ZWYCIĘSTWO JEST KONSEKWENCJĄ
Aktualności
Logo
Jak co czwartek: Trenujemy Rodziców cz.1
2013-11-13
Jak co czwartek: Trenujemy Rodziców cz.1

Zgodnie z naszą zapowiedzią rozpoczynamy nasz zimowy cykl pt."Trenujemy rodziców czyli jak pomóc swojemu dziecku w przygodzie z piłką". Od dziś co czwartek publikować zamierzamy na łamach naszej strony kolejne lekcje, które w całości złożą się na swego rodzaju kodeks rodzica. Zachęcamy do czytania i śledzenia na bieżąco kolejnych wpisów.

Więcej o naszym autorskim pomyśle można przeczytać TUTAJ, a także obejrzeć ciekawy film dot. zachowania rodziców w Anglii.


A zatem drodzy Rodzice...


Lekcja 1. Idziemy na trening - z torbą...

Buty, ochraniacze, strój i napój - to z grubsza standardowy zestaw, który znajduje się w torbie każdego młodego piłkarza idącego na trening (często dziecko ma już strój na sobie). Jaka to w sumie waga? Znikoma i nijak nieporównywalna z plecakiem pełnym książek. A jeśli tak, to poza uzasadnionymi przypadkami, nie ma żadnych przeciwskazań, żeby torbę na trening dziecko nosiło sobie samo - czy to idzie z domu, czy tylko wysiada z samochodu. Skoro chce być piłkarzem, to niech już teraz zachowuje się jak piłkarz - nie tylko na boisku, ale i poza nim. Nie wyręczajcie swoich dzieci i mobilizujcie je do dwóch rzeczy:
a). Do samodzielnego pakowania i rozpakowywania swojej torby treningowej (np. w formie zabawy "czego nam tu jeszcze brakuje na trening?") - oczywiśie młodszym dzieciom ostatecznie skontrolujcie, czy faktycznie wszystko zabrały, ale nie pakujcie torby za swoje pociechy - uczymy obowiązkowości i myślenia o treningu!
b). Do samodzielnego niesienia swojej torby, co nauczy dziecko obowiązkowości oraz dbania o swój sprzęt i pamiętania o nim (ileż to już razy dzieci zostawiały swoje rzeczy lub całe torby na stadionie!)

Być może wydaje się Wam się, że to nic nie znaczące szczegóły. Otóż w tym rzecz, żeby zadbać o szczegóły, jeśli chce się stworzyć coś wielkiego. Zacznijmy od drobiazgów, jakim jest na przykład kwestia obchodzenia się ze swoim sprzętem (w tym z torbą). Warto się zaprzyjaźnić z tym kawałkiem materiału, bo będzie on towarzyszyszył Waszym dzieciom przez całą przygodę ze sportem.

Zwracali na to uwagę także trenerzy Ajaxu Amsterdam i w pełni się z ich zdaniem zgadzamy.


A zatem - pakowanie czas zacząć...