Mamy dofinansowanie na Olimpiadę Piłkarską 2013!
2013-03-14
Mamy dofinansowanie na Olimpiadę Piłkarską 2013!

W oczekiwaniu na dobre wieści w sprawie finału akcji "szkółki nivea", mamy dla Was informację nie mniej radosną. Oto bowiem okazało się, że nasz wniosek o dofiansowanie złożony w zeszłym roku do Lokalnej Grupy Działania "Partnerstwo na Jurze" przeszedł ostateczną weryfikację w Urzędzie Marszałkowskim w Krakowie i już nieodwołalnie został zaakceptowany do dofinansowania. We wtorek do Krakowa udadzą się przedstawiciele naszego Zarządu celem podpisania umowy o dofinansowanie w ramach działania 413 Wdrażanie Lokalnych Strategii Rozwoju objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 (małe projekty).

Dzięki tym pieniądzom w łącznej kwocie 13.864,40 zł podczas najbliższego lata zorganizujemy projekt o nazwie: "Dziecięca Olimpiada Piłkarska 2013: Ligowe rozgrywki piłkarskie dla dzieci i zakup wyposażenia treningowego".

W ramach tego projektu po pierwsze powstanie liga piłkarska, której rozgrywki będą odbywać się przez 3 kolejne weekendy. W tych rozgrywkach weźmie udział 8 drużyn  czyli w sumie niemal 100 małych zawodników (dziesięciolatków). Każda z drużyn rozegra w ramach rozgrywek w sumie po 14 meczów na trawiastym boisku. Co więcej, każdy z zawodników biorących udział w rozgrywkach ligowych weźmie także udział w indywidualnym wieloboju piłkarskim, na który składać się będzie kilka wymagających konkurencji piłkarskich (punktowane uderzenie piłki do celu, prowadzenie i przyjęcie piłki na czas, technika żónglerki piłkarskiej itp). Konkurencje te oraz turniej zostaną zorganizowane z wykorzystaniem znakomitego sprzętu, który zakupimy w ramach zadania, a będą to m.in.:
- 2 alumionwe bramki 5x2 metry
- 6 mini-bramek typu Pro Goal
- specjalistyczne urządzenie odbiające piłkę typu soccer wave  (zobacz VIDEO jak się prezentuje)
- profesjonalny rebounder do odbijania piłki  (zobacz VIDEO jak się prezentuje)
- 20 piłek typu Jimmy Ball na sznurkach (do ćwiczenia żonglerki)  (zobacz VIDEO jak się prezentują)

Już teraz - po zeszłorocznych inwestycjach w sprzęt - okoliczne kluby mogą nam pozazdrościć wysokiej klasy wyposażenia treningowego, którym dysponujemy, a po kolejnych zakupach wkroczymy już na nieosiągalny dla wielu poziom, dzięki któremu nasze dzieci będą mogły jeszcze lepiej doskonalić swoje umiejętności.

Ale kontynuując wątek naszego projektu - finałowy dzień Dziecęcej Olimpiady będzie doskonałą okazją do wręczenia dzieciom nagród za zmagania indywidualne i drużynowe oraz zorganizowania pikniku z niespodziankami. Wszystkie drużyny biorące udział w rozgrywkach ligowych otrzmają puchary i nagrody rzeczowe, wyróżnieni zostaną także najlepsi zawodnicy w każdej drużynie, a także "król strzelców". Nagrody rzeczowe otrzymają także najlepsi w wieloboju piłkarskim, który dla dzieci będzie nie lada wyzwaniem. W tym dniu, oprócz uroczystej dekoracji zwycięzców i uczestników Olimpiady, zorganizowane zostaną także atrakcje dodatkowe, tj.:  pokaz piłkarskiego freestylu (profesjonaliści pokażą dzieciom, jakie cuda można wyczyniać z piłką w rytm muzyki), spotkanie z gwiazdą sportu (którymś z piłkarzy polskiej Ekstraklasy), konkursy sprawnościowe i poczęstunek dla wszystkich uczestników. Wyróżnienia doczekają się także najlepiej... kibicujący rodzice podczas całych rozgrywek.

O szczegółach akcji będziemy informowali na bieżąco, a rozgrywki najpewniej odbędą się w czerwcu br.

----------

Bardzo cieszymy się z opisywanego dofianansowania i przypominamy, że jest to już nasz drugi tego typu sukces w krótkiej historii klubu. Dwa lata temu z tego samego programu pozyskaliśmy bowiem nieco ponad 10.000 zł na zakup sprzętu sportowego. Jak widać, wykorzystujemy różne szanse na rozwój, w tym fundusze europejskie.

Projekt "Dziecięca Olimpiada Piłkarska 2013: Ligowe rozgrywki piłkarskie dla dzieci i zakup wyposażenia treningowego" został dofinansowany w ramach działania 413 Wdrażanie Lokalnych Strategii Rozwoju objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 (małe projekty).

logosy.jpg

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.”