Nasi trenerzy przeszkoleni i... nominowani
2014-01-07
Nasi trenerzy przeszkoleni i... nominowani

Okres zimowy w piłce nożnej, to tradycyjnie dobry moment na doksztacenie się trenerów, gdyż w grudniu i styczniu organizowanych jest co roku kilka kursokonferencji trenerskich. W trzech takich wydarzeniach wzięli w tym roku udział nasi trenerzy. Dwa dotyczyły pracy z dziećmi, a jeden treningu z dorosłymi - wszystkie odbyły się w Krakowie. Wśród poruszanych zagadnień warto zwrócić szczególną uwagę na ciekawą metodę treningową dla dzieci pod nazwą "Funino" autorstwa Horsta Weina, opartą na małych grach na cztery bramki. W związku z tym, że metoda ta jest spójna z filozofią Ajaxu Amsterdam i ma wiele cech wspólnych, rozważamy włączenie jej do naszego systemu szkolenia. W tym celu zaopatrzyliśmy naszą Szkołą w egzemplarz książki "Funino - Piękna gra" (nowość na polskim rynku, od lat funkcjonująca w innych krajach), z którego korzystać będą nasi trenerzy. Efekty już niebawem... .

Kontynuując wątek trenerów Górnika Libiąż, warto odnotować w formie ciekawostki, że jeden z nich - a konkretnie Jakub Korba - został na przełomie roku nominowany do tytułu Trenera Roku 2013 w plebiscycie Gazety Krakowskiej na Najlepszego Piłkarza i Trenera Małopolski. Jakub został nominowany za swoją pracę z seniorską drużyną Unii Oświęcim, która gra w V lidze wadowickiej, a wśród nominowanych w kategorii "trener" jest też wiele innych uznanych nazwisk jak Franciszek Smuda (Wisła Kraków) czy Wojciech Stawowy (Cracovia). Życząc powodzenia w Plebiscycie odnotujmy, że inny z naszych trenerów wygrał już kiedyś ten plebiscyt za rok 2008. Chodzi o Dawida Chylaszka, który zwyciężył w głosowaniu na kategorię: Najlepszy Piłkarz IV Ligi.

Szczegóły tegorocznego plebiscytu, a także zasady wysyłania głosów opisane są TUTAJ.