O listopada nowy cykl
2013-10-22
O listopada nowy cykl "Trenujemy Rodziców" - zobacz świetny film video

Kolejne pomysły wcielamy w życie i tym razem inwestujemy w wiedzę rodziców naszych wychowanków. Oto bowiem od listopada br. rozpoczniemy na naszej stronie cykl pt. "Trenujemy Rodziców czyli jak pomóc swojemu dziecku w przygodzie z piłką...". Najprostsza odpowiedź na to pytanie powinna brzemieć: NIE PRZESZKADZAĆ. Ale to byłoby zbytnie uproszczenie sprawy, wobec czego wychodzimy naprzeciw przytoczonemu zagadnienu.

To oczywiście nie tak, że mamy "naszym" rodzicom cokolwiek do zarzucenia. Jest wręcz przeciwnie - ogólnie rzecz ujmując uważamy "naszych" rodziców za bardzo dobrych kompanów, którzy w dużej liczbie wspierają naszą działalność (bardzo cenimy zaangażowanie w sprawy Szkoły) oraz pozytywnie motywują swoje dzieci w przygodzie z piłką. Aby utrzymać taki stan rzeczy postanowiliśmy jednak, że nikomu nie zaszkodzi, jeśli w naszym nowym cyklu przypomnimy o ogólnych zasadach zachowania i postępowania rodziców w kwestii przygody dziecka z piłką.

Postaramy się przy tym nie wchodzić w typowe kompetencje rodzicielskie, niemniej będziemy chceli zmobilizować Państwa (tzn. rodziców) do przyjęcia pewnych reguł postępowania, które szczególnie obowiązują na boisku i w jego okolicy, a także w szatni i kilku innych miejscach. Nie będą to jedynie puste porady czy wytyczne bez pokrycia - będziemy się je starali wprowadzać do naszego piłkarskiego życia (to rola trenerów). I tak dowiedzą się Państwo m.in. kto powinien nosić torbę ze sprzętem, jak rozmawiać z dzieckiem o meczu, dlaczego nie stać za bramką bronioną przez swojego syna i do czego służy wynalazek o nazwie "trybuna" itd.

Od listopada począwszy, raz w tygodniu pojawi się jedna rada/wskazówka dotycząca piłkarskich relacji rodzic/dziecko. Serdecznie zachęcamy do ich czytania i wcielania w życie.

Najważniejszym argumentem niech będzie to, że wcielenie w życie tych zasad:

- ułatwi i umili znacznie przygodę z piłką Waszym dzieciom.

A do tego dodatkowo:

- łatwiej będzie się pracowało trenerom,
- o rodzicach naszych wychowaków będzie się mówić, że ułożeni i rozumiejący swoją rolę,
- wzrośnie prestiż naszej Szkoły, gdyż ustrzeżemy się wielu kłopotliwych, a może i konfliktowych sytuacji w przyszłości.

Co warte podkreślenia, po zakończeniu owego cyklu na naszej stronie powstanie tzw. KODEKS RODZICA PIŁKARZA, który będzie punktowym podsumowaniem naszych rozważań.

Aby nie zostawiać Państwa z samym tekstem, serdecznie zachęcamy do obejrzenia KAPITALNEGO FILMU angielskiej Federacji Piłkarskiej dot. relacji ojciec/syn. Film, który jest pozycją obowiązkową dla każdego rodzica, jest z polskim tłumaczeniem i zawiera świetne scenki "z życia wzięte" poparte komentarzami ekspertów (m.in. były piłkarz i trener Stuart Pearce, sędzie Howard Webb).

FILM znajduje się TUTAJ. I niech to będzie pierwsza lekcja dla nas wszystkich!

p.s. Czy ktoś z Państwa rozpoznaje się na tym filmie?? :)