5. i 6. miejsce w niemieckim Dreźnie
2013-05-20
5. i 6. miejsce w niemieckim Dreźnie

Od piątku do niedzieli przybywali w Dreźnie nasi wychowankowie z grup 2000 i 2002, którzy w Niemczech wzięli udział w międzynarodowym turnieju Dresden Elbtal Cup 2013. Nasi chłopcy rywalizowali z drużynami z Niemiec, Holandii, Danii, Czech oraz z... Polski. W obu kategoriach radzili sobie bardzo dobrze, awansując do gier ćwierćfinałowych. Tam niestety już się nie powiodło i w efekcie nasze drużyny zajęły odpowiednio 5. miejsce (rocznik 2002) i 6. miejsce (rocznik 2000).

Obaj nasi trenerzy byli jednak zadowoleni z postawy swoich podopiecznych, a turniej uznali za bardzo cenne doświadczenie pod kątem sportowym i integracyjnym. Przypominamy, że był to drugi zagraniczny wyjazd w historii naszej Szkoły Piłkarskiej. Rok temu w turnieju Fragaria Cup na Słowacji zagrali bowiem nasi wychowankowie z rocznika 2003.

Komentarz trenera starszej grupy Huberta Szumniaka:
Jestem bardzo zadowolony z wystepu chłopaków w turnieju, którzy zaprezentowali na tle drużyn duńskich, niemieckich i czeskich wysokie umiejetności techniczne i taktycze. W mojej ocenie graliśmy najlepszą piłkę spośród drużyn w naszej kategorii wiekowej. Rywalom ustępowaliśmy jedynie warunkami fizycznymi. Byliśmy bowiem jedną z młodszych ekip. W zespołach duńskich grali chłopcy nawet z rocznika 99. Do osiągnięcia lepszego miejsca zabrakło trochę szczęścia. Jednak ze szkoleniowego punktu widzenia możemy czuć dużą satysfakcję z gry naszych wychowanków.

Wyniki naszych drużyn w Dreźnie:

Kategoria U-13 (rocznik 2000 i młodsi)
na starcie stanęło 12 drużyn

Grupa A:
UKS Ajaks Częstochowa I
Ringsted IF III
Dresdner SC 1898

Wyniki meczów:
GóRNIK Libiąż - Dresdner SC 1898  1:0
GóRNIK Libiąż - Ringsted IF III  5:1
GóRNIK Libiąż - UKS Ajaks Częstochowa I  1:4

Nasza drużyna wyszła z grupy z drugiego miejsca.

Faza ćwierćfinałowa (grupy)

Grupa 2
SG Dresden Striesen
Ringsted IF II
GóRNIK Libiąż

Wyniki meczów fazy ćwierćfinałowej:
GóRNIK Libiąż - SG Dresden Striesen  0:3
GóRNIK Libiąż - Ringsted IF II  2:2

Mecz o miejsca 5-6
GóRNIK Libiąż - UKS Ajaks Częstochowa I  0:0 (1:3 w karnych)

Skład drużyny:
Patryk Pawela, Eryk Adamski, Mateusz Wojtas, Jakub Szumniak, Piotr Ślósarz, Aleksander Potoczny, Jakub Chandzlik, Maciej Grudziński, Wojciech Grudziński, Damian Wilczak, Kacper Klechowski, Adrian Gałka, Patryk Kosowski, Szymon Cholewa, Konrad Wojtaś, Patryk Plewka, Kacper Łaski, Piotr Kazienko (trener Hubert Szumniak)

---------------------------------------------

Kategoria U-11 (rocznik 2002 i młodsi)
na starcie stanęło 15 drużyn

Grupa A:
Dresdner SC 1898 I
FK Bilina II
SpVgg Röhrmoos
Vanlose IF II

Wyniki meczów:
GóRNIK Libiąż - Dresdner SC 1898 I  0:2
GóRNIK Libiąż - Vanlose IF II  5:1
GóRNIK Libiąż - FK Bilina II  3:1
GóRNIK Libiąż - SpVgg Röhrmoos  2:1

Nasza drużyna wyszła z grupy z drugiego miejsca.

Faza ćwierćfinałowa (zwycięzca przechodzi dalej)

GóRNIK Libiąż - Auswahl Kreis Vechta I  0:8
Co ważne, drużyna Auswahl Kreis Vechta I była wyselekcjonowaną kadrą okręgu Vechta (tak jak nasz powiat), a nie drużyną klubową - tak jak pozostałe ekipy. Nie dziwi więc fakt, że drużyna ta wygrała cały turniej w tej kategorii.

Mecz o miejsca 5-8
GóRNIK Libiąż - FK Bilina 2  1:0

Mecz o miejsca 5-6
GóRNIK Libiąż - Vanlose IF I  1:0

Skład drużyny:
Jakub Jaskot, Jakub Jagoda, Szymon Miziołek, Łukasz Nowak, Filip Nowak, Kamil Iwanek, Dawid Mąsior, Dawid Gębala, Łukasz Bogacz, Kamil Piegzik, Dominik Wilczak, Łukasz Znaleźniak, Oskar Chechelski (trener: Bartłomiej Kosowski)

Zarząd Szkoły i trenerzy serdecznie dziękują następującym rodzicom za pomoc w organizacji wyjazdu:

Pan Jacek Gałka
Pani Magdalena Grudzińska
Pan Patryk Jagoda
Pan Mariusz Klechowski
Pan Jakub Łaski
Pani Anna Pawlikowska
Państwo Monika i Marcin Potoczny
Państwo Małgorzata i Rafał Wilczak

Sponsor wyjazdu: Zakład Remontowo-Budowlany B.Baluś & W.Bujak

Niebawem w naszej GALERII pojawią się zdjęcia z Turnieju.