Aktualności
Logo
Zwycięska inauguracja w MLT !
2015-08-24

W minioną sobotę miał miejsce nasz premierowy mecz w Małopolskiej Lidze Trampkarzy, do której awans wywalczony został po pamiętnych barażach z Chełmkiem. W debiucie ligowym w tych rozgrywkach nasi chłopcy (rocznik 2001 i młodsi) podejmowali u siebie Dalin Myślenice i spisali się na piątkę, wygrywając mecz 3:1. Łupem bramkowym podzielili się: M.Stachera, M.Hudzik i K.Klechowski.

Relacja ze strony Przelom.pl

Po początkowej wyrównanej grze z czasem inicjatywę przejęli gospodarze, którzy zdominowali rywala i dzięki temu udanie zainaugurowali rozgrywki ligi wojewódzkiej. Prowadzenie Górnikowi dał pozyskany z Chełmka Stachera, który w 17. minucie minął trzech rywali jak pachołki na treningu i strzałem przy słupku umieścił piłkę w siatce. Stachera mógł asystować przy bramce na 2-0 w 22. minucie, ale po jego dośrodkowaniu z wolnego głową spudłował Hudzik, który także w ubiegłym sezonie grał w KS Chełmek. Ten sam duet zapracował jednak na gola w 52. minucie. Stachera wrzucił z prawej strony boiska, a Hudzik wyskoczył najwyżej w polu karnym. Losy meczu rozstrzygnęły się w 55. minucie. Po strzale Celemera bramkarz Dalinu odbił piłkę przed siebie, a tam najprzytomniej zachował się Klechowski i było już 3-0. Co prawda zawodnik gości nie atakowany przed szesnastka pokonał Adamskiego strzałem w okienko, ale nie przeszkodziło to podopiecznym, Huberta Szumniaka w świętowaniu pierwszej wygranej w sezonie.

Zdjęcia z meczu także można zobaczyć na stronie przelom.pl  (także z tego źródła pochodzi zdjęcie nagłówkowe)

Drugą naszą drużyną, która najwcześniej rozpocznie rozgrywki będą Młodzicy (rocznik 2003), którzy już we wtorek na wyjeździe zagrają mecz w Okręgowej Lidze Młodzików. Rywalem będzie Pobiedr Paszkówka.