Oświadczenie Zarządu Szkoły Piłkarskiej w sprawie degradacji sekcji seniorów KS Górnik Libiąż
2017-08-30

Zarząd Szkoły Piłkarskiej "Górnik" Libiąż niniejszym zaprasza do zapoznania się z wydanym oświadczeniem w sprawie degradacji seniorskiej drużyny KS "Górnik" Libiąż i zawieszenia sekcji piłki nożnej w tym Klubie.

Artykuł na stronie Przełomu znajduje się TUTAJ

Na wstępnie chcielibyśmy wyraźnie zaznaczyć, że Klub Sportowy "Górnik" Libiąż (dawna Janina Libiąż) jest autonomicznym podmiotem, z którym nasza Szkoła Piłkarska (Uczniowski Klub Sportowy "Górnik" Libiąż) nie ma  żadnego związku, takowego związku nie mają też Członkowie Zarządu oraz nasi Trenerzy. Od początku naszej działalności w 2009 postawiliśmy bowiem na autonomię ale i wzajemną współpracę z KS-em w trosce o libiąski sport i naszych wychowanków.

Tym większe jest dziś nasze oburzenie, kiedy sprawdził się scenariusz i najpierw - rozwiązana została drużyna Juniorów Starszych, a teraz - wyrzucona z ligi okręgowej drużyna seniorów po trzech walkowerach. O dramatycznej sytuacji KS-u informowaliśmy już przy okazji naszego poprzedniego oświadczenia, odnoszącego się do nieprawdziwych informacji przekazanych mediom przez ówczesnego prezesa KS-u Pawła Palczewskiego (zobacz tamto OŚWIADCZENIE).

Dziś seniorska piłka nożna przestała istnieć w Libiążu i na kolanach jest klub z blisko 70-letnią historią - klub w którym wychowaliśmy się jako młodzi, a później starsi piłkarze, klub w którym przez lata podziwialiśmy wielu świetnych zawodników, grających w Libiążu w czasach świetności. Ubolewamy nad faktem upadku klubu tym bardziej, że to właśnie w nim mieli swoją przygodę z piłką kontynuować nasi wychowankowie, kolejno w juniorach starszych i seniorach. Dziś stoimy przed nie lada wyzwaniem, aby drużyny te sukcesywnie odbudować, tak jak budujemy rok po roku naszą Szkołę Piłkarską.

Jako Zarząd Szkoły Piłkarskiej, tak jak robiliśmy to od początku działalności, tak i dziś pragniemy wyraźnie odciąć się od postępowania KS-u w sprawie likwidacji drużyn i wycofania z rozgrywek. Pragniemy wyraźnie podkreślić, że jako klub partnerski i zarządzający obiektami sportowymi robiliśmy wszystko, żeby zapewnić drużynom KS-u idealne warunki do działania sekcji piłkarskiej: zadbaliśmy należycie o obiekty, daliśmy pierwszeństwo w korzystaniu z nich dla seniorów, wypożyczyliśmy piłkarzy. Niestety wszystko to dzisiaj na nic, bo Klub z wieloletnią i piękną tradycją sięgnął bruku. Najpierw spadek do IV ligi, potem do V ligi, a teraz 3 walkowery i całkowita degradacja do B klasy. Jest to niestety wstydliwy koniec... .

Jako Zarząd Szkoły Piłkarskiej, w trosce o naszych wychowanków, pragniemy w tym miejscu zapewnić, że czynić będziemy niezbędne starania, by w możliwie najkrótszym czasie odbudować struktury piłki juniorskiej i seniorskiej w Libiążu i zapewnić naszym wychowankom dalszą ścieżkę piłkarską. Mamy ku temu fundamenty w postaci rzeszy zawodników, trenerów, zaangażowanych osób i sympatyków. Jesteśmy przekonani, że sprzyjać temu pomysłowi będą także władze gminy, firmy czy instytucje, a nade wszystko prawdziwi kibice "Górnika" Libiąż. Mamy nadzieję, że otrzymamy od Was wsparcie w tej inicjatywie, która będzie nie lada wyzwaniem. Nie możemy pozwolić na to, żeby piłka nożna w Libiążu kończyła się w wieku juniora młodszego. Libiąż zasługuje na solidny Klub seniorski zbudowany i zarządzany na zdrowych zasadach. I tego własnie chcemy!

Zarząd Szkoły Piłkarskiej "Górnik" Libiąż