Barbórka Cup: Unia zwycięża, Libiąż trzeci! (+foto)
2013-12-15
Barbórka Cup: Unia zwycięża, Libiąż trzeci! (+foto)

Unia Oświęcim została tryumfatorem V edycji naszego sztandarowego turnieju halowego Barbórka Cup 2013 o Puchar Prezesa Południowego Koncernu Węglowego. W finale niedzielnego turnieju oświęcimianie pokonali DAP Dębicę, z kolei w meczu o trzecie miejsce Górnik Libiąz pokonał AKS Mikołów, kończąc zmagania na podium. Druga drużyna Górnika zajęła 8. miejsce, po drodze odnosząc nawet jedno zwycięstwo. Wszystkie niemal 100 dzieci odjechało z Libiąża z wielkimi paczkami mikołajkowymi oraz torbami sportowymi. Każdy mógł także liczyć na ciepły posiłek. Najważniejsze jednak, że rozgrywki w duchu sportowej walki i na wyrównanym poziomie ekscytowały do samego końca, a niejeden rodzic czy kibic przeżył znaczącą hustawkę nastrojów. Zmagania sportowe, obok ceremonii demokracji zakończyła miła uroczystość, którą było oficjalne podziękowanie Państwu Bogusławie i Robertowi Głownia (Firma FIBOR - Sprzedaż Węgla), od kilku lat sponsorom naszej Szkoły Piłkarskiej. Oprócz kwiatów z rąk prezesa klubu Huberta Szumniaka dla Państwa Głownia powędrowała okazjonalna koszulka z nadrukiem, którą od poczatku naszej działalności otrzymują nasi najbardziej zasłużeni partnerzy i sponsorzy. Przy tej okazji raz jeszcze serdecznie dziękujemy za dotychczasowe wsparcie.

A oto wyniki zmagań sportowych z niedzielnego turnieju:

GRUPA A:
Górnik Libiąż II - Unia Oświęcim 0:3
Karol Wadowice - AKS Mikołów 0:0
Górnik Libiąż II - AKS Mikołów 0:5
Unia Oświęcim - Karol Wadowice 2:0
Górnik Libiąż II - Karol Wadowice 1:0  (bramka Jan Garlacz)
AKS Mikołów - Unia Oświęcim 0:2

TABELA GRUPY A:
1. Unia Oświęcim  9 pkt
2. AKS Mikołów  4 pkt
3. Górnik Libiąż II  3 pkt
4. Karol Wadowice 1 pkt

GRUPA B:
Górnik Libiąż I - MKS Chrzanów 1:0  (Oskar Chechelski)
DAP Dębica - Mam Talent Krzeszowice 1:0
Górnik Libiąż I - DAP Dębica 1:2 (Oskar Chechelski)
MKS Chrzanów - Mam Talent Krzeszowice 4:0
Górnik Libiąż I - Mam Talent Krzeszowice 6:0 (Maciej Szafran 3, Patryk Paczuski, Kacper Kikla)
DAP Dębica - MKS Chrzanów 1:2

TABELA GRUPY B:
1. DAP Dębica 6 pkt
2. Górnik Libiąż 6 pkt
3. MKS Chrzanów 6 pkt
4. Mam Talent Krzeszowice 0 pkt

O końcowej kolejności w tej grupie decydowała mała tebelka pomiędzy trzema drużynami z tym samym dorobkiem punktowym.

FAZA PLAY OFF:

Mecze eliminacyjne o V miejsce:

Górnik Libiąż II - Mam Talent Krzeszowice 0:0 (0:2 w karnych)
MKS Chrzanów - Karol Wadowice 0:1

Mecz o miejsce VII:
Górnik Libiąż II - MKS Chrzanów 1:2 (Jan Garlacz)

Mecz o V miejsce:
Mam Talent Krzeszowice - Karol Wadowice 1:1 (3:4 w karnych)

Mecze półfinałowe:
Górnik Libiąż I - Unia Oświęcim 0:1
DAP Dębica - AKS Mikołów 1:0

Mecz o 3 miejsce:
Górnik Libiąż I - AKS Mikołów 1:1 (Maciej Szafran)  (2:1 w karnych)

Mecz finałowy:
Unia Oświęcim - DAP Dębica 1:1 (2:1 w karnych)

Wyróżnienia indywidualne:

Król strzelców: Gabriel Kirejczyk (Unia Oświęcim)
Najlepszy zawodnik: Kacper Kikla (Górnik Libiąż I)
Najlepszy bramkarz: Wojciech Świerk (DAP Dębica)

Konkurs żonglerki dla rodziców:
1 m-ce Adrian Szafran (Górnik Libiąż)
2 m-ce Michał Król (AKS Mikołów)

Skład Górnika Libiąż I: Wiktor Łabno, Wiktor Bil, Bartosz Ziemba, Filip Głownia, Kacper Kikla, Maciej Szafran, Oskar Chechelski, Patryk Paczuski, Kamil Ciaputa (trener Dawid Chylaszek)

Skład Górnika Libiąż II: Jakub Szczelina, Karol Piekarski, Wiktor Mendyk, Bartosz Patyk, Paweł Stefański, Michał Szumniak, Szymon Ciołkosz, Maksymilian Pater, Jan Garlacz, Łukasz Biela (Dawid Chylaszek)

Zdjęcia z turnieju już są dostępne w naszej GALERII.

Składamy serdeczne podziękowania dla Południowego Koncernu Węglowego S.A. za ufundowanie nagród i pomoc w realizacji V edycji turnieju Barbórkowego.

Serdecznie dziękujemy także wszystkim osobom (w tym rodzicom), którzy przyczynili się do organizacji naszego turnieju.

Dziękujemy także drużynom, które zawitały do Libiąża - wierzymy, że mile będziecie wspominać dzień 15 grudnia br.