W tym tygodniu składamy swoją SZLACHETNĄ PACZKĘ - oto wytyczne... Pomożecie?
2017-12-05
W tym tygodniu składamy swoją SZLACHETNĄ PACZKĘ - oto wytyczne... Pomożecie?

To już kolejny rok, w którym nie pozostajemy objętni na problemy innych osób i wspieramy Szlachetną Paczkę. Uczymy naszych wychowanków różnych postaw, wśród których postawa pomocy innym pozostaje jedną z najwazniejszych. Zgodnie z tą tezą zapraszamy Was wszystkich do pomocy przy zbieraniu darów i funduszy w tegorocznej zbiórce. Mamy już wybraną rodzinę i znamy jej potrzeby. Poniżej znajdziecie pełny opis oraz plan zbiórki w poszczególnych grupach treningowych (zbieramy w tym tygodniu)... .

A zatem do dzieła...

Opis rodziny
Pani Katarzyna ma 30 lat, wychowuje dwójkę dzieci: Szymon 3 latka i Marcel 1 rok. Ojciec dzieci, pan Robert ma 38 lat. Pani Katarzyna pochodzi z ubogiej rodziny z terenów Podkarpacia. Pan Robert jest obecnie aktywizowany społecznie i zawodowo, uczestniczy w projekcie realizowanym przez Ośrodek Pomocy Społecznej. Pani Katarzyna jest mamą na cały etat, zajmuje się prowadzeniem domu i wychowywaniem dzieci. Rodzina korzysta ze wsparcia Asystenta Rodziny, jest w stałym kontakcie z pracownikiem socjalnym, korzysta z pomocy OPS. Mieszkają na wsi, w domu prywatnym,  dom nadaje się do remontu, wymaga dużych nakładów finansowych. Pani Katarzyna ze względu na opiekę nad małoletnimi dziećmi nie może podjąć pracy. Rodzina ma niski status społeczny, sytuacja finansowa jest trudna. Rodzina utrzymuje się z stypendium stażowego Pana Roberta, pomocy socjalnej z OPS oraz świadczenia wychowawczego 500 +. Po odliczeniu miesięcznych opłat, na jednego członka rodziny zostaje 397,50 zł.

Pan Robert podejmuje jakiekolwiek prace zarobkowe, chciałby aby mu przedłużono staż, bądź przyjęto do pracy na umowę. Pani Kasia oddaje się opiece i wychowaniu dzieci, dba o dom i w wolnych chwilach wykonuje biżuterię, którą czasem uda jej się sprzedać za drobne kwoty. Dzieci dostarczają młodym rodzicom radości i siły.

Rodzina potrzebuje środków czystości i artykułów higienicznych, w szczególności pampersów dla dzieci i kosmetyków do pielęgnacji. Konieczne są również środki czystości, ponieważ są niezbędne do codziennego użytku, a dzięki nim rodzina może zaoszczędzić. Rodzina posiada wysłużone meble, szczególnie łózka. Marcel nie ma własnego łóżka, a łóżko Szymona jest stare i rozpadające się. Dlatego rodzice zwrócili się z prośbą o piętrowe łóżko dla dzieci. Chłopcy spaliby wówczas razem, a rodzice nie musieliby spać w osobnych pokojach razem z dziećmi. Pani Katarzyna wskazała również potrzebę zakupu kurtek zimowych. Rodziców nie stać na nowe ubrania, które są drogie, szczególnie odzież zimowa. Dzieci przede wszystkim chodzą w odzieży używanej. Podczas rozmowy rodzina wskazała te potrzeby jako najważniejsze, ale ucieszą się z wszystkiego co dostaną od darczyńcy.

Uwaga: dla zachowania anonimowości, imiona członków rodziny mogły zostać zmienione

Potrzeby rodziny

I ŻYWNOŚĆ TRWAŁA:
Podstawowe produkty żywnościowe:
Herbata, Kasza, Cukier, Konserwy mięsne, Kawa, Makaron, Olej, Konserwy rybne, Ryż, Mąka, Dżem, Warzywa w puszkach

Produkty dla niemowląt:
mleko modyfikowane bebiko 3, deserki, soczki

II ŚRODKI CZYSTOŚCI I ARTYKUŁY HIGIENICZNE
Potrzebne środki czystości:
Proszek do prania, Płyn do mycia naczyń, Mydło/żel myjący, Pasta do zębów, Płyny czyszczące, Szampon, Szczoteczka do zębów

Artykuły dziecięce:
pampersy 5+ (baby dream w Rosmanie), Dada w Biedronce "6", Marcel "4" Baby Dream, chusteczki nawilżone

III ODZIEŻ I OBUWIE
Odzież
Kurtki zimowe i przejściowe dla Szymona i Marcela
Kozaki zimowe dla Szymona

V WYPOSAŻENIE MIESZKANIA:
Kołdra, Koc, Ręczniki, Pościel, Poduszka

VI BRAKUJĄCE SPRZĘTY GOSPODARSTWA DOMOWEGO:
żelazko, robot kuchenny, deska do prasowania - rodzina nie posiada tych sprzętów

VII. INNE POTRZEBY:
materiały budowlane, pustaki do budowy komina, wkład kominowy, regipsy, drzwi wewnętrzne dwie sztuki,

VIII SZCZEGÓLNE UPOMINKI:
perfumy dla matki, dla Szymona i Marcela jeździk - motorek 2x, dla ojca używany rower,

NAJWAŻNIEJSZE POTRZEBY:
Odzież zimowa
Chopcy potrzebują kurtek zimowych. Dla rodziny będzie to duża pomoc, ponieważ kurtki i buty zimowe są dość drogie, rodzinę na nowe rzeczy nie stać. Chłopcy noszą przeważnie odzież używaną.

Łóżko piętrowe dla dzieci
sprzęty w domu są stare, zużyte i mocno wysłużone, część z nich nie nadaje się do użytku. Dzieci śpią z rodzicami, starszy syn ma stare łóżko, mocno zużyte, młodszy śpi z matką na starym narożniku.

środki czystości i artykuły higieniczne
Dzieci są małe i noszą pampersy, co pochłania dużą część budżetu domowego. Rodzina posiadając te rzeczy mogłaby zaoszczędzić pieniędzy i przeznaczyć na remont, w szczególności na przebudowę komina.

Komentarz Górnika Libiąż:

Szanowni darczyńcy, wychowankowie, rodzice i sympatycy - pomóżmy opisanej rodzinie poprzez zbiórkę wypisanych produktów. Możecie przynosić wskazane przemioty spozywcze, chemiczne i inne, ale prosimy także o środki finansowe, które przeznaczymy na zakup piętrowego łóżka (traktujemy to jako priorytet) oraz bonów żywnościowych do wykorzystania w supermarkecie.

Zbiórkę prowadzimy do piątku 8 grudnia, bo już dzień później musimy zebrane rzeczy przekazać do koordynatorów zbiórki. Prosimy więc o sprawne działanie. Koordynatorem zbiórki z naszej strony jest Pani Katarzyna Szczelina  tel. 606 521 405.

OTO PLAN ZBIÓRKI W POSZCZEGÓLNYCH GRUPACH:

Przedszkole Ptysie A i B (trener Tomek) czwartek g. 16:30  SP2
Żaki 2010 (trener Bartek)  piątek g. 15:45 oraz 17:45  SP4