Patryk Plewka definitywnie zawodnikiem Wisły Kraków!
2017-07-06
Patryk Plewka definitywnie zawodnikiem Wisły Kraków!

Patryk Plewka, jeden z naszych największych talentów - wychowanek Szkoły Piłkarskiej "Górnik" Libiąż - przechodzi do Wisły Kraków na zasadzie transferu definitywnego! Wszystkie szczegóły zostały już dograne między klubami i Patryk na dniach zostanie zgłoszony do Wisły już jako pełnoprawny zawodnik "Białej Gwiazdy"... .

Przypominamy, że Patryk jest naszym zawodnikiem od 2009 roku, kiedy to rozpoczynał treningi w naszym Klubie, mając 9 lat. Patryk nieprzerwanie trenował i grał w naszych barwach pod okiem trenera Szumniaka, który trenował go jeszcze we wcześniejszym okresie (od 2007 roku) - przed założeniem naszej Szkoły. , Patryk wielokrotnie błyszczał na boiskach i zdobywał liczne trofea drużynowe jak i indywidualne. Był m.in. współautorem sukcesu w postaci wygranej w Turnieju Finałowym "Szkółek Piłkarskich Nivea", gdzie m.in. w meczu finałowym zdobył niezwykle ważnego gola. Od kilku lat Patryk był przez nasz Klub wypożyczany do Akademii Wisły Kraków, gdzie doskonalił swoje umiejętności i chodził do szkoły. Wiosną tego roku wypożyczaliśmy Go już nie do Akademii, ale do Wisły Kraków SA, gdzie Patryk rozegrał bardzo dobrą rundę w Centralnej Lidze Juniorów.

W międzyczasie Patryk doczekał się dwóch powołań na konsultację do młodzieżowych Reprezentacji Polski, kolejno U17 i U18.

W ostatnich dniach Patryk wykonał kolejny ważny krok, tym razem rozpoczął przygotowania do sezonu z pierwszą drużyną Wisły Kraków i na pewno niebawem zagra w meczach sparingowych w barwach "pierwszej" Wisły! Efektem tych postępów jest zainteresowanie Wisły definitywnym wykupieniem Patryka z naszego Klubu, do czego niniejszym doszło.

Z tytułu przejścia Patryka do Wisły, do naszego Klubu wpłynie ustalony między stronami ekwiwalent za wyszkolenie zawodnika, zgodnie z przepisami Polskiego Związku Piłki Nożnej.

W tym miejscu warto odnotować, że jest to kolejny transfer (czasowy lub definitywny), w którym "w świat" idzie nasz wychowanek. Dotychczas tego typu transferów i wypożyczeń do większych klubów było kilkanaście i już wiemy, że tego lata będą kolejne! Niebawem przedstawimy pełne zestawienie, które świadczyć będzie o postępach naszych wychowanków. Tak trzymać chłopaki!

Wracając do bohatera naszego tekstu - Patrykowi serdecznie dziękujemy za wzorowe reprezentowanie naszego Klubu, owocną współpracę i życzymy wszelkiej pomyślności i powodzenia w dalszej karierze.

Będziemy trzymać kciuki za naszego wychowanka!

Na zdjęciach - Patryk w 2010 roku, jako 10-letni zawodnik Szkoły Piłkarskiej oraz Patryk obecnie, jako nastoletni zawodnik Wisły Kraków.