RODZICU - dołącz do nas i działaj lokalnie!
2017-02-03
RODZICU - dołącz do nas i działaj lokalnie!

Przepowiadaliśmy, zapowiadaliśmy, opowiadaliśmy i... wywiązujemy się z zapowiedzi. Oto rozpoczynamy wdrażanie jednego z naszych istotnych punktów rozwojowych przedstawionych na konferencji w zeszłym tygodniu. Chodzi o powołanie "stowarzyszenia" aktywnych rodziców. Już dziś zapraszamy Was właśnie do takiej grupy. Oto szczegóły... .

Jak zwróciliśmy uwagę, wśród wszystkich rodziców naszych wychowanków, wielu jest takich, którzy chętnie wspierają nas w różnym zakresie, za co jesteśmy bardzo wdzięczni. To właśnie z myślą o takich osobach postanowiliśmy stworzyć grupę, która dołączy do współtworzenia - mamy nadzieję - wielkiego i atrakcyjnego klubu piłkarskiego, który służył będzie dzieciom przez wiele lat.

Chętnych osób do działania nigdy za wiele, a powstająca grupa (stowarzyszenie, rada) rodziców nie tylko będzie miała możliwość dzielenia się z nami swoimi pomysłami, ale także stworzymy możliwości ich realizacji. A to coś ciekawego w kwestiach organizacyjnych, a to szkoleniowych, a może organizacja ciekawych wyjazdów, spotkań, współudział uprawnionych rodziców w wyjazdach i obozach sportowych w charakterze wychowawców, a to pomysły i działania związane z upiększaniem naszego stadionu, czy też akcjami charytatywnymi - to tylko przykłady. Sami mamy wiele pomysłów i jesteśmy pewni, że i rodzice takowe mają.

Spotkajmy się i podzielmy się nimi w szerszym gronie. Wszystko to dla dobra naszych wychowanków. Działajmy wg znanej maksymy: "Myśl globalnie, działaj lokalnie". Jeśli i Wy czujecie, że warto zrobić coś dobrego nie tylko dla swoich dzieci, ale i reszty wychowanków, lokalnej społeczności, miasta i gminy - to jest ku temu doskonała okazja.

W naszym zamyśle powstająca grupa rodziców:
- będzie grupą doradczą dla Zarządu, a także pomysłodawcą i aktywizatorem konkretnych działań
- będzie miała swoją nazwę wybraną przez członków
- będzie miała swoją zakładkę na stronie internetowej w STREFIE RODZICA (z informacjami, listą członków, projektami)
- będzie miała swoje cykliczne spotkania
- będzie grupą dobrowolną (bez przymusów, opłat itp.) opartą na takich wartościach jak m.in.: chęć działania, współdziałanie, kreatywność, niesienie pomocy
- będzie grupą otwartą, dzięki czemu w każdym momencie będzie można do niej dołączyć (oraz się z niej wypisać)
- będzie otwarta także na osoby nie będące rodzicami piłkarzy (mogą to być dziadkowie, rodzeństwo, sympatycy itp.)

Skoro już wiemy, o czym i o kim mowa, przystępujemy do zapisów chętnych do współdziałania osób. Rozpoczynamy od zebrania deklaracji współpracy najprostszą drogą, czyli poprzez SMS. Pozwoli nam to ustalić liczbę chętnych osób i stworzyć wstępną listę. Wtedy wszystkich zainteresowanych zaprosimy na pierwsze spotkanie robocze, na którym wspólnie opracujemy plan działania.

A zatem, aby dokonać wstępnego zapisu do tego projektu prosimy o wysłanie wiadomości SMS na numer  514 800 175  z imieniem i nazwiskiem zapisywanej osoby (lub osób).

Alternatywnie można wysłać maila na adres kontakt@gorniklibiaz.pl

Na zgłoszenia czekamy przez najbliższy tydzień czyli do niedzieli 12 lutego br.

Zapraszamy do wspólnej aktywności !!

W razie pytań jesteśmy do Państwa dyspozycji pod podanym adresem mailowym.