Ankieta - wyniki i nasze wnioski
2014-04-21
Ankieta - wyniki i nasze wnioski
Szanowni Rodzice, Opiekunowie i Sympatycy. Serdecznie dziękujemy za wypełnienie ankiety online, którą jakiś czas temu przygotowaliśmy. Dziękujemy tym bardziej, że w zdecydowanej większości Państwa oceny i wpisy były bardzo pozytywne - zarówno w odniesieniu do działalności Szkoły, jak i pracy trenerów. Odbieramy to jako kredyt zaufania i obiecujemy nie spoczywać na laurach. Państwa zdanie przyczyniło się do wielu wniosków, które Zarząd Klubu już wyciągnął, by udoskonalić naszą ofertę w przyszłości. Co więcej, tego typu ankiety planujemy sporządzać co jakiś czas, żeby wsłuchać się w Państwa zdanie na temat naszej działalności. Aby i dla Państwa owa ankieta była czymś pożytecznym, postanowiliśmy poniżej odpowiedzieć na kilka pytań/zagadnień wpisanych przez Państwa w kwestionariusz. Zdajemy sobie sprawę, że nie każdy może mieć pełną wiedzę na dane tematy, wobec czego tłumaczymy pewne aspekty i publikujemy nasze wnioski z przeprowadzonego badania.

Nawiasem mówiąc, ankietę wypełniło 60 osób - w większości rodzice.

A oto nasze wybrane wnioski i odpowiedzi dot. ankiety:

1. Wyrazili Państwo w większości pozytywną opinię dot. organizacji zajęć treningowych w okresie wakacji. Wobec czego już postanowiliśmy, że takowe zajęcia będą się odbywać. O szczegółowych wytycznych poinformujemy przed wakacjami.

2. Pozytywnie wypowiedzieli się Państwo też w kwestii nowych gadżetów klubowych. Obiecujemy coś pomyśleć w tym temacie i przygotować niebawem coś nowego (może długopisy lub koszulki z nadrukiem).

3. Niemal jednogłośnie pozytywnie zaopiniowali Państwo niedawny zakup jednolitych strojów dla dzieci i także niemal wszyscy chętnie widzieliby też zakup dresów na tej samej zasadzie. Przymierzaliśmy się do tego i teraz mamy potwierdzenie, że też Państwo tego chcą. Najpewniej całe przedsięwzięcie przeprowadzimy jesienią - ponownie zrobimy przymiarkę i zakupimy dresy z nadrukami dla wszystkich grup. Dlatego, jeśli ktoś planuje zakup dresu w tym okresie, to można się wstrzymać. Szacunkowy koszt takiego dresu to około 100-120 zł, aczkolwiek zależy to jeszcze od jakości i ilości, którą zamówimy. Więcej informacji wkrótce.

4. Zdecydowana większość ankietowanych jest także za utworzeniem oficjalnego fanpagea naszej Szkoły na Facebooku. Taki pomysł mieliśmy już od dłuższego czasu i teraz możemy napisać, że właśnie go wdrażamy. Zdajemy sobie sprawę z zagrożeń dla dzieci, jakie niesie ze sobą komputer i absolutnie nie chodzi nam o przyciągnięcie dzieci do monitora (wręcz przeciwnie). Idziemy jednak z duchem czasu i nie wyprzemy się tego, że facebook to dziś niemal obowiązkowe narzędzie promocyjne, które sprawi że nasza działalność będzie jeszcze bardziej rozpowszechniona, a i może zyskamy wielu nowych sympatyków. Na tym profilu będziemy publikować nieco luźniejsze teksty/zdjęcia czy krótkie komunikaty, aby wpisy nie dublowały nam się ze stroną. Będą też konkursy i inne niespodzianki. Mamy już pomysł na tego facebooka i postaramy się żeby był fajny zarówno dla dorosłych jak i dla dzieci. Chcąc chronić tych ostatnich, pojawi się tam też ostrzeżenie/przykazanie, żeby nie nadużywać komputera i zachować właściwą kolejność rzeczy ważnych (nauka -> piłka -> komputer).
P.S. baner kierujący na facebooka już znaleźć można na naszej stronie - zapraszamy do polubienia naszego profilu  :)

5. Zasygnalizowali Państwo, że czasem problemem są treningi z dojazdem (np. do Gromca). Oddane właśnie do użytku boisko rezerwowe rozwiązuje nam ten problem, gdyż obecnie wszystkie grupy trenować będą tylko w Libiążu. Wiadomo, że dodatkowo znacząco sprawę uprościłby orlik, ale póki co nie ma takowego w gminie (o co usilnie walczymy). Większy problem jest z kolei w zimie i musicie Państwo zrozumieć, że liczba hal na terenie Libiąża i dostępnych w nich terminów jest ograniczona (a mamy 9 grup!), przez co musimy korzystać z sal w Chrzanowie czy Gromcu. Mamy nadzieję, że kiedyś się to zmieni i gmina będzie samowystarczalna.

6. Ktoś z Państwa zawnioskował, żeby grupy były max 15 osobowe, lub każda miała po 2 trenerów. Zapewniamy, że też byśmy tego chcieli, bo jeszcze bardziej poprawiłoby to komfort pracy. Obecnie jest to jednak niemożliwe ze względu na koszty które by to rozwiązanie z trenerami niosło za sobą. Z kolei chcąc utworzyć grupy max. 15 osobowe, musielibyśmy podziękować niektórym dzieciom lub też utworzyć dla nich 1-2 nowe grupy, a to kolejne koszty. Są to jednak bardzo celne uwagi i będziemy je analizować w przyszłości. Być może kiedyś uda nam się wypracować właśnie taki model.

To z grubsza wszystkie ważniejsze wątki, które chcielibyśmy poruszyć. Jak widać z powyższych deklaracji, ankieta dała nam zielone światło dla kilku nowych inicjatyw, które zamierzamy wcielić w życie jeszcze w tym roku. Ale to nie wszystko, bo prawdziwie zaskoczymy Was jeszcze kilkoma innymi pomysłami, które jak dotychczas utrzymywaliśmy w głębokiej tajemnicy. Będzie m.in. coś fajnego dla naszych wychowanków, będzie też coś dla rodziców oraz... dla dziewczynek.  Szczegóły już niebawem.

Raz jeszcze dziękujemy za udział w badaniu i wyrażenie swojego zdania.