Relacje z obozów sportowych w Zawoi (+ foto)
2013-08-25
Relacje z obozów sportowych w Zawoi (+ foto)

W zeszłym tygodniu dobiegły końca nasze zgrupowania w Zawoi. Spieszymy zatem z relacjami z tych dwóch wyjazdów, które były dla naszych wychowanków atrakcją sportową, krajoznawczą i towarzyską. Uśmiechnięte buzie, zrealizowany plan treningowy i piękna pogoda - takie wspomnienie o tegorocznych obozach to dla nas wychowawców i trenerów największa nagroda. Dziękujemy za wspólnie spędzony czas, a tymczasem zapraszamy do podsumowania... .

Na obozie sportowym grupy starszej przebywało 40 chłopców podzielonych na dwie grupy. Nad zawodnikami opiekę sprawowało trzech opiekunów. Zajęcia treningowe odbywały sie na świetnie przygotowanej płycie boiska miejscowej Watry Zawoja. Po zajęciach nasi wychowankowie mieli w ośrodku „Silver” do dyspozycji m.in. stół do tenisa stołowego, stół bilardowy, salę telewizyjną. Nieliczna grupa internautów surfowała w czasie wolnym po internecie. Pod koniec krótkiego pobytu w Zawoi rozegraliśmy mecz z młodzikami Watry. Rocznik 2001 nie mógł przez 30 minut sforsować defensywy ambitnie walczących zawojan, więc do przerwy był wynik bezbramkowy. Na drugą połowę wybiegli chłopcy z rocznika 2002. Ich bardzo dobra i przede wszystkim skuteczna gra pozwoliła nam cieszyć sie ze zwycięstwa 3:0. Wieczór poprzedzający dzień wyjazdu obfitował w atrakcje pozasportowe. Zawodnicy, którzy wyjechali z nami na obóz po raz pierwszy, wzięli udział w obozowym chrzcie, podczas którego w wesołej atmosferze musieli wykazać sie nie tylko piłkarskimi zdolnościami. Niektórzy naprawdę nieźle śpiewają!!! Ognisko i kiełbaski zakończyły ten wesoły dzień. Przez cały pobyt pokoje rywalizowały w konkursie czystości. Poziom był bardzo wysoki, a różnice niewielkie. W ostatecznej klasyfikacji wyróżniono cztery pokoje zamieszkałe przez: Antka Watrobę, Kacpra Jurkiewicza, Łukasza Bogacza, Kacpra Klechowskiego, Kubę Szumniaka, Damiana Wilczaka, Kubę Chandzlika, Szymka Cholewę, Maćka Grudzińskiego i Adriana Gałkę.

Z kolei w zgrupowaniu grupy młodszej wzięło udział 22 wychowanków z rocznika 2003 i młodszych. Dzieci wraz z opiekunami zamieszkały w ośrodku „Halny” w Zawoi Górnej. Nieopodal miejsca pobytu znajdował się kompleks orlik, na którym dzieci trenowały 2 razy dziennie. Jeszcze bliżej mięliśmy do sztucznej plaży i górskiej rzeczki, które w wolnych chwilach pozwalały nam na wiele zabawy. Szczególnie piasek był dla nas atrakcyjną areną mini-meczów piłkarskich, treningu bramkarskiego oraz… matą zapaśniczą i miejscem testowania sprawności fizycznej w różnych zabawach. Nasi wychowankowie w ramach pobytu odbyli także wycieczkę specjalną kolejką do mini-zoo, w którym karmili takie zwierzęta jak: jelenie czy lamy. Nie zabrakło też rywalizacji sportowej, bo w jednym z dni dzieci wystąpiły w mini-turnieju piłkarskim, w którym wzięły udział też drużyny z Zawoi i Szkoły Futbolu Staniątki. Dzieci podzielone na 2 kategorie wiekowa (2003 i 2005 rocznik) rywalizowały na orliku, a w obu grupach najlepsi okazali się Libiążanie, którzy zainkasowali złote medale (mecze toczono systemem każdy z każdym). Oto wyniki jakie zanotowano:

Rocznik 2003 – wyniki naszej drużyny
Górnik Libiąż – Szkoła Futbolu Staniątki I  7:2  (bramki: Szafran 3, Chechelski 2, Galistl, Stefański)
Górnik Libiąż – Zawoja  2:1  (bramki: Szafran, Chechelski)
Górnik Libiąż – Szkoła Futbolu Staniątki II  3:0  (walkower)

Rocznik 2005 – wyniki naszej drużyny
Górnik Libiąż – Szkoła Futbolu Staniątki  4:1  (bramki: Kosowski 4)
Górnik Libiąż – Zawoja  6:0  (bramki: Szemiot Piotr 2, Kosowski, Biela, Bużyk)

Ponadto podczas pobytu dzieci z wielkim zaangażowaniem rywalizowały w różnych konkursach – oto ich wyniki:

Konkurs wiedzy o piłce nożnej:
1 miejsce – Wiktor Mendyk
2 miejsce – Mateusz Kosowski
3 miejsce – Bartosz Ziemba
4 miejsce – Jakub Szczelina
5 miejsce – Paweł Szemiot
6 miejsce – Wiktor Bil

Konkurs znajomości angielskich słówek piłkarskich (poprzedzony mini-lekcjami):
1 miejsce – Wiktor Mendyk
2 miejsce – Karol Piekarski
3 miejsce – Maciej Wojdyło
4 miejsce – Bartosz Patyk

Wielobój piłkarski (4 konkurencje piłkarskie):
Kategoria starsza:
1 miejsce – Oskar Chechelski
2 miejsce – Mikołaj Galistl
3 miejsce – Maciej Wojdyło

Kategoria młodsza:
1 miejsce – Mateusz Kosowski
2 miejsce – Mikołaj Bużyk
3 miejsce – Paweł Szemiot

Konkurs czystości w pokojach:
1 miejsce – Wiktor Bil, Wiktor Łabno, Maciej Wojdyło
2 miejsce – Maciej Szafran, Oskar Chechelski
3 miejsce – Jakub Szczelina, Bartosz Ziemba

Turniej piłki nożnej plażowej:
1 miejsce – O. Chechelski, W. Łabno, J. Szczelina, M. Bużyk
2 miejsce – W. Mendyk, M. Szafran, Sz. Ciołkosz, K. Przybylski
3 miejsce – B. Patyk, M. Kosowski, K. Piekarski, M. Galistl

W naszej GALERII można już oglądać zdjęcia z obozu grupy młodszej. Zdjęcia starszaków będą dostępne niebawem.

-----

* Informujemy, że nasza Szkoła Piłkarska jest członkiem Stowarzyszenia "Przyjazna Szkoła" , które przekazało nam dotację w wysokości 4 570,20 zł na realizację obozu sportowego - tj. wyjazd dzieci do Zawoi - w ramach akcji 1%.

ps.JPG