemy Rodziców"... .

W sobotę 13 stycznia spotkaliśmy się w tym celu w sali Libiąskiego Centrum Kultury, by pogłębiać wiedzę w 4 blokach tematycznych:

1. Profilaktyka urazów sportowych wśród dzieci.  (Anna Serniak)
2. Dieta młodego sportowca. (Paulina Jamrozik)
3. Psychologiczne wsparcie młodych zawodników. (Zuza Wałach-Biśta)
4. Planowanie kariery w sporcie. (Dawid Chylaszek)

W spotkaniu, w roli słuchaczy uczestniczyło 25 osób: rodzice i trenerzy. Prezentacje i wystąpienia były bardzo merytoryczne, a dowodem na zasadność tego typu konferencji były podziękowania, które na koniec konferencji otrzymaliśmy od obecnych rodziców. Jest to dla nas bardzo miła informacja i motor napędowy do dalszych tego typu działań. Chcilibyśmy, aby ta konferencja rozpoczęła nasz coroczny cykl tego typu wydarzeń, bo wiemy jak bardzo dzisiaj potrzeba edukacji na wielu polach związanych z wychowaniem (sportowców i dzieci).

Organizacja tego typu spotkań wyróżnia nas na mapie klubów sportowych i akademii, stąd tym bardziej pielęgnować będziemy nasz autorski pomysł i starać się o to, aby co roku na naszą konferencję zapraszać zróżnicowane i interesujące osoby w postaci prelegentów.

--------

PODZIĘKOWANIA

Dziękujemy wszystkim za obecność i życzymy owocnego czerpania z pozyskanej wiedzy, dla dobra dzieci :)

Składamy także serdeczne podziękowania dla trzech wspaniałych Pań Prelegentek, które krok po kroku poprowadziły nas przez tajniki swoich dziedzin naukowych. Słuchanie tych wystąpień było bardzo owocne.

Podziękowania także dla partnera konferencji czyli Libiąskiego Centrum Kultury.

--------

W sprawie potencjalnego kontaktu z prelegentami odsyłamy do naszej zakładki STREFA RODZICA I ZAWODNIKA, gdzie w poszczególnych działach znajdziecie kontakt do poszczególnych osób wspierających nas w zakresie Leczenia i Rehabilitacji, Dietetyki, Psychologii i wsparcia kariery.

P.S. A jako gratis podsumowujący całość konferencji raz jeszcze przypominamy filmik video o wymownym tytule "Tato, obserwuję Cię". Kto był, ten wie - że film ma magiczną moc i jest wspaniałą wskazówką wychowawczą dla wszystkich rodziców.

Kilka zdjęć z konferencji znajdziecie w naszej GALERII