Zaczynamy nowy sezon - informacje o naborze, treningach, dresach i inne
2014-08-31
Zaczynamy nowy sezon - informacje o naborze, treningach, dresach i inne

Wakacje za nami, najwyższa pora więc zakomunikować, że do treningów wracają wszystkie nasze drużyny. W zakładkach poszczególnych roczników w dziale DRUŻYNY (menu główne) znaleźć już moża plan treningowy dla poszczególnych wychowanków. Na zajęcia treningowe zapraszamy także nowe dzieci z roczników 2007, 2008, 2009. Jednocześnie informujemy, że cały czas można się zapisać również do grup starszych w ramach naboru uzupełniającego (zapraszamy nie tylko dzieci z gminy Libiąż, ale i okolic). Przechodząc do szczegółów dotyczących nowego sezonu, zapraszamy do zapoznania się z poniższymi informacjami.

1. NABóR NOWYCH ROCZNIKóW PIŁKARZY

Serdecznie zapraszamy na zajęcia dzieci z rocznków 2007, 2008, 2009, które utworzą nowe grupy treningowe. Rocznik 2007 będzie osobną grupą, a roczniki 2008 i 2009 będą trenować w ramach Przedszkola Piłkarskiego Ptysia. Obie grupy poprowadzi trener Zbigniew Pawela.

Grupa 2007 trenuje we wtorki i czwartki o godz. 16:40 na stadionie miejskim

Grupa 2008, 2009 (Przedszkole Piłkarskie) trenuje we wtorki i czwartki o godz. 15:30 na stadionie miejskim

Na zajęcia prosimy zabrać własny strój (koszulka, spodenki, getry/skarpety lub dres) oraz obuwie piłkarskie (wskazane korki).

Zapisy nowych dzieci odbywają się u trenera przed lub po treningu. Informujemy, że każde dziecko może bezpłatnie odbyć 3-4 treningi zanim rodzice zadecydują o zapisaniu go na stałe zajęcia. Zapraszamy dzieci nie tylko z gminy Libiąż, ale i okolic. Jeśli chodzi o opłaty za zajęcia to szczegóły znajdują się TUTAJ (rozdział OPŁATY). Przy tej okazji przypominamy wszystkim rodzicom, żeby pilnować terminów płatności za zajęcia (do 15 dnia każdego miesiąca).

2. ZMIANY TRENERóW

W tym roku jedną z roszad na stanowiskach trenerskim jest przejęcie grupy 2006 przez trenera Dariusza Czyszczonia. Wg planów będzie on z tą grupą pracował przez najbliższe lata. Do grona naszych piłkarskich wychowawców dołącza za to dwójka nowych trenerów (szczegóły poniżej).

3. NOWOŚĆ - TRENINGI INDYWIDUALNE

Jak dotąd w treningach indywidualnych brali udział tylko bramkarze. I tutaj nastąpi modyfikacja. Otóż, wśród bramkarzy nastąpi podział na 3 grupy treningowe (w zależności od wieku i poziomu zaawansowania), więc od września będą ćwiczyć w trzech różnych grupach, co pozwoli jeszcze lepiej dostosować dla nich tok zajęć. Zajęcia od teraz prowadził będzie nowy trener Zbigniew Adamski (były bramkarz), który skupi się w swojej pracy wyłącznie na szkoleniu bramkarzy w naszej Szkole.

Od tego miesiąca wprowadzamy także dodatkowy czwarty trening dla najstarszej grupy (Trampkarzy) i będą to zajęcia zindywidualizowane - odbywające się w małych grupach. Będzie to:

- trening funkcjonalny, czyli specjalne ćwiczenia wzmacniające mięśnie, wykonywane z ciężarem własnego ciała lub specjalistycznymi przyrządami (piłki gimnastyczne, gumy itp.). Zajęcia zwykle będą odbywać się co 2 tygodnie i prowadziła je będzie nowa Pani Trener Anna Ciuła, która ma za sobą specjalistyczne kształcenie w tym zagadnieniu. Oczywiście docelowo będzie w nich uczestniczyć każda grupa, która osiągnie wiek Trampkarza.

- trening pozycyjny, czyli zajęcia dedykowane grze na poszczególnych pozycjach. I tu nastąpi podział na zawodników o predyspozycjach ofensywnych (napastnicy) i defensywnych (obrońcy). Treningi te także będą prowadzone od wieku Trampkarza i będą się odbywały zwykle 2 razy w miesiącu (zamiennie z treningiem funkcjonalnym). Trening z napastnikami poprowadzi trener Dawid Chylaszek, a z obrońcami trener Dariusz Czyszczoń.

4. ZAKUP DRESóW

Wszystkim naszym wychowankom z rozczników 2000-2006 przypominamy, że do końca września należy załatwić sprawę z zakupem klubowego dresu adidas. Aby tego dokonać, należy się zgłosić na przymiarkę do salonu Magic Sport na targowisku miejskim w Libiążu. Dresy mogą także zamawiać dzieci z roczników 2007-2009, ale dla nich nie jest to obligatoryjne. Pozostałych bardzo prosimy o możliwie pilne załatwienie sprawy.

Szczegóły dot. zamówienia dresów znajdują się TUTAJ

5. TRZECI TRENING I NOWA STAWKA OPŁAT DLA ROCZNIKA 2005

W związku z osiągnięciem przez dzieci z rocznika 2005 wieku Orlika, dochodzi im trzeci trening w tygodniu. Od września grupa będzie więc trenować 3x w tygodniu plus rozgrywki. W związku z tym rozszerzeniem dla tej grupy obowiązują nowe stawki opłat - szczegóły TUTAJ

6. GRUPA CHEERLEADEREK

Informujemy, że ta grupa dziewczęca rozpocznie zajęcia w drugim tygodniu września i najpewniej będą się one odbywać w małej sali w SP4 (ul. Paderewskiego). Planujemy, że grupa ćwiczyć będzie 2 razy w tygodniu (terminy podamy lada dzień). Serdecznie zapraszamy dziewczynki w wieku 8-15 lat. Jeśli chętnych będzie dużo, utworzymy dwie grupy (starszą i młodszą).

taneczno-akrobatycznych, budowaniu układów choreograficznych z pomponami, nauce figur i piramid akrobatycznych oraz elementach tańca towarzyskiego, a także fitnessu. Dziewczynkom pozwoli to na miłe i aktywne spędzanie wolnego czasu, a nam jako Szkole Piłkarskiej przyniesie korzyści promocyjne - dziewczynki będą mogły występować przed szerszą publicznością m.in. podczas organizowanych przez nas turniejów czy pikników.

Zajęcia poprowadzi Pani Marcelina Matusiak (instruktor rekreacji ruchowej o specjalności fitness, z zawodu mgr fizjoterapii, ukończyła także szkolenia różnych technik tanecznych: afro, belly dance, jazz, pole dance. Przez 4 lata trenowała taniec towarzyski, a wcześniej przez 11 lat akrobatykę. Dziewczynki będą brały udział w zajęciach taneczno-akrobatycznych, budowaniu układów choreograficznych z pomponami, nauce figur i piramid akrobatycznych oraz elementach tańca towarzyskiego, a także fitnessu. Nie zabraknie także występów przed szerszą publicznością m.in. podczas organizowanych przez nas turniejów czy pikników.