Kurs trenerów w Opalenicy zakończony! (+foto)
2012-09-09
Kurs trenerów w Opalenicy zakończony! (+foto)

Hotel Remes w Opalanicy - ten sam, w którym mieszkała reprezentacja Portugalii podczas Euro 2012 - gościł uczestników kursu trenerskiego prowadzonego przez specjalistów z holenderskiego klubu Ajax Amsterdam. W gronie ponad 150 uczestników szkolenia znalazło się dwóch trenerów ze Szkoły Piłkarskiej "Górnik" Libiąż: Dawid Chylaszek i Jakub Korba. 4-dniowy pobyt w Opalenicy był możliwy dzięki zwycięstwu w głosowaniu na Szkółki Nivea. Informowaliśmy niedawno, że w ramach akcji Nivea otrzymaliśmy sprzęt sportowy do treningów, a teraz mamy dodatkowo przeszkolonych trenerów.

Szkolenie prowadziło 6 trenerów Ajaxu Amsterdam - klubu, który od lat słynie z pracy z młodymi piłkarzami. Wśród tej szóstki był m.in. wielokrotny reprezentant Holandii Arnold  Mühren, który w pomarańczowych barwach grał m.in. z Johanem Cruyiffem jak i Marco Van Bastenem. Holenderscy trenerzy podczas zajęć praktycznych i teoretycznych przedstawili filozofię Ajaxu, odpowiedzieli na niezliczoną liczbę pytań zadawanych przez polskich trenerów.

Osobny akapit wypada poświęcić warunkom, w jakich odbywało się szkolenie. I tu po raz kolejny zaskoczyła nas Nivea, jako organizator całej kampanii. Pierwszy raz zaskoczeni byliśmy wartością i jakością otrzymanego sprzętu piłkarskiego, którego wartość przekracza 15.000zł:
2 szt. bramki aluminiowe 5 x 2m
4 szt. mini-bramki 1,8 x 1,2m
4 szt. mini-bramki 1,2 x 0,8m
50 szt. piłki Adidas Tango
50 szt. stroje sportowe nivea
1 szt. rama teleskopowa z siatką do odbijania piłki
20 szt. pachołki 26 cm
20 szt. pachołki 6 cm
1 szt. tablica taktyczna
1 szt. stoper 20 czasowy
120 szt. zeszyty

Teraz zupełnie bezkosztowo dla klubów zorganizowano szkolenie w jednym z najlepszych polskich ośrodków - 4-gwiazdkowym hotelu Remes, w którym przecież nie tak dawno skoszarowani byli czołowi piłkarze świata.

To jednak nie koniec dobrych wiadomości. Oprócz tego, że nasi trenerzy otrzymali certyfikaty szkolenia, to do naszego klubu przywieźli coś znacznie cenniejszego, a mianowicie 10-miesięczny dostęp do Akademii Online Ajaxu Amsterdam! Dzięki temu wszyscy nasi trenerzy będą mogli przez ten okres korzystać z tej skarbnicy wiedzy i filozofii trenerskiej. Znajduje się tam nieprzebrana liczba ćwiczeń dla wszystkich kategorii wiekowych, a opisy są opatrzone animacjami i materiałami video. Jak mówili trenerzy z Amsterdamu, stworzenie tej wielkiej bazy ćwiczeń pochłonęło 7 lat pracy! Szkoła Piłkarska "Górnik" Libiąż, jako zwycięzca akcji Nivea ma tę bazę do dyspozycji i z pewnością nasi trenerzy wyciągną z niej wiele dla siebie i naszych wychowanków.

Zdjęcia ze szkolenia w Opalenicy można oglądać TUTAJ, a video na naszym kanale YOUTUBE.