SZLACHETNA PACZKA - weź z nami udział w akcji charytatywnej!!
2013-12-03
SZLACHETNA PACZKA - weź z nami udział w akcji charytatywnej!!

Miło nam poinformować, że nasza Szkoła Piłkarska została oficjalnie zarejstrowana jako podmiot biorący udział w ogólnopolskiej akcji SZLACHETNA PACZKA. Od dziś rozpoczynamy zbieranie darów dla wytypowanej potrzebującej rodziny z Libiąża. Otrzymaliśmy listę potrzeb tejże rodziny, zatwierdzoną przez organizatorów akcji i tę właśnie listę podzieliliśmy na nasze grupy treningowe, z których każdą prosimy o zaangażowanie się do akcji. Liczymy szczególnie na wsparcie rodziców i naszych sympatyków, koordynowanych przez trenerów poszczególnych grup. Każdy z nas może dzięki tej akcji zrobić dobry uczynek i przyczynić się do poprawy warunków życia libiąskiej rodziny - zwłaszcza, że przed nami tak piękny okres świąteczny. Zróbmy więc wspólny prezent!!

Wytyczne dla uczestników akcji:
Wszyscy chętni mogą zbierać konkretne rzeczy z poniższej listy, albo też przekazać kwotę pieniężną (w gotówce), za którą dokonamy stosownych zakupów. Jeśli chodzi o ubrania i sprzęty, to mogą to być rzeczy używane, ale w dobrym stanie. O zgromadzonych/zakupionych rzeczach prosimy na bieżąco informować trenera swojej grupy lub koordynatora akcji Panią Katarzynę Szczelina (tel. 509 632 082). Pozwoli nam to w sposób ciągły kontrolować przebieg akcji.

Nasza zbiórka trwa do dnia 15 grudnia (niedziela), a jej finał planujemy zogranizować przy okazji turnieju Barbórka Cup na hali w Libiążu. Wtedy też najprawdopodobniej poprosimy o przyniesienie zakupionych rzeczy i połączymy wszystko w całość. Być może przy okazji turnieju ktoś jeszcze będzie chciał się przyłączyć do akcji. O tym finale poinformujemy jednak jeszcze w osobnym komunikacie.

A tymczasem bardzo ważne:
- Zgromadzonych rzeczy/produktów prosimy nie przynosić na bieżąco do trenerów tylko gromadzić je u siebie aż do dnia finałowego zbiórki. U trenera lub kooordynatora prosimy jedynie zostawić informację, co udało się zebrać.
- Jeśli ktoś chce zamiast rzeczy przekazać pieniądze na potrzebne zakupy, to wówczas prosimy je od razu przynosić do trenerów/koordynatora, żebyśmy mogli już kupować i planować wydatki.

Oto lista potrzeb rodziny z Libiąża: (poszczególne grupy starają się zorganizować następujące rzeczy)

Przedszkole Ptysia, Żaki B 2006, Żaki A 2005 - żywność (herbata, kawa, ryż, kasza, makaron, mąka, cukier, olej, dżem, konserwy), artykuły szkolne (zeszyty, bloki, kredki, farbki, papier kolorowy, nożyczki, klej, piórnik, plecak, przybory do pisania), odzież dziecięca zimowa (kurtka, sweter, czapka, szalik, rękawiczki - dla dziewczynki 168 cm wzrostu).

Orliki B 2004, Orliki A 2003, Młodziki B 2002 -  żywność (herbata, kawa, ryż, kasza, makaron, mąka, cukier, olej, dżem, konserwy), kosmetyki (szampon, pasta do zębów, szczoteczka do zębów, mydło, żel myjący, pianka do golenia, maszynki do golenia), wyposażenie mieszkania (pościel, ręczniki), odzież dziecięca zimowa (kurtka, spodnie, sweter - dla dziewczynki 128 cm wzrostu).

Młodziki C 2001/2002, Młodziki A 2001, Trampkarze 1999/2000 -  żywność (herbata, kawa, ryż, kasza, makaron, mąka, cukier, olej, dżem, konserwy), środki czystości (proszek do prania, płyny czyszczące, płyn do mycia naczyń, papier toaletowy), wyposażenie mieszkania (kołdra, poduszka, koc).

Ponadto wszyscy zbieramy na:
- odkurzacz,
- wyciskarkę do owoców,
- wykładzinę dywanową do pokoju dziewczynek (2mx3m),
- piec gazowy do łazienki,
- odzież dla mamy (kurtka zimowa, spodnie, sweter - dla szczupłej kobiety 162 cm wzrostu),
- odzież dla taty (spodnie, pidżama, szlafrok XL, spodnie - dla mężczyzny w pasie 90, wzrost - 180 cm),
- obuwie
a). damskie przejściowe i zimowe r.39/40 ciemne kolory
b). dziewczęce zimowe kozaki, na co dzień r.30
c). damskie zimowe trapery r.38
d). męskie przejściowe + zimowe trapery + sportowe r.43 ciemne kolory

Pomoce szkolne:
Zeszyty, Bloki, Kredki, Farbki, Plastelina, Papier kolorowy, Nożyczki, Klej, Piórnik, Plecak, Przybory do pisania
Inne: książka: "Świat fizyki" M. Rozenbajgier, R. Rozenbajgier, wyd. ZamKor, klasa trzecia gimnazjum 3A i 3B(ćwiczenia)

Do tego preferowane upominki szczególne:
Lalka barbie dla Julii, metalowe struny do gitary akustycznej dla pana Leszka.

Opis rodziny, której pomagamy:

Kod rodziny w systemie Szlachetnej Paczki: MLP-1447-039715

Pani Agnieszka (37l.) wraz ze swoimi córkami Oliwią (15l.) i Julią (7l.) oraz konkubentem Leszkiem (48l.) zajmują wspólnie niewielkie mieszkanie. Mąż pani Agnieszki był alkoholikiem i hazardzistą, dlatego rozwiodła się z nim kilka lat temu. Pan Leszek jest chory na nowotwór złośliwy płuca prawego, co uniemożliwia mu podjęcie pracy. Starsza córka urodziła się z dysplazję prawego stawu biodrowego. Mimo, że pani Agnieszka stara się jak najlepiej gospodarować pieniędzmi często musi wybierać między czynszem, a lekami czy jedzeniem, gdyż nie na wszystko starcza pieniędzy, a na pomoc rodziców nie mogą liczyć. Pani Agnieszka obecnie pracuje jako sprzedawca (1200zł) na okres próbny. Pozostałymi źródłami utrzymania są: zasiłek rodzinny pani Agnieszki (212zł), zasiłek stały i pielęgnacyjny pana Leszka (318zł) oraz alimenty na dzieci (800zł). Po odliczeniu wydatków na mieszkanie (690 zł) oraz kosztów leków i leczenia pana Leszka oraz Oliwii (650zł) dochód na jednego członka rodziny wynosi 298zł. Dodatkowo pani Agnieszka z alimentów spłaca kredyt zaciągnięty na mieszkanie (60 000zł). Rodzina ma również zaległości ze spłatą czynszu za pierwsze pół roku (4000zł), niestety na to już brakuje pieniędzy. Rodzinie najbardziej potrzebna jest żywność trwała. Pani Agnieszka prosi również o materiały szkolne dla dziewczynek, ponieważ często brakuje pieniędzy na niezbędne przybory. Rodzina będzie również wdzięczna za ubrania, gdyż idzie zima.

Uwaga: dla zachowania anonimowości, imiona członków rodziny mogły zostać zmienione

ZAPRASZAMY DO WSPóLNEGO CZYNIENIA DOBRA!!!