II miejsce w turnieju z okazji Dni Libiąża
2012-06-04
II miejsce w turnieju z okazji Dni Libiąża

Pięć drużyn stanęło na starcie Turnieju o Puchar Burmistrza Libiąża, który zorganizowaliśmy na naszym stadionie przy okazji Dni Libiąża. W niedzielę oprócz dwóch drużyn gospodarzy rywalizowali goście z Jaworzna, Chrzanowa i Krzeszowic. Najpierw odbyły się mecze w systemie "każdy z każdym", a po wyłonieniu najlepszych drużyn w grupie miały miejsce mecze o 3 miejsce i finał. W tym ostatnim zmierzyły się drużyny Górnika Libiąż I i Szczakowianki Jaworzno. Nasza drużyna, mimo prowadzenia 2:0 musiała uznać wyższość gości, którzy zdołali strzelić 5 bramek, nie tracąc przy tym kolejnych. Druga z naszych drużyn zajęła ostatecznie 5 miejsce, chociaż niewiele zabrakło, by dzielnie walczący chłopcy w kluczowym meczu pokonali Chrzanów i dzięki temu zagrali w meczu o 3 miejsce.

Dekoracji zwycięzców dokonał Wiceburmistrz Libiąża - Jarosław Łabęcki, a oprócz pucharów i dyplomów dla drużyn, każdy z uczestników turnieju otrzymał paczkę i mógł liczyć na pizzę, którą serwowano w trakcie rozgrywek.

Wyniki meczów w grupie:
Górnik Libiąż I - Górnik Libiąż II  5:0
Szczakowianka Jaworzno - Mam Talent Krzeszowice  3:0
Górnik Libiąż II - UKS II LO Chrzanów  3:3
Górnik Libiąż I - UKS II LO Chrzanów  3:0
Szczakowianka Jaworzno - Górnik Libiąż II  8:0
Mam Talent Krzeszowice - Górnik Libiąż II  5:2
Górnik Libiąż I - Mam Talent Krzeszowice 1:0
UKS II LO Chrzanów - Szczakowianka Jaworzno  0:2
Górnik Libiąż I - Szczakowianka Jaworzno  0:4
Mam Talent Krzeszowice - UKS II LO Chrzanów 0:3

Mecz o 3 miejsce:
Mam Talent Krzeszowice - UKS II LO Chrzanów 0:3

Finał turnieju:
Górnik Libiąż I - Szczakowianka Jaworzno  2:5

Końcowa kolejność drużyn w turnieju:
1. Szczakowianka Jaworzno
2. Górnik Libiąż I
3. UKS II LO Chrzanów
4. Mam Talent Krzeszowice
5. Górnik Libiąż II

Najlepszy bramkarz turnieju: Marcin Hardzina (UKS II LO Chrzanów)
Najlepszy zawodnik turnieju: Kacper Kikla (Górnik Libiąż I)
Król strzelców: Dawid Lipniak (Szczakowianka Jaworzno)

Skład Górnika Libiąż I: Jakub Baluś, Wiktor Bil (2 gole), Bartosz Ziemba, Maciej Wojdyło (1 gol), Filip Głownia (1 gol), Kacper Kikla (3 gole), Maciej Szafran (4 gole), Patryk Paczuski (1 gol) (trener Dawid Chylaszek)

Skład Górnika Libiąż II: Wiktor Łabno, Bartosz Patyk, Karol Piekarski, Patryk Pawela (1 gol), Dawid Jagła, Mateusz Kosowski (3 gole), Dawid Jachimczyk, Błażej Świadek, Paweł Ciuba, Szymon Ciołkosz (trener Dawid Chylaszek)

Zdjęcia z Turnieju już niebawem dostępne będą w naszej GALERII.

Zarząd Szkoły Piłkarskiej "Górnik" Libiąż serdecznie dziękuje wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji turnieju, w tym: Urzędowi Miejskiemu w Libiążu, Libiąskiemu Centrum Kultury, Sponsorom naszej Szkoły oraz Rodzicom naszych wychowanków.