I miejsce orlików 2002 w Krzeszowicach
2012-12-10
I miejsce orlików 2002 w Krzeszowicach

W sobotę 8 grudnia nasza drużyna Orlików 2002 brała udział w III Mikołajkowym turnieju piłki nożnej orlików w Krzeszowicach organizowanym przez AP Mam Talent Krzeszowice. Na starcie stanęło 12 zespołów (AP Mam Talent Krzeszowice, Salos Kraków, Armatura I Kraków, AP 21 Kraków, Armatura II Kraków, Garbarnia Kraków, Piast Skawina, Jadwiga Kraków, Albertus Kraków, Świt Krzeszowice, Zwierzyniecki Kraków, Górnik Libiąż) podzielonych na 4 grupy. Nam przyszło rywalizować w grupie D ze Świtem Krzeszowice i Zwierzynieckim Kraków. Na początek pokonaliśmy 5:0 Świt Krzeszowce (bramki: Szymon Miziołek 2x, Filip Nowak, Łukasz Bogacz, Kacper Jurkiewicz), a następnie 2:0 Zwierzyniecki Kraków (Kacper Jurkiewicz, Filip Nowak). Te dwa zwycięstwa zapewniły nam awans do półfinału gdzie czekał na nas Albertus Kraków. Po zaciętym meczu wynik brzmiał 0:0 i o awansie miały decydować rzuty karne. Po serii rzutów karnych to nasza drużyna cieszyła się z awansu do finału wygrywając 3:2. Pewnymi egzekutorami okazali się Łukasz Nowak, Filip Nowak i Kamil Iwanek. W drugim półfinale spotkały się zespoły Garbarni Kraków i Armatury I Kraków. Mecz zakończył się wynikiem 1:0 dla Armatury i ta drużyna była naszym rywalem w walce o "złoto". Mecz dnia rozpoczęliśmy od mocnego uderzenia... w słupek, ale to nas nie podłamało i atakowaliśmy dalej, lecz piłka jak zaczarowana nie chciała wpaść do bramki rywala i znów doszło do serii rzutów karnych.  I tym razem z tego pojedynku wyszliśmy zwycięsko 3:2 dzięki dobrym strzałom Łukasza Nowaka, Filipa Nowaka i Kacpra Jurkiewicza oraz fantastycznym interwencjom Jakuba Jaskota. Tak więc turniej był nasz! Złote medale i pamiątkowy puchar oraz paczki mikołajkowe odbieraliśmy z wielka radością. Warto nadmienić także że nasz bramkarz Jakub Jaskot (na zdjęciu) został uznany jednogłośnie najlepszym bramkarzem turnieju i odebrał pamiątkową statuetkę.

Skład naszej drużyny :
Bogacz Łukasz
Gębala Dawid
Iwanek Kamil
Jaskot Jakub
Jagoda Jakub
Jurkiewicz Kacper
Mąsior Dawid
Miziołek Szymon
Nowak Łukasz
Wilczak Dominik
Nowak Filip
Mąsior Maciej
trener: Bartłomiej Kosowski

IMG_3153.JPG

Ps. Serdeczne podziękowania dla rodziców zawodników za pomoc w organizacji wyjazdu na turniej

W naszej GALERII jest już kilka zdjęć z turnieju - więcej opublikujemy niebawem.