Dwa turnieje w Libiążu już za nami (relacje + foto)
2017-05-30
Dwa turnieje w Libiążu już za nami (relacje + foto)

Dziewięć drużyn zmierzyło się w niedzielę 28 maja 2017 r. w naszym turnieju piłkarskim w kategorii wiekowej rocznika 2007 i młodszych. Tego dnia do Libiąża zawitały drużyny: Polonia Warszawa, AP Progress Andrychów, Gol Bieruń, Unia Oświęcim, Wizard Academy Kraków i AP 2012 Jaworzno.  Stawkę zespołów uzupełniły trzy ekipy gospodarzy - dwie z rocznika 2007 i jedna z rocznika 2008.

W rywalizacji w systemie "każdy z każdym" najlepsi okazali się zawodnicy z Krakowa (Wizard Academy), którzy tylko w jednym spotkaniu podzielili się punktami z rywalami, w pozostałych odnosząc komplet zwycięstw. Drugie miejsce przypadło AP2012 Jaworzno, na najniższym podium zameldowali się gospodarze z Górnika Libiąż I.

Pozostałe lokaty zajęli kolejno: Polonia Warszawa, Gol Bieruń, Unia Oświęcim, AP Progress Andrychów, Górnik Libiąż II i najmłodsi w stawce Górnik Libiąż rocznik 2008.

Królem strzelców imprezy został Kamil Jakubczyk z Wizard Accademy Kraków, a najlepszym bramkarzem uznano zawodnika AP 2012 Jaworzno - Bruno Mazura.

Nagrody, dyplomy, puchary i medale ufundowane przez partnera Szkoły Piłkarskiej Górnik Libiąż - sklep "Kreatywne Maluchy" wręczył zawodnikom Wiceburmistrz Libiąża Hubert Szumniak.

Warto odnotować ponadto, że Turniej swoim tańcem uświetniły cheerleaderki Górnika Libiąż, za co serdecznie dziękujemy!

Zdjęcia z turnieju dostępne są już w naszej GALERII

--------

Tydzień wcześniej swój turniej w Libiążu miał także rocznik 2009. Drużyny maluchów grały jednak bez prowadzonej klasyfikacji, a każdy z uczetsników otrzymał jednakowy medal i nagrodę rzeczową za udział w zawodach.

W gronie 12 drużyn do Libiąża zawitały: Iskra Pszczyna, Krakowska Szkoła Piłki Nożnej, AP Progress Andrychów, Football4Pro Bielsko - Biała, Olimpia Piekary Śląskie, AP Mam Talent Krzeszowice, Orbita Bukowno, LKS Żarki, KS Chełmek. Zagrały ponadto dwie drużyny gospodarzy. Dla wielu młodych piłkarzy był to pierwszy sprawdzian wytrenowanych umiejętności. W tej kategorii wiekowej nie wynik był jednak najważniejszy, dlatego nie prowadzono klasyfikacji.

Zdjęcia z turnieju dostępne są już w naszej GALERII

--------

Skłądamy serdeczne podziękowania za pomoc w organizacji obu turniejów w szczególności następującym osobom, instytucjom i firmom:

- Firmie Artyzan - Kreatywne Maluchy - sponsorowi głównemu turnieju rocznika 2007

- Stowarzyszeniu Rodziców Szkoły Piłkarskiej Górnik Libiąż

- Cheerleaderkom Górnika Libiąż