Nasza drużyna U-8 wicemistrzem Małopolski w turnieju Tymbarku!! (relacja + foto)
2015-04-02

To był bardzo długi i deszczowy dzień rozgrywek finałowych w Krakowie. O Puchar Tymbarku rywalizowały kategorie U-8 i U-10 chłopców oraz dziewcząt, wobec czego na obiektach ComCom Zone zjawiła się ogromna rzesza dzieci i ich bliskich.

Niestety rozgrywki storpedowała pogoda (deszcz), która w połączeniu z nieporadnością organizatorów sprawiła, że dzieci w Krakowie były od 8 rano do ... 8 wieczorem! Doszło do takich paradosków, że nasza drużyna U-10 przyjechała do Krakowa około godz. 8, a swój pierwszy mecz rozerała dopiero po godzinie 13! Nie wiedzieć czemu organizatorzy uparli się, żeby aż tyle kategorii grało w tym samym dniu, zamiast rozbić rozgrywki różnych grup na różne dni.

Suma summarum turniej udało się dokończyć, a efekt jest taki, że nasza drużyna U-10 dotarła do ćwierćfinału, a U-8 aż do samego finału, w którym uległa dosłownie o włos. Oto szczegółowe wyniki:

Z podwórka na stadion - Turniej o Puchar Tymbarku

FINAŁ WOJEWÓDZKI kategoria U-10

Mecze w grupie:

Górnik Libiąż - Wilki Zawoja 4:1
Górnik Libiąż - SP Gdów 3:0

ćwierćfinał:
Górnik Libiąż - Podegrodzie 1:2

---------------

FINAŁ WOJEWÓDZKI kategoria U-8

Mecze w grupie:

Górnik Libiąż - SP Groń 8:1
Górnik Libiąż - SP Maków Podhalański 7:0

ćwierćfinał:
Górnik Libiąż - UKS Wetovia Tarnów 6:0

półfinał:
Górnik Libiąż - SP Brzączowice 1:0

finał:
Górnik Libiąż - MG AS Radłów 1:2

Sam finał w tej kategorii był bardzo dramatyczny. Najpierw Cyprian Gwoździewicz strzelił bramkę na 1-0 dla Górnika. Przeciwnik wyrównał po stałym fragmencie gry i gdy wszystko wskazywało na to, że będzie seria rzutów karnych, na 20 sekund przed końcowym gwizdkiem sędziego Libiążanie stracili bramkę na 1-2.

Drugie miejsce także jest znakomitym wynikiem, a wszyscy zawodnicy otrzymali koszulki, spodenki i getry oraz torby firmy Nike, a także okazały puchar i medale.

Ponadto nasz zawodnik Cyprian Gwoździewicz (na zdjęciu poniżej ze statuetką) został królem strzelców z 9 bramkami.

Skład naszej drużyny: Maciej Cebula, Maksymilian Łuczak, Cyprian Gwoździewicz, Dawid Poznański, Bartłomiej Warzecha, Kamil Czarniecki, Adrian Kopyć, Kacper Piegzik, Bartłomiej Ciuła, Karol Brzózka, Jonasz Bochenek (trener Zbigniew Pawela)

Wszystkim zawodnikom z obu naszych drużyn należą się wielkie podziękowania i brawa za wspaniałą grę, ambicję i ducha walki.

Serdecznie dziękujemy także rodzicom za pomoc w transporcie, zdjęcia i doping.

Kilka zdjęć z Krakowa można już zobaczyć w naszej GALERII.