Trening JUDO już za nami! (video + foto)
2012-11-27
Trening JUDO już za nami! (video + foto)

Ciągle nam mało nowości i aktywności w rozwijaniu naszej Szkoły Piłkarskiej. Tym razem, zgodnie z filozofią Ajaxu Amsterdam postanowiliśmy wdrożyć pilotażowy projekt treningów JUDO dla naszych dzieci! Oczywiście celem projektu nie jest wytrenowanie Olimpijczyków w tej dyscyplinie sportu, a jedynie wprowadzenie tej dyscypliny do treningu piłkarskiego, jako odskoczni od piłki. Zajęcia te w założeniu, mają sprawić dzieciom radość i pozwolić im na rozwój ogólnej sprawności fizycznej. Poza tym pomogą w oswojeniu się z kontaktem fizycznym przeciwnika, co często jest barierą dla dzieci grających w piłkę.

Nasz plan ćwiczeń judo został przygotowany specjalnie dla dzieci i kładziemy w nim nacisk na dobrą zabawę - nie brakuje też rywalizacji. Tego typu zajęcia będą pojawiać się w niektórych grupach co kilka tygodni/miesięcy w okresie treningów pod dachem.

Pierwszy trening z elementami judo mamy już za sobą, a w rolę małych wojowników wcielili się chłopcy z rocznika 2003.

Naszą relacją filmową z tego wydarzenia można zobaczyć na naszym kanale YOUTUBE.

Z kolei zdjęcia dostępne są w GALERII.