Uwaga: od 1 stycznia nowe stawki opłat za zajęcia treningowe
2013-12-13
Uwaga: od 1 stycznia nowe stawki opłat za zajęcia treningowe
Informacja, którą mamy zamiar przekazać rodzicom naszych wychowanków prędzej czy później musiała nadejść. Nie to, żebyśmy chcieli komuś zepsuć święta, ale chcemy o naszych planach poinformować z wyprzedzeniem. Oto bowiem od początku naszej działalności (grudnia 2009) wpłaty za treningi w naszej Szkole nie ulegały zmianie (wprowadzono jedynie podwyższoną opłatę za trzeci trening). Od samego początku przy dwóch treningach płaciło się u nas 100 zł za kwartał i tak było przez te cztery lata. Zmieni się to jednak z dniem 1 stycznia 2014 roku, kiedy to przejdziemy na formę płatności miesięcznych (zamiast kwartalnych). Wiąże się to także z nowymi stawkami za udział w zajęciach, które będą nieco wyższe w przeliczeniu na miesiąc, ale bardziej będą odpowiadać lokalnemu rynkowi, gdyż dotychczas w naszej Szkole płaciło się najmniej!

Dla porównania tak wygląda to w kilku klubach/akademiach (opłata za miesiąc):

MKS Chrzanów 50 zł
Harnasie Tymbark 50 zł
Wawel Kraków 60 zł
Piast Skawina 100 zł (a dla członków klubu 50-60zł)
Akademia 2012 Trzebinia 100 zł
Akademia 2012 Jaworzno 100 zł
Mam Talent Krzeszowice 120 zł
--------------
Górnik Libiąż 33 zł (przy dwóch treningach) oraz 40 zł (przy trzech treningach)

Jak widać z powyższego zestawienia, przez te kilka lat byliśmy daleko w tyle jeśli chodzi o opłaty. Przez ten okres jednak, jak wiadomo, sporo się u nas zmieniło, a Szkoła rośnie w siłę. Dodatkowo mając ambitne plany inwestycyjne i myśląc o wielu rozgrywkach na szczeblu wojewódzkim, zmuszeni jesteśmy więc dostosować stawki do lokalnego rynku, przy czym jak Państwo zobaczycie w dalszym ciągu nie będą one wygórowane - stawiamy bowiem na powszechny dostęp do naszej oferty i nie chcemy tworzyć dla nikogo bariery. Oczywiście w dalszym ciągu będzie też można liczyć na dotychczasowe ulgi dla rodzeństwa, a osoby w trudnej sytuacji materialnej mogą być na wniosek całkowicie zwolnione z opłaty.

Przechodząc do sedna, decyzją Zarządu naszej Szkoły - od 1 stycznia 2014 roku obowiązywały będą następujące opłaty:

- 40 zł za miesiąc - dla dzieci z Przedszkola Piłkarskiego Ptysia
- 50 zł za miesiąc - dla dzieci trenujących 2x w tygodniu (obecnie dotyczy grup: 2005 i 2006)
- 60 zł za miesiąc - dla dzieci trenujących 3x w tygodniu (obecnie dotyczy grup: 1999, 2000, 2001, 2002, 2003, 2004)

Treningi bramkarskie - w dalszym ciągu bezpłatne

Płatność za każdy miesiąc należy uregulować na konto klubu do 15 dnia danego misiąca (tzn. za styczeń do 15 stycznia, za luty do 15 lutego itd.)
Chętne osoby mogą wpłacić z góry za kilka miesięcy. Bardzo prosimy o pilnowanie terminiowych wpłat, jednocześnie zaznaczamy że wszystkie wpłaty są przez nas weryfikowane w specjalnym formularzu, wobec czego każdy brak wpłaty zostanie przez nas odnotowany.

W tytule przelewu za zajęcia wpisujemy: imię i nazwisko dziecka, rocznik, nazwa miesiąca (miesięcy) za które jest wpłata

Ulgi i zwolnienia z opłat:
Jeśli w zajęciach zechce uczestniczyć drugie dziecko z danej rodziny, to dla niego opłata wynosi 50% zapisanej kwoty. Trzecie i każde kolejne dziecko z tej samej rodziny jest zwolnione z opłaty.

Całkowitym zwolnieniem może też zostać objęta rodzina z trudną sytuacją materialną (wniosek w tej sprawie może złożyć dany rodzic, opiekun oraz każda inna osoba wiedząca o trudnej sytuacji rodziny).

Przy tej okazji pragniemy także poinformować - i to jest kolejny rozwojowy krok - że miesiące letnie (lipiec, sierpień) dla większości grup nie będą już wolne od zajęć. Planujemy bowiem prowadzić wtedy normalne treningi, żeby nie tracić dwóch miesięcy gry na trawie. O tym, jak to zostanie przeprowadzone poinformujemy w stosownym czasie.

Liczymy, że nasza decyzja o nowych opłatach zostanie przyjęta przez Państwa ze zrozumieniem, a uchwalona podwyżka nie przyczyni się do żadnej rezygnacji z zajęc.
Wręcz przeciwnie, informujemy że w dalszym ciągu można zapisać się do każdej naszej grupy treningowej. W tym celu prosimy o kontakt z odpowiednim trenerem danego rocznika.

W razie pytań pozostajemy do dyspozycji pod adresem kontakt@gorniklibiaz.pl