Urząd Miejski rozdzielił dotacje
2013-02-25
Urząd Miejski rozdzielił dotacje
W styczniu i lutym Urząd Miejski w Libiążu ogłosił listę dotowanych w dziedzinie sportu stowarzyszeń. I tak w 2013 roku, nasza Szkoła Piłkarska otrzyma dotację w wysokości 3.000 zł na upowszechnianie kultury fizycznej i sportu, z kolei z puli tzw. "korkowego" dostaniemy 12.300 zł. Oznacza to, że łącznie w tym roku możemy liczyć na kwotę 15.300 zł. Nie jest to dużo - zważywszy, że nasz roczny budżet sięga już niemal 200.000 zł.

Co prawda, przyznana nam kwota pieniężna jest nieco większa niż rok temu, niemniej patrząc na nasze ambitne plany rozwojowe i liczbę wychowanków (obecnie 185 dzieci i aż 7 grup treningowych!), adekwatne byłoby wsparcie kilkukrotnie wyższe. Na takie z pewnością liczyć będziemy za rok, gdy liczba naszych wychowanków przekroczy 200, a liczba naszych wyjazdów na mecze i turnieje w roku kalendarzowym przekroczy liczbę 100.
Nie ma klubu w naszej gminie (a może i w powiecie), który może pochwalić się takimi liczbami.