Nasi trenerzy podnieśli kwalifikacje
2016-02-05
Nasi trenerzy podnieśli kwalifikacje

Coerver Coach Assistant - takie dodatkowe uprawnienia trenerskie zdobyło trzech naszych trenerów w ostatnich tygodniach. Dariusz Czyszczoń, Michał Gut i Adrian Szafran uczestniczyło w kursie Coerver Coach Training Clinic, Coerver który jest globalnym programem szkolenia trenerów, a prowadzony jest między innymi we wszystkich klubach Premiership.

Szkolenie Coerver Coaching Training Clinic na stopień Coerver Coach Assistant, to 28 godzinne zajęcia szkoleniowe dla trenerów piłki nożnej mające na celu zapoznanie trenerów z podstawami metodologii treningu piłkarskiego Coerver Coaching, m.in. budową jednostek treningowych oraz specyfiką treningu piłkarskiego w zależności od grupy wiekowej zawodników. Po ukończeniu Coerver Coach Training Clinic oraz zdaniu egzaminu praktycznego i teoretycznego, każdy trener otrzymuje certyfikat z tytułem Coerver Coach Assistant oraz zostaje dopuszczony do drugiego etapu kursu - Coerver Football Coach.

Trenerom gratulujemy inwestycji w swój warsztat i mamy przekonanie, że zdobyta wiedza pomoże w pracy z naszymi wychowankami - wszak już teraz wiele elementów naszych jednostkek treningowych jest zbieżnych z metodologią Corever Coaching. Jest to - podobnie jak filozofia Ajaxu Amsterdam - wzorzec holenderski.