Już niebawem Minimistrzostwa Deichmanna 2013
2013-04-04
Już niebawem Minimistrzostwa Deichmanna 2013

Rekordowa liczba ponad 90 drużyn wystapi w tegorocznej edycji krakowskich rozgrywek o nazwie Minimistrzostwa Świata Deichmanna 2013. Spośród wszystkich miast w Polsce, tylko Warszawa może pochwalić się większą frekwencją (110 zespołów). Zawody w Krakowie będę się odbywały pomiędzy 20 kwietnia i 9 czerwca, a rywalizować będą dzieci w dwóch kategoriach wiekowych: U11 (rocznik 2002 i młodsi) oraz U9 (rocznik 2004 i młodsi). Kategoria U-9 będzie rozgrywać swoje mecze w soboty, zaś kategoria U-11 w niedziele. Tak jak w poprzednim roku, każda z drużyn wcieli się w jeden z krajów, dzięki czemu drużyny walczyć będą niejako w Minimistrzostwach Świata. Do rywalizacji stanie także rekordowa liczba drużyn z naszej Szkoły Piłkarskiej.

W kategorii starszej (rocznika 2002) reprezentować nas będą:
- Brazylia pod wodzą trenera Bartłomieja Kosowskiego
- Tunezja pod wodzą trenera Bartłomieja Kosowskiego
- Holandia pod wodzą trenera Dawida Chylaszka

W kategorii młodszej (rocznika 2004) reprezentować nas będzie:
- Anglia pod wodzą trenera Tomasza Słowika

Każdy z trenerów do rozgrywek będzie mógł zgłosić 10 zawodników.

Czeka nas wiele dni wspaniałych rozgrywek, a dla wszystkich dzieci biorących udział w zawodach organizator tradycyjnie przewidział medale i imienne dyplomy. Dodatkowo każde z dzieci na własność otrzyma kompletny strój sportowy w barwach kraju, który reprezentował.

Szczegółowe informacje w pigułce dot. turnieju można znaleźć TUTAJ.

Z kolei oficjalna strona krakowskiego turnieju Deichmanna znajduje się TUTAJ.

Zapraszamy też do naszej GALERII, w której można odnaleźć zdjęcia z zeszłorocznej edycji Minimistrzostw Deichmanna.