Z oficjalną wizytą u Burmistrza Libiąża
2014-08-28
Z oficjalną wizytą u Burmistrza Libiąża

Na zaproszenie Burmistrza Libiąża, Jacka Latko, w dniu 27 sierpnia 2014 r. w Urzędzie Miejskim zjawili się reprezentanci Szkoły Piłkarskiej „Górnik” Libiąż. Spotkanie związane było z sukcesami, jakie młodzi zawodnicy wraz z kadrą szkoleniową osiągają na arenie lokalnej i krajowej. Funkcjonująca od czterech i pół roku Szkoła może pochwalić się sukcesywnym rozwojem oraz sukcesami sportowymi i organizacyjnymi. Dostrzegając profesjonalizm, rzetelność i zaangażowanie zawodników, zarządu, kadry trenerskiej i rodziców podopiecznych szkoły w realizację podejmowanych działań, Burmistrz Libiąża przekazał wyrazy uznania i podziękowania prezesowi szkoły, Panu Hubertowi Szumniakowi oraz delegacji przybyłych zawodników.

- Z piłką w Polsce jest różnie, ale wy jesteście dowodem na to, że praca i włożony wysiłek może przynosić olbrzymie efekty. Jestem dumny, że w Libiążu jest tyle młodych i utalentowanych zawodników, którzy jak wierze w przyszłości będą stanowić o sile polskiego piłkarstwa – powiedział w czasie spotkania Burmistrz Jacek Latko.

Za wsparcie i pomoc w prowadzonej działalności szkoły podziękował z kolei Prezes Szkoły. Jak poinformował, tylko w ostatnim czasie podopieczni „Górnika” powołani do kadry wojewódzkiej wywalczyli II miejsce na Mistrzostwach Polski rozegranych w maju w Łodzi. Z kolei w nagrodę za świetne wyniki w nauce i rzetelne podejście do zajęć treningowych 13 września do Dortmundu na mecz Bundesligi i spotkanie z Reprezentantem Polski Łukaszem Piszczkiem wyjedzie trzech najlepszych wychowanków Szkoły. Młodych adeptów futbolu wyraźnie ucieszyła informacja jaką usłyszeli z ust Burmistrza Libiąża, Jacka Latko o podjętej decyzji o wybudowaniu w gminie boiska typu „Orlik”. Ma ono się znaleźć w pobliżu Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego w Libiążu. Już teraz młodzi sportowcy mają do dyspozycji boiska przy szkołach w niemal całej gminie. Niedługo do użytku oddane zostaną dwa kolejne przy Szkole Podstawowej Nr 2 i Nr 3, które zakończą projekt budowy boisk przy każdej placówce w gminie. Zachęceniem do nauki i treningów dla młodych sportowców powinny być też stypendia Burmistrza Libiąża, o jakie mogą starać się także uczniowie osiągający sukcesy w różnego rodzaju zawodach. Jak podkreślił Burmistrz, młodzi piłkarze są fantastyczną wizytówką promującą Libiąż w całej Polsce. A działalność Szkoły będzie się w dalszym ciągu rozwijać, bo od września planowane jest powołanie kolejnej - ósmej - grupy treningowej oraz powstanie grupy cheerleaderek. Z kolei za rok zawodnicy i włodarze „Górnika” świętować będą 5-lecie powstania. Piłkarze „Górnika” Libiąż otrzymali z rąk Burmistrza pakiety gminnych gadżetów i słodkie upominki. Prezes Szkoły Hubert Szumniak dodatkowo otrzymał dyplom uznania za działania podejmowane na rzecz wychowania dzieci i młodzieży w duchu sportowych wartości, który jest wyrazem podziękowania za pracę włożoną przez wszystkie osoby związane ze Szkołą.

*materiał przygotowany przez przez Wydział Promocji UM w Libiążu.

W spotkaniu z Burmistrzem w imieniu wszystkich naszych wychowanków uczestniczyli:
- Maciej Grudziński - powoływany do kadry Małopolski
- Wojciech Grudziński - powoływany do kadry Małopolski
- Jakub Szumniak - powoływany do kadry Małopolski
- Szymon Cholewa - laureat akcji "Przez naukę do wielkiej piłki"
- Jan Marchewka - laureat akcji "Przez naukę do wielkiej piłki"