Fragaria Cup 2012 - relacja z turnieju + FOTO + VIDEO
2012-07-09
Fragaria Cup 2012 - relacja z turnieju + FOTO + VIDEO

To było 5 wspaniałych dni, które wychowankowie Szkoły Piłkarskiej "Górnik" Libiąż spędzili na Słowacji (od 2 do 7 lipca br.). Był to pierwszy wyjazd na zagraniczny turniej piłkarski w historii naszej Szkoły. I był to turniej nie byle jaki, bo wzięło w nim udział aż 205 drużyn z 19 krajów. W słowackiej miejscowości Presov w 9 kategoriach, w których rywalizowały dzieci w wieku 8-15 lat dostrzec można było m.in. takie kluby jak: hiszpański Villareal, holenderski Ado Den Haag, ukraińskie Dynamo Kijów, białoruskie Dynamo Mińsk czy Bate Borysow. Nasza drużyna rywalizowała w kategorii U-9, gdzie w podziale na 3 grupy do zmagań stanęło 28 ekip. O tym jak wspaniale wyszkoleni byli to reprezentanci nasi wychowankowie przekonali się podczas pięciu kolejnych dni, w których rozgrywane były mecze. Nasza drużyna na 8 rozegranych meczów tylko raz zwyciężyła, a w siedmiu pojedynkach musiała uznać wyższość rywali. W efekcie w gronie 9 drużyn grupy A, nasi zawodnicy uplasowali się na 8 pozycji, co oczywiście nie dało awansu do fazy pucharowej. W całej rywalizacji U-9 prym wiodły ostatecznie drużyny właśnie z "naszej" grupy, które aż 3 znalazły się w czwórce najlepszych. Zwyciężyła rumuńska Tampa Brasov. Oprócz rywalizacji sportowej nasi wychowankowie bardzo mile spędzili czas, co było efektem wzorowej organizacji 11-tej już edycji turnieju, który odbywał się na 15 boiskach. Dzieciom, oprócz warunków bytowych, zapewniono bezpłatny wstęp na basen, do planetarium, na wieżę widokową oraz bezpłatne przejazdy komunikacją miejską w czasie turnieju. Co więcej w pierwszym dniu w samym sercu miasta zorganizowano kolorowy pochód wszystkich drużyn biorących udział w turnieju, zakończony dyskoteką i pokazem sztucznych ogni. Nasi mali wychowankowie korzystali także z atrakcji trampolinowych, namiotu playstation oraz brali udział w konkursach wiedzy i zmaganiach sprawnościowych organizowanych już we własnym gronie. Udział w turnieju Fragaria Cup był dla nas wspaniałym doświadczeniem i z pewnością w przyszłym roku rozważymy udział w tych zawodach już w większej ilości kategorii.

Wyniki naszej drużyny w grupie A:
Górnik Libiąż - FC Feniks Zhitomir (Ukraina) 0:8
Górnik Libiąż - ACS Tampa Brasov (Rumunia) 0:7
Górnik Libiąż - Dinamo Bryansk (Rosja) 1:10  (gol Oskara Chechelskiego)
Górnik Libiąż - FC Zirka Kiev I. (Ukraina) 2:1  (gole: Kacper Kikla i Oskar Chechelski)
Górnik Libiąż - SP MOSiR Jastrzębie Zdrój I. (Polska) 0:4
Górnik Libiąż - BVSC Zugló (Węgry) 0:12
Górnik Libiąż - FŠ DUPO Rožňava (Słowacja) 0:6
Górnik Libiąż - KAC Jednota Košice (Słowacja) 0:4

Końcowa kolejność na podium w kategorii U-9:
1.ACS Tampa Brasov (RO)
2.FC Feniks Zhitomir (UA)
3.Matejka Kinder Team (SK)
4.BVSC Zugló (HU)
...

Skład Górnika Libiąż: Jakub Szczelina, Wiktor Bil, Filip Głownia, Kacper Kikla, Maciej Szafran, Oskar Chechelski, Patryk Paczuski, Dawid Jagła, Jakub Baluś, Bartosz Patyk (trener Dawid Chylaszek)

Laureaci konkursów organizowanych podczas pobytu na Słowacji

Konkurs wiedzy o Euro 2012:
1 m-ce Bartosz Patyk
2 m-ce Kacper Kikla
3 m-ce Wiktor Bil

Wielobój piłkarski (sprint, żonglerka, wyrzut z autu, koperta z piłką, uderzenie do celu)
1 m-ce Oskar Chechelski
2 m-ce Maciej Szafran
3 m-ce Filip Głownia

Drużynowy konkurs wiedzy o przepisach i historii piłki nożnej
1 m-ce Jakub Szczelina, Wiktor Bil, Oskar Chechelski
2 m-ce Kacper Kikla, Filip Głownia, Maciej Szafran
3 m-ce Jakub Baluś, Dawid Jagła, Bartosz Patyk

Konkurs "czyste pokoje"
1 m-ce  Patryk Paczuski, Jakub Szczelina, Wiktor Bil, Oskar Chechelski
2 m-ce Jakub Baluś, Dawid Jagła, Bartosz Patyk
3 m-ce Kacper Kikla, Filip Głownia, Maciej Szafran

P.S.
Zarząd Szkoły Piłkarskiej serdecznie dziękuje Południowemu Koncernowi Węglowemu S.A. za współfinansowanie naszego wyjazdu na Słowację.

Serdeczne podziękowania za pomoc w sprawnym przeprowadzeniu wyjazdu również dla Pani Kasi i Pana Adriana.

---------------------------------------------

Na głównym zdjęciu nasza drużyna w towarzystwie piłkarzy hiszpańskiego klubu Villareal, którzy wygrali kategorię U-12.

Więcej zdjęć z wyjazdu na Słowację oglądać już można w naszej GALERII

Uwaga! można już zobaczyć także zapis video z niektórych meczów oraz wolnego czasu naszych wychowanków podczas turnieju Fragaria Cup. Nagrania są już na naszym nowym kanale na youtubie, a znajduje się on TUTAJ. Już niebawem owy kanał zostanie podpięty bezpośrednio do naszej strony i będziemy tam umieszczać wszystkie nasze filmy video. Zapraszamy do oglądania!!!

Oficjalna strona turnieju "Fragaria Cup" wraz z pełną listą drużyn biorących udział znajduje się tutaj:  www.4sport.sk/en/fragaria.php