Maciej Kot był naszym gościem w Libiążu (relacja + foto)
2017-04-12
Maciej Kot był naszym gościem w Libiążu (relacja + foto)

Kolejny wspaniały gość, Reprezentant Polski i wzór do naśladowania - Maciej Kot spotkał się z naszymi wychowankami na zaproszenie Szkoły Piłkarskiej "Górnik" Libiąż. Obecność tegorocznego drużynowego Mistrza Świata i piątego zawodnika Pucharu Świata przyciągnęła do auli Zespołu Szkół około 200 osób... .

Reprezentant Polski w skokach narciarskich przez dłuższy czas odpowiadał na pytania zgromadzonej publiczności. Z odpowiedzi dowiedzieliśmy się m.in. że:

- prywatnie kibicuje Realowi Madryt
- z grona polskich piłkarzy lubi m.in. Bartosza Kapustkę i Roberta Lewandowskiego
- zaczynał swoją karierę w wieku 7-8 lat od narciarstwa alpejskego
- ma trudno policzalną ilość medali i wyróżnień
- nie tylko wytrwale trenuje, ale i dba o prawidłową dietę
- lubi sporty samochodowe, siatkówkę i piłkę nożną
- razem z Piotrem Żyłą tworzą najlepszy duet piłkarski wśród skoczków polskiej reprezentacji
- ma swojego idola w osobie Adama Małysza

Także Maciej zrewanżował się pytaniami dla widzów, które - mimo, że niełatwe - trafiły na miłośników i znawców skoków i znalazł się ktoś kto poprawnie odpowiedział.

Po pytaniach i odpowiedziach Maciej rozdawał autgrafy i pozował do zdjęć. Cała procedura trwała dość długo, ale każdy wyszedł z sali z kartą autografową i/lub zdjęciem - wedle życzeń.

Zdjęcia ze spotkania dostępne już są w naszej GALERII

Serdecznie dziękujemy naszemu gościowi specjalnemu za wizytę w Libiążu i życzymy powodzenia w sezonie olimpijskim!

Podziękowania za pomoc w realzacji spotkania kierujemy także do:

- Zespołu Szkół w Libiążu
- Libiąskiego Centrum Kultury

Dziękujemy także wszystkim adresatom spotkania. Wierzymy, że po spotkaniu z Mistrzem także będziecie mierzyć w najwyższe cele, zgodnie z powiedzeniem:

"Mierz w księżyc. Nawet gdy nie trafisz wylądujesz wśród gwiazd".