Ważna informacja w sprawie badań lekarskich - koniecznie przeczytaj gdzie możesz je wykonać (w Multimedzie problem)!!
2017-08-14

Wszystkim rodzicom naszych wychowanków polecamy przeczytanie poniższej wiadomości, w której informujemy o trudnościach z wykonaniem badań w oświęcimskim Multimedzie, tam gdzie większość te badania wykonywała. Koniecznie przeczytaj, jeśli Twoje dziecko będzie brało w tym roku w rozgrywkach ligowych... .

Po pierwsze przypominamy, że każde dziecko, które bierze udział w rozgrywkach ligowych musi mieć ważne badania lekarskie, wykonane przez lekarza medycyny sportowej (badania ważne na pół roku). W tym roku obowiązek taki mają dzieci z rocznika 2010 i starsze. Dotychczas większość naszych wychowanków wykonywała tego typu badania w ośrodku Multimed w Oświęcimiu, gdzie w ramach NFZ można było całą procedurę załatwić w 1 dzień. Obecnie, jak udało nam się ustalić, jedyny lekarz z uprawnieniami w Multimed jest na zwolnieniu lekarskim i nie wiadomo do kiedy go nie będzie (bo trochę to już trwa). Rozeznaliśmy więc lokalny rynek medyczny, aby pomóc tym, którym w sierpniu lub wrześniu kończy się ważność badań. W Multimedzie ich nie odnowicie do czasu powroty doktora (o ile w ogóle wróci).

W tej sytuacji polecamy już teraz rejestrację i wizytę w poradni zdowia w Chrzanowie na ul. Sokoła.

Jak ustaliliśmy, należy tam zadzwonić do rejestracji i umówić się na wizytę do lekarza medycyny sportowej (dr Wyrobiec, dr Radwańska, dr Likus) - z reguły termin w ciągu kilku dni od wykonania telefonu  (rejestracja nr:  32 623 38 45).

Ten lekarz na wizycie wystawi Wam skierowanie do poradni okulistycznej i laryngologicznej i od razu ustalicie sobie tam termin (z reguły za około 3-7 dni). W międzyczasie w gabinecie zabiegowym wykonane zostanie ekg i badania krwi. Po wykonaniu tych badań wrócicie do doktora medycyny sportowej, który finalnie zatwierdzi badanie. Czyli cała procerura portwa około 7 dni - proszę na to wziąć poprawkę w kontekście wygasających badań. Oczywiście procedura badań na ul. Sokoła jest finansowana z NFZ czyli dla pacjenta bezpłatna.

Bardzo ważna informacja jest taka, że jeśli dziecko ma już wcześniej wykonane badania u laryngologa i okulisty (np. w Multmedzie w poprzednim roku), to zabiera ze sobą ksero kartoteki (np. z Multimedu) i skraca się cała procedura, gdyż takie badania ważne są 2 LATA (i nie trzeba ich powielać). Wtedy najpewniej uda się formalności załatwić w 1 dzień.

Dla osób, które nie lubią czekać podsyłamy ośrodki, które prywatnie (odpłatnie) mogą zrealizować realizację i podbicie badań:

- Galen w Bieruniu (koszto około 120-150 zł)

- Igamed w Chrzanowie (koszt około 200 zł)

Jeśli nie wiecie Państwo, do kiedy ważne są badania Waszego dziecka, to taka informacja wyświetla się po najechaniu kursorem na nazwisko zawodnika w zakładkach poszczególnych drużyn. A jeśli nie, to zapytajcie trenera.

W razie pytań służymy adresem:  kontakt@gorniklibiaz.pl